Editörler : Safak Vaktii
25 Şubat 2021 00:38   

Kaymakam Mesai Saati Değişikliği

Bir ilçede çalışıyorum, İlçe Müdürü kaymakam dan olur alarak mesai saatini 657/KHK/İHKK ye aykırı olarak 08:00-17:00 olarak değiştirdi. Ayın 22 sinde, izleyen ayın 4 ünde dilekçe verdim "kanunsuz emir" diye. Bunun üzerine aynı ayın 8 inde valilikten olur alındı.

Şimdi burada kaymakam'ı valiyemi şikayet edeceğiz? Kaymakamı idari mahkemeyemi vericez? Yoksa ilçe müdürünümü kaymakamlık yada idari mahkemeye "Görevi Kötüye Kullanma" suçundan şikayet edecez nereye?

25 Şubat 2021 09:19

inanccc
Aday Memur
Birçok kamu kurumu zaten bu kanuna riayet etmedi işler ilerlesin diye normal çalışılabilir devletin işi beklemez mantığında öyle 657 tabi olmak illa yapılacak diye denmiyor maliyeler de de değişti bazıları 10-16 vazolar 8-17 bu üzerinde durulacak birşey değil biz hiç esnek çalışmadık yada 10-16 çalışmadık vali de olur verdiyse sorun yok zaten normalleşmeyi de valilere bıraktılar
27 Şubat 2021 20:45

Azami ücretli
Aday Memur

bu ülke işgüzarlardan,kraldan çok kralcılardan çekti hep...çekmeye de devam edecek..

27 Şubat 2021 21:52

maviblue_000
Aday Memur
Cimer ve KDK ya şikayet et
27 Şubat 2021 23:01

beyazıt@
Aday Memur
Zaten illaki 10 16 olcak diye bisey yok.kanun da işler aksamayacak şeilde diyor
28 Şubat 2021 01:37

ataalperen
Şube Müdürü

Burda kanunsuz olan ne onu anlamadım. Validen olur aldıktan sonra olması gerektiği gibi yasal prosedüre uymamış mı? Yanlış olan ne öğrenmek açısından soruyorum.

28 Şubat 2021 09:10

Yol Gösteren
Kapalı

Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göremerkezde Başbakanlık, Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tespit olunur.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

Kişi mağduriyeti, kamu zararı, haksız kazanç unsurlarından biri olur ise görevi kötüye kullanma suçu olur.. görevin gereklerine aykırı hareket olsa bile bu unsurlardan biri olmaz ise görevi kötüye kullanma suçu oluşmaz..

olayımızda görevi kötüye kullanma suçu yoktur.. Dahası hiç bir suç yoktur..

02 Mart 2021 09:14

lazyyy
Aday Memur
Usülsüz müracaat ve şikayet nedir bilir misin Memur olmuşsun ama daha disiplin cezalarının ne olduğunu bilmiyorsun Memur olmak şikayet etme yolunun açık olması değil bunu bilesin
02 Mart 2021 09:15

lazyyy
Aday Memur
Bugün itibarıyla boyle bir derdin de kalmamıştır herhalde
02 Mart 2021 12:59

komando12
Aday Memur
Sen yeni memursun galiba kimi kime şikayet ediyorsun günde 8 saat haftada 40 saat kanun da bu şekilde
03 Mart 2021 20:09

TİM__
Daire Başkanı

Normalde haksızlığa uğrayan arkadaşların hepsini yargı mercilerine gitmeleri konusunda cesaretlendirmeye çalışıyorum ama başlık sahibi arkadaşım sanırım belanızı arıyorsunuz.

03 Mart 2021 22:03

ferityildirim
Aday Memur
Burada kanunsuz bir durum kesinlikle yok.. Mesai uygulaması saatlerinde bir aykırılık hiçbir surette yok. Bence bu işten vazgeçin muhtemelen siz ceza alırsınız
04 Mart 2021 06:27

muhendis0671
Aday Memur
4 günün ne şikayetini edeceksin. Hiç gerek yok yanlışı düzeltmişsin. Bundan sonra yapacakları her işte senden gelecek tepkiye göre daha dikkatli olurlar.
Toplam 12 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?