Editörler : oto-danisman-expert
28 Şubat 2021 21:24

Polmem5834
Aday Memur

dış kaynak alımlarında skolyoza çok dikkat etmiyorlar vücuduna bakıp geçer raporu verıyolar eğer ki yamukluk bişey yoksa

enesssss9, 2 ay önce - Alıntıya git

Emin misiniz ? Hiç sanmıyorum öyle yapacaklarını skolyoz tetkiki için röntgen istemi yapabilir

28 Şubat 2021 21:25

Polmem5834
Aday Memur
Hocam yönetmelik aşağıdaki gibi dikkat edersen msü ve jsga hariç diyor.0-10 derece arası sadece dış kaynak alımlarda. Omurganın A/P planda ayakta çekilen grafilerinde 5 dereceye (5 dahil) kadar olan eğrilikler Hava Harp Okulu öğrenci adayları hariç, tüm adaylarda sağlam kabul edilir. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına, Milli Savunma Üniversitesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi hariç, diğer fakültelerde eğitim görecek öğrenci adaylarında omurganın A/P planda ayakta çekilen grafilerinde 10 dereceye (10 derece hariç) kadar olan eğrilikler öğrenci adaylığına engel değildir.
Müh001, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam msü mülakatlarına girdim 2 sene üst üste 8 derece skolyoz ile asker öğrenci raporu aldım 5 derece sadece hava harp okulu için geçerliydi.

01 Mart 2021 10:24

enesssss9
Aday Memur

Emin misiniz ? Hiç sanmıyorum öyle yapacaklarını skolyoz tetkiki için röntgen istemi yapabilir

Polmem5834, 2 ay önce - Alıntıya git

yamukluk varsa o zaman röntgene ihtiyaç duyuluyor msü için çok dikkat ediyorlar

01 Mart 2021 15:43

Mr.WoIf
Aday Memur

yamukluk varsa o zaman röntgene ihtiyaç duyuluyor msü için çok dikkat ediyorlar

Akciğer grafisinden kontrll ediyor ekstra röntgen cektirip gitmiyorsun

01 Mart 2021 22:54

brkyclk23200
Memur

dış kaynak alımlarında skolyoza çok dikkat etmiyorlar vücuduna bakıp geçer raporu verıyolar eğer ki yamukluk bişey yoksa

Bugün girdim aynen de dediğin gibi oldu kardeşim sağlam aldım hepsinden çok şükür
02 Mart 2021 03:25

Polmem5834
Aday Memur
Bugün girdim aynen de dediğin gibi oldu kardeşim sağlam aldım hepsinden çok şükür
brkyclk23200, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam skolyoz için ekstra bir röntgen istemi olmadı mı? Bide hangi hastaneden aldınız

02 Mart 2021 11:29

brkyclk23200
Memur
Akciğer grafisinden bakıyorlar duruma göre istiyorlar skolyoz eöntgenini Elazığ şehir hastanesinden aldım ben
02 Mart 2021 23:56

Arif Özçelik
Memur

2017'de msü'den 12 derece lomber ile elenmiştim. Fakat dış kaynak için lomber'de 21 torokalda yanlış hatırlamıyorsam 25'ten aşağıya olması gerekiyor. Hem 16-17 derece ile geçenleri gördüm hem de yönetmelikte öyle yazıyor. 33 derece çok ciddi bu arada. Dışarıdan belli olmaz ama ölçüleri gösteren bir duvarın önüne geçersen net gözükür ve ağrı yapar.

03 Mart 2021 09:23

turkceci5454
Kapalı

Arkadaşlar 5 dereceye kadar 5 derece de dahil askeri öğrenci kabul edilir. 6 derece ile elenen insanlar var. Sağlık yeteneği yönetmeliğini açıp bakabilirsiniz.

03 Mart 2021 10:19

Mr.WoIf
Aday Memur

Arkadaşlar 5 dereceye kadar 5 derece de dahil askeri öğrenci kabul edilir. 6 derece ile elenen insanlar var. Sağlık yeteneği yönetmeliğini açıp bakabilirsiniz.

turkceci5454, 2 ay önce - Alıntıya git

işini bilen tsk sağlık yönetmeliğine hakim bir doktor o dereceleri elemez, bu konuda insiyatif kullanan doktorlar gördüm

03 Mart 2021 15:38

Polmem5834
Aday Memur

turkceci5454, 2 ay önce - Alıntıya git

5 derece sadece uçucu olan personel için geçerli hocam

08 Nisan 2021 09:31

ssmetin
Aday Memur

Arkadaşlar bilgilendirme yapmak istedim. Özel hastane de skolyozum 33 derece ölçülmüştü devlet hastanesine gittim askerlikten muafiyet için ilkbaşta radyoloji uzmanı teknik nedenlerden dolayı ölçüm yapılamamaktadır dedi. Beni yönlendiren doktor bulunduğu hastanede ölçüm yapıldığını söyledi birçok kez doktor ve radyoloji uzmanı arasında gittim geldim. En son sinirlenip sağlık bakanlığına şikayet ettim başka hastaneye sevk etmelerini söyledim ancak skolyoz ölçümümü yaptılar ve 20 derece ölçtüler. 21 derece de muafiyet alıyorum. Şikayet ettiğim için 20 derece verdiler. 13 derece fark edeceğini düşünmüyorum. 12 nisan da heyete gireceğim yüksek ihtimalle askere elverişlidir raporu vereceklerdir. Bu hastaneden raporu aldıktan sonra itiraz edeceğim devamında yaşadığım şeyleri sizinle paylaşırım bilginiz olsun iyi günler.

09 Nisan 2021 22:36

Mhmt352
Aday Memur

5 derece sadece uçucu olan personel için geçerli hocam

Polmem5834, 2 ay önce - Alıntıya git
Dış kaynak astsubay alımda 7 derece ile astsubay olur ve uçucu olur raporu aldım. Pomemdede geçer 7 derece
Toplam 33 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?