Editörler : Kubil ay
25 Şubat 2021 17:23   

Kapalı
Kira getirili dükkanım var satıp altın almak mantıklı mı
Bu süreçte gayrimenkul fiyatları artar mı. Kira getirili dükkanım var satıp altın almak mantıklı mı. Şimdiden teşekkürler
25 Şubat 2021 17:48

trachowski
Aday Memur

Dükkanın konumunu bilmeden cevaplamak zor. Değerlenmesi muhtemel bir yerdeyse, bina eski değilse tutulmalı diye düşünüyorum. Bina çok eskiyse, kira oranı dükkanın değerine göre az kalıyorsa, altına yönelinebilir. Ben olsam imkanım varsa elimde tutardım. Kira geliriyle ufak ufak altın da alabilirsiniz. Normal bir dükkanın geliri aylık 5 6 gram altından az değil piyasada.

25 Şubat 2021 18:09

Nişancı045
Kapalı

Dükkanın konumunu bilmeden cevaplamak zor. Değerlenmesi muhtemel bir yerdeyse, bina eski değilse tutulmalı diye düşünüyorum. Bina çok eskiyse, kira oranı dükkanın değerine göre az kalıyorsa, altına yönelinebilir. Ben olsam imkanım varsa elimde tutardım. Kira geliriyle ufak ufak altın da alabilirsiniz. Normal bir dükkanın geliri aylık 5 6 gram altından az değil piyasada.

trachowski, 3 ay önce - Alıntıya git
Dükkan kirasıyla yaklaşık 13 yılda amorti ediyor
25 Şubat 2021 18:10

Nişancı045
Kapalı

Dükkan 22 yıllık bina belki kentsel dönüşüm olur 3-5 yila
25 Şubat 2021 19:24

siyahbeyaz88
Memur
Altın hakkında analiz yapan bilgisi olan var mı altın ne olur altına yatırım yapılır mı
25 Şubat 2021 20:22

agizdis
Şef

altını bilmem de bitcoin 100 bin dolara çıkma ihtimali var

26 Şubat 2021 00:18

Nişancı045
Kapalı

altını bilmem de bitcoin 100 bin dolara çıkma ihtimali var

agizdis, 3 ay önce - Alıntıya git
Bakalım göreceğiz
26 Şubat 2021 14:56

trachowski
Aday Memur
Dükkan kirasıyla yaklaşık 13 yılda amorti ediyor
Nişancı045, 3 ay önce - Alıntıya git

Gayet iyi bir süre. Her yıl gelecek zamları da hesaba katmadıysan süre daha da kısalacaktır. Bugün bir ev almaya kalksan 20 yıldan önce amorti etmesi zor kirasıyla.

26 Şubat 2021 23:17

Kobra070707
Memur
Kardeşim soruya bak ya nasıl polissiniz siz dükkan nerde önce onu yazdana eminönündeki dükkan ile bayburttaki dükkan aynımı nerden bilelim
26 Şubat 2021 23:21

Nişancı045
Kapalı

Gayet iyi bir süre. Her yıl gelecek zamları da hesaba katmadıysan süre daha da kısalacaktır. Bugün bir ev almaya kalksan 20 yıldan önce amorti etmesi zor kirasıyla.

Evet gelecek yılların zammını hesaba katmadım suanki kira ile 13 yılda amorti ediyor. Dediginiz gibi zamları da katarsak bu süre daha da kısalacak inş 8-10 yılda amorti eder o zaman
27 Şubat 2021 01:36

trachowski
Aday Memur
Evet gelecek yılların zammını hesaba katmadım suanki kira ile 13 yılda amorti ediyor. Dediginiz gibi zamları da katarsak bu süre daha da kısalacak inş 8-10 yılda amorti eder o zaman
Nişancı045, 3 ay önce - Alıntıya git

İşyerini kiralayan içeriye belli miktar yatırım da yaptığı için ev kiracısı gibi hemen çıkmıyor da. Zaten genelde 5-10 yıllık yapılıyor çok küçük bir işyeri değilse. Ben olsa tutardım karar sizin bol kazançlar. Yatırım tavsiyesi değildir :) .

27 Şubat 2021 01:38

Nişancı045
Kapalı

İşyerini kiralayan içeriye belli miktar yatırım da yaptığı için ev kiracısı gibi hemen çıkmıyor da. Zaten genelde 5-10 yıllık yapılıyor çok küçük bir işyeri değilse. Ben olsa tutardım karar sizin bol kazançlar. Yatırım tavsiyesi değildir :) .

Hahah YTD:)) teşekkürler
27 Şubat 2021 02:08

rdemir126.rd
Şef
Bence hiç mantıklı değil. Zaten dükkanın zaman içerisinde kira getirisi hariç rayiç bedeli artıyor. Altında alsan aynı. Niye o kadar derde gireceksin. Boşversene
27 Şubat 2021 02:55

Janis66
Şube Müdürü
Ev olsa sat derdim ama dükkan, tarla olunca satmak pek mantıklı gelmiyor. Ev gibi harici masrafı olmaz dükkanın. İlla altın alacam diyosanda çek kredi gelen kirayı oraya bağla. 1 sene sonra faizinide ana parayıda fazlasıyla kapatır. Satma dükkanı.
27 Şubat 2021 16:48

Nişancı045
Kapalı
Ev olsa sat derdim ama dükkan, tarla olunca satmak pek mantıklı gelmiyor. Ev gibi harici masrafı olmaz dükkanın. İlla altın alacam diyosanda çek kredi gelen kirayı oraya bağla. 1 sene sonra faizinide ana parayıda fazlasıyla kapatır. Satma dükkanı.
Janis66, 3 ay önce - Alıntıya git
Haklısın bende öyle düşünüyorum
27 Şubat 2021 20:24

EserBozkurt
Yasaklı

Altın yumurtlayan tavuğu satıp altına yatırmak :))) sen bu kafayla fazla yaşamazsın.

28 Şubat 2021 00:15

Nişancı045
Kapalı

Altın yumurtlayan tavuğu satıp altına yatırmak :))) sen bu kafayla fazla yaşamazsın.

EserBozkurt, 3 ay önce - Alıntıya git
Çok komiksin
28 Şubat 2021 17:19

Bjkayaz
Aday Memur
Sat BİST 30 hisselerinden , 3-5 şirketin hissesini al temettü veren bedelsiz verenlerinden 13 yıl bekle 10 dükkan 10 daire alırsın
03 Mart 2021 18:11

Nişancı045
Kapalı
Altın ne olur acaba
Toplam 18 mesaj

ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;