Editörler : gubaz
25 Şubat 2021 18:53   

Resen görev
Merhaba arkadaşlar il milli eğitim müdürü herhangi bir öğretmeni norm fazlası vs değil resen bilsemde ya da milli eğitim bünyesinde iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirebilir mi ? Ben böyle bir görevi istemiyorum , bana bu görevlerden biri verilmek isteniyor yasal dayanakları var mıdır ? Yoksa kabul etmeyebilir miyim ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
25 Şubat 2021 20:39

erdem.k88
Genel Müdür

Bu konuda bilgisi,tecrübesi olan var mı ?

25 Şubat 2021 20:45

jajacoelho
Daire Başkanı

çok saçma bir görevlendirme

25 Şubat 2021 22:05

bilimbilim
Memur

Resmi yazıyla mı bildirdiler size?

Yoksa il milli eğitim öyle istiyor mu dediler?

Bence il milli eğitim değil, idare öyle istiyor.

Bunu hep yapıyor çoğu vasıfsız idare.

25 Şubat 2021 22:11

erdem.k88
Genel Müdür

bilimbilim, 2 ay önce - Alıntıya git
Yok hocam şuan okul müdürüm telefonla il mem ile randevum olduğunu bildirdi ,yarın da yüz yüze il milli eğitim müdürü ile görüşeceğim , daha önceden de bi kaç defa bu konuda teklifler gelmişti yine muhtemelen aynı şeyi teklif edecekler . İki ihtimal var ya bilsemde öğretmen olmamı ya da il mem de isg birimine uzman olmamı isteyecekler tahmin edebiliyorum. Hocam istemediğim halde resen görevlendirebilirler mi beni ? Yasal dayanakları var mıdır? Ya da benim kabul etmeme hakkım var mı böyle bi görevlendirme olursa ?
25 Şubat 2021 23:33

ogretmen4554
Aday Memur

bilimbilim, 2 ay önce - Alıntıya git

İdareyle ne alakası var .Bizim burada da istediler. İl milli eğitim müdürlüğünün yazısı tebliğ edildi. Her okul ya da kurumdan istiyorlar .Her naneyi yöneticilere fatura etmeyi bırakın artık vasıflı öğretmen arkadaş

25 Şubat 2021 23:40

erdem.k88
Genel Müdür

İdareyle ne alakası var .Bizim burada da istediler. İl milli eğitim müdürlüğünün yazısı tebliğ edildi. Her okul ya da kurumdan istiyorlar .Her naneyi yöneticilere fatura etmeyi bırakın artık vasıflı öğretmen arkadaş

ogretmen4554, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam isg uzmanı mı istediler sizin ilde de ?
26 Şubat 2021 09:06

Kagiş
Şef

İşte bu yüzden insanın bazı belgelere sahip olması sıkıntı yaratıyor. Seni buluyorlar ve bir yerlerde görev vermeye çalışıyorlar. Aldığın eğitim, belge, diploma... vs. başına iş açabiliyor. Kardeşim bırakın ben okulumda öğrencilerimle mutluyum, ders yapmayı, öğretmenliği seviyorum ve tercih ediyorum dedikçe yookk olmaz, bize de adam lazım deyip görev vermeye çalışıyorlar. Böyle olunca da insanın yaptığı işe saygısı kalmıyor, verimi düşüyor ;ama kimin umurundaki!? Böyle gelmiş ve böyle de gidiyor maalesef!! Size kolaylıklar diliyorum.

26 Şubat 2021 09:21

erdem.k88
Genel Müdür

İşte bu yüzden insanın bazı belgelere sahip olması sıkıntı yaratıyor. Seni buluyorlar ve bir yerlerde görev vermeye çalışıyorlar. Aldığın eğitim, belge, diploma... vs. başına iş açabiliyor. Kardeşim bırakın ben okulumda öğrencilerimle mutluyum, ders yapmayı, öğretmenliği seviyorum ve tercih ediyorum dedikçe yookk olmaz, bize de adam lazım deyip görev vermeye çalışıyorlar. Böyle olunca da insanın yaptığı işe saygısı kalmıyor, verimi düşüyor ;ama kimin umurundaki!? Böyle gelmiş ve böyle de gidiyor maalesef!! Size kolaylıklar diliyorum.

Kagiş, 2 ay önce - Alıntıya git
Tam olarak aynı şeyleri düşünüyorum , teşekkür ederim.
26 Şubat 2021 09:42

Sakaaryagediz
Aday Memur

Re'sen görevlendirme zaten ; personelin isteğine bakılmaksızın yapılan girevlendirmedir

26 Şubat 2021 09:44

erdem.k88
Genel Müdür

Re'sen görevlendirme zaten ; personelin isteğine bakılmaksızın yapılan girevlendirmedir

Sakaaryagediz, 2 ay önce - Alıntıya git
Bende onu soruyorum hocam resen görev verilebilir mi ? Böyle bir yetkileri var mı ? Bizim itiraz edeceğimiz bir makam , kabul etmeme durumumuz var mı?
26 Şubat 2021 10:59

bulaşıkkk
Şube Müdürü
Bende onu soruyorum hocam resen görev verilebilir mi ? Böyle bir yetkileri var mı ? Bizim itiraz edeceğimiz bir makam , kabul etmeme durumumuz var mı?
erdem.k88, 2 ay önce - Alıntıya git

Hayır zorunlu değil. Kabul etmeme hakkın var.

28 Şubat 2021 12:05

Sakaaryagediz
Aday Memur
erdem.k88, 2 ay önce - Alıntıya git

Beni bakanlık re'sen görevlendirmişti .. kuzu kuzu gittim.

H3mde il dışına .. 2 ay süreyle

28 Şubat 2021 13:16

Kagiş
Şef

Beni bakanlık re'sen görevlendirmişti .. kuzu kuzu gittim.

H3mde il dışına .. 2 ay süreyle

Sakaaryagediz, 2 ay önce - Alıntıya git

O başka, bakanlık görevlendirirse tabi ki kuzu kuzu gideceksiniz! Ha bir de siz sağlıkçıydınız değil mi!? O zaman seve seve gitmeniz lazım. İnsan hayatı her şeyden önce gelir değil mi? Sağlık olmazsa eğitim neye yarar efendim.

28 Şubat 2021 13:27

AAASUDE
Yasaklı

vay be

28 Şubat 2021 16:17

fernandomeira23
Memur

Valilik kendi bulunduğu il içinde resen bir öğretmeni görevlendirme yetkisine sahiptir,itiraz hakkı da yoktur.Ancak bu işler öyle zorlama mantığı ile yapılamaz verimsiz çalışma ortamı doğuracağı gerekçeyle.Yapan da ya aklınca ceza veriyor ya bir yerlerden gelen öneriyi işleme koyuyordur.Bana daha önce teklif gelmişti ancak istemediğimi söylemiştim konu kapanmıştı,bu nasıl bir ildir ki o kadar çalışan istekli öğretmen var iken zorlama yoluna gitsin, beceriksizlik kokuyor resmen.(Bu arada öğretmen arkadaşın başarılı olması dolayısıyla bu zorlama teklif geliyor ancak tahminim bu bir taktik, işin sonunda göreve razı olmaya ikna etmek için bir nevi psikolojik baskı)

01 Mart 2021 16:51

fatih ç.
Şube Müdürü

Valilik kendi bulunduğu il içinde resen bir öğretmeni görevlendirme yetkisine sahiptir,itiraz hakkı da yoktur.Ancak bu işler öyle zorlama mantığı ile yapılamaz verimsiz çalışma ortamı doğuracağı gerekçeyle.Yapan da ya aklınca ceza veriyor ya bir yerlerden gelen öneriyi işleme koyuyordur.Bana daha önce teklif gelmişti ancak istemediğimi söylemiştim konu kapanmıştı,bu nasıl bir ildir ki o kadar çalışan istekli öğretmen var iken zorlama yoluna gitsin, beceriksizlik kokuyor resmen.(Bu arada öğretmen arkadaşın başarılı olması dolayısıyla bu zorlama teklif geliyor ancak tahminim bu bir taktik, işin sonunda göreve razı olmaya ikna etmek için bir nevi psikolojik baskı)

fernandomeira23, 2 ay önce - Alıntıya git

Böyle resen görevlee, hangi sertifika sahiplerine gidiyor genelde? isg demiş mesela hocam, başka ne var?

01 Mart 2021 22:08

fernandomeira23
Memur

Hocam MEB'de birimler var.Arkadaslarin söylediği gibi İş Sağlığı Güvenliği, Ölçme Değerlendirme, Yurt Dışı vb.Bana Strateji Geliştime bölümüne teklif gelmişti;olay ilgili birime göre yeterlik gerektiren kimi zaman sertifika kimi zaman yüksek lisans kimi zaman da yabancı dil belgesi oluyor.

Toplam 17 mesaj