Editörler : swat3410
25 Şubat 2021 22:42

Boşanma tayin

Devrelerim merhaba. Ben eşimden ayrıldım ve çocuğumun velayeti annesinde. Memleketine gitti çocuğumla beraber tayin hakkım var mı benim isteyebilir miyim çocuğumun yanına İstanbuldan çocuğumu görmek için Kayseriye git gel yapmak sıkıntı oluyor.Doğu görevimi yaptım. İstanbulda 2.senem. Dilekçe versem sonuç olumlu olur mu başına gelen var mı yardım eder misiniz

Ha3131
Kapalı
25 Şubat 2021 23:00

Ah çok üzüldüm neden bosanirsiniz ki neden bir evliliği yurutemezsiniz ay bide çocuk varya of onun psikolojisinu düşünemiyorum.keske birşeyleri düzgün yapsanız ve evlilik incinmese zarar gormese ..konu hakkında bilgim yok sadece çocuklu ve boşanmış olmanıza üzüldüm.umarim duzeltilcek biseydirde tekrar bir araya gelir mutlu mesut çocuğunuzla sağlıklı bir yuva kurarsınız.ah bu İstanbul ne yuvalar yıkıyor zalim!

alperoni
Şef
26 Şubat 2021 00:00

İstediğin ile gidersin,5-6 tercih yaptırıyorlar heralde.belli bir zaman içinde başvurman lazım.

Diagne38
Şef
26 Şubat 2021 01:08

Öncelikle çok geçmiş olsun... böyle bir isteğin olduğu için, öncelikle eski eşinle görüş, şayet kendisi seninle aynı şehirde yaşamak istemediğini belirtirse bu iş olmaz. Ancak ortada müşterek çocuk olduğu için, senin o çocuğu görmeyi istemen en doğal hakkın... eski eşinin imzasıyla, seninle aynı şehirde yaşamasının sorun teşkil etmeyeceğini, çocuğunuzun da babasını görmek isteyeceğini, bu durumun çocuğun sosyal ve psikolojik açıdan lehine olacağını belirten güzel bir yazı ile durumunu bildir. Eğer eşinin imzası olan böyle bir yazı olursa, elin çok kuvvetli olacaktır... şimdi sen tayinini Kayseri aldırsan bile, tayin çıktıktan sonra eski eşin seninle aynı yerde yaşamak istemez ve bunu yargıya taşırsa bu kez Kayseri ye hiç gidemezsi ...ne kadar ayrılmış olsanız da, eski eşinin senin Kayseri'ye gelmen konusunda yazıp imzalayacağı olumlu iki satır yazı, sana büyük mesafe aldırır
26 Şubat 2021 01:25

Bende böyle olsun istemezdim ama malesef ki durum böyle. Zor oluyor gidip gelemiyorum çocuğum daha 3 yaşında kaç yere sordum torpilin yoksa gidemezsin falan dediler kafam karıştı

mnt21
Kapalı
26 Şubat 2021 01:53

Daha önce senin durumunda olupta gidenler var biliyorum.. ama eski eşinden buraya gelebilir şeklinde bi yazı alman gerekşyor yani onun onay vermesi lazım
Garibanpolice, 3 yıl önce

Bende böyle olsun istemezdim ama malesef ki durum böyle. Zor oluyor gidip gelemiyorum çocuğum daha 3 yaşında kaç yere sordum torpilin yoksa gidemezsin falan dediler kafam karıştı

asliiiiioz
Aday Memur
26 Şubat 2021 12:45

Eski esinden onay alman gerek

Tsubasa84
Kapalı
26 Şubat 2021 14:51

Bu nasıl bir şeydir yaa hangi kadın buna izin verir ki,1 ay da evli kalsan yıllarca nafaka ödersin,çocuğunu zar zor görürsün,düğünde erkeğe takılan takılar dahi kadına veriliyor herşey kadından yana arkadaş
asliiiiioz, 3 yıl önce

Eski esinden onay alman gerek

EserBozkurt
Yasaklı
26 Şubat 2021 14:55

Nafaka ne ödüyorsun konunun özü dışında ama yeri gelmişken sorayım dedim evli 2 çocuklu bir polis ne kadar nafaka ödüyor eşi çalışmıyor? Adil nafaka miktarı nedir? Anlaşmalı boşanmada..

27 Şubat 2021 00:14

Ayrılacaksan neden evleniyorsun bu ne bilinçsizlik ya

Ha3131
Kapalı
27 Şubat 2021 02:47

Nerdee yasarken 5o 6o gram altın kadından yana ama adalet kadından yana değil.oldurursun serbest bırakılırsin. İyi yine tatlı tatlı hirgursuz bosanmislar.

Tsubasa84, 3 yıl önce
Bu nasıl bir şeydir yaa hangi kadın buna izin verir ki,1 ay da evli kalsan yıllarca nafaka ödersin,çocuğunu zar zor görürsün,düğünde erkeğe takılan takılar dahi kadına veriliyor herşey kadından yana arkadaş

EserBozkurt
Yasaklı
28 Şubat 2021 00:06

Cevap

EserBozkurt, 3 yıl önce

Nafaka ne ödüyorsun konunun özü dışında ama yeri gelmişken sorayım dedim evli 2 çocuklu bir polis ne kadar nafaka ödüyor eşi çalışmıyor? Adil nafaka miktarı nedir? Anlaşmalı boşanmada..

28 Şubat 2021 22:48

Kardeş ben bir çocuk için 800 ödüyorum.

eymen38
Aday Memur
03 Mart 2021 10:39

Evet her hak kadına veriliyor Türkiye'de suistimal edilen cinsiyet grubu malesef kadınlar olduğu için dolayısıyla korunması gereken de kadınlar oluyor.. keşke bazı şeyler insanca yapılabilse de kadınları kanunlar korumak zorunda kalmasa..bilmem anlatabildim mi !!!
Tsubasa84, 3 yıl önce

Tsubasa84
Kapalı
04 Mart 2021 10:23

Bana süresiz nafaka nın mantıklı bir açıklamasını yapsana,boşanmak isteyen kadın ama istemediği adamın yıllarca parasını alıyor,hani kadın erkek eşitti,gitsin çalışsın bir yerde,adamın parasını alacağına,başına gelmeden konuşma birgün başına gelirse o zaman anlarsın hadi işine bak
eymen38, 3 yıl önce
Evet her hak kadına veriliyor Türkiye'de suistimal edilen cinsiyet grubu malesef kadınlar olduğu için dolayısıyla korunması gereken de kadınlar oluyor.. keşke bazı şeyler insanca yapılabilse de kadınları kanunlar korumak zorunda kalmasa..bilmem anlatabildim mi !!!

eymen38
Aday Memur
04 Mart 2021 10:31

Kimin başına geleceği belli olmaz Allah kimseye de yaşatmasın ben süresiz nafaka verilmesi haklı demedim sana bütün haklar kadınlardan yana yazmışsın ona istinaden yazdım. Ayrıca sen sadece büyükşehirde yaşayan kadınları düşünerek konuşuyorsun doğuda kadın hakları diye birşey yok eğer az da olsa devletten çekinmeseler o kadınların başına neler gelir neler..olaya geniş bakmak lazım
Tsubasa84, 3 yıl önce
Bana süresiz nafaka nın mantıklı bir açıklamasını yapsana,boşanmak isteyen kadın ama istemediği adamın yıllarca parasını alıyor,hani kadın erkek eşitti,gitsin çalışsın bir yerde,adamın parasını alacağına,başına gelmeden konuşma birgün başına gelirse o zaman anlarsın hadi işine bak

Tsubasa84
Kapalı
04 Mart 2021 10:42

Amin Allah kimseye yaşatmasin tabi kardeşim ben bazı şeyleri yaşadım gördüm ondan bu şekilde yargıda bulunuyorum hayırlı günler.
eymen38, 3 yıl önce
Kimin başına geleceği belli olmaz Allah kimseye de yaşatmasın ben süresiz nafaka verilmesi haklı demedim sana bütün haklar kadınlardan yana yazmışsın ona istinaden yazdım. Ayrıca sen sadece büyükşehirde yaşayan kadınları düşünerek konuşuyorsun doğuda kadın hakları diye birşey yok eğer az da olsa devletten çekinmeseler o kadınların başına neler gelir neler..olaya geniş bakmak lazım
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi