Editörler : metin_alkan
26 Şubat 2021 11:27   

YÖK Tezde Yayınlanan Bir Tez İçin Düzeltme İstenebilir mi?

Arkadaşlar merhaba yök tezde yayınlanan bir tez için düzeltme yapılabilir mi? Scı vb indeksli dergilerde düzeltme yazı yazdırılabiliyor. Acaba bu durum yök tez içinde oluyor mu bu işin bir usulü var mı konu hakkında bilgisi olanlar yardımlarınızı bekliyorum.

26 Şubat 2021 11:44

esenbike
Aday Memur

Değişiklik olmuyor diye biliyorum. Cunku doktora tezimde bir bölümü baska bir yere almak istiyordum. Arkadaşlar olmaz dedi. Kitap yapınca oyle düzelteceğim. Ama belki de biz bilmiyoruz değiştirilebilir mi acaba?

26 Şubat 2021 12:34

skywalk11
Daire Başkanı

Oluyor. YOK tez birimine dilekçe yaziniz. Gerekçe lazım. Yasal gerekçe sununuz. Hatta tezinizi kaldırma hakkınız da var. Ancak hepsi gerekcelendirilmis olmalı.

26 Şubat 2021 14:11

11062009
Aday Memur

Değişiklik olmuyor diye biliyorum. Cunku doktora tezimde bir bölümü baska bir yere almak istiyordum. Arkadaşlar olmaz dedi. Kitap yapınca oyle düzelteceğim. Ama belki de biz bilmiyoruz değiştirilebilir mi acaba?

esenbike, 2 ay önce - Alıntıya git

Bilmiyorum ki bende net birşey bilmiyorum. Forumdaki arkadaşlardan bilenlerden yardım bekliyorum.

26 Şubat 2021 14:12

11062009
Aday Memur

Oluyor. YOK tez birimine dilekçe yaziniz. Gerekçe lazım. Yasal gerekçe sununuz. Hatta tezinizi kaldırma hakkınız da var. Ancak hepsi gerekcelendirilmis olmalı.

skywalk11, 2 ay önce - Alıntıya git

Nasıl bir gerekçe sehven şurda şurda yazımda hata yapılmış dersek kabul görür mü?

26 Şubat 2021 17:39

skywalk11
Daire Başkanı

Nasıl bir gerekçe sehven şurda şurda yazımda hata yapılmış dersek kabul görür mü?

11062009, 2 ay önce - Alıntıya git

Onu dilekceyi vereceğiniz birim bilir. Arayıp sorun gerekcenizi bildirin dilekce ile donut vereceklerdir 15 gün icinde

27 Şubat 2021 13:26

11062009
Aday Memur

Onu dilekceyi vereceğiniz birim bilir. Arayıp sorun gerekcenizi bildirin dilekce ile donut vereceklerdir 15 gün icinde

İlgiliniz için çok teşekkürler bir bakalım. Tabi konu hakkında bilgisi ve fikri olanlar var ise onlarında yardımlarını bekliyorum.

12 Mart 2021 14:08

sscientistt
Şef

Mezun olduğunuz enstitüye gerekçeli bir dilekçe ile başvurulduğunda, alınan karar uyarınca Yöktez'de değişiklik yapılabilir diye duydum. Doğrudan Yök'e tez içinde bir değişiklik için başvurulamayacağını duydum, fakat emin değilim.

12 Mart 2021 16:46

11062009
Aday Memur

Mezun olduğunuz enstitüye gerekçeli bir dilekçe ile başvurulduğunda, alınan karar uyarınca Yöktez'de değişiklik yapılabilir diye duydum. Doğrudan Yök'e tez içinde bir değişiklik için başvurulamayacağını duydum, fakat emin değilim.

sscientistt, 1 ay önce - Alıntıya git

Enstitüye başvururken ne gibi bir gerekçe kabul görür ki bilginiz var mı? Yanlış yorumlanan bir sonuç veya yanlış-hatalı çizilen bir grafiğin düzeltilmesi gerekçe olabilir mi? Yada o hatalı kısım düzeltilip scı bir dergide yayınlansa bu makaleyi kanıt olarak gösterilse düzeltme için kabul görür mü?

Toplam 8 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?