Editörler : Pangaea
28 Şubat 2021 14:01

Güvenlik soruşturması diye birsey var daha sıkı tutulsun ne fetocu ne pkkli girer
Akif.06, 3 yıl önce

Mülakatın kalkması gerçekten lazım çok haksızlık yaratıyordu, ama devletinde PKK ve fetö hainlerinin devlete sızmasını önlemek için tedbirlerde alması lazım.

misengineer
Aday Memur
28 Şubat 2021 14:06

Ne alaka mülakatta adamın fetöcü olup olmadığı mı anlaşılıyor tipinden? nasıl bir soruyla hemen anlıyorlar söyleyin de biz de öğrenelim

Akif.06, 3 yıl önce

Mülakatın kalkması gerçekten lazım çok haksızlık yaratıyordu, ama devletinde PKK ve fetö hainlerinin devlete sızmasını önlemek için tedbirlerde alması lazım.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
28 Şubat 2021 14:30

Anlaşılır tabiki. Fetoculeri ele veren belli başlı davranış biçimleri var, kılık kıyafet şekilleri, konuşmaları bile var
misengineer, 3 yıl önce

Ne alaka mülakatta adamın fetöcü olup olmadığı mı anlaşılıyor tipinden? nasıl bir soruyla hemen anlıyorlar söyleyin de biz de öğrenelim

28 Şubat 2021 14:37

O yüzden mi zamanında mülakatlarda hep fetöcüleri aldılar :D

hanzel, 3 yıl önce
Anlaşılır tabiki. Fetoculeri ele veren belli başlı davranış biçimleri var, kılık kıyafet şekilleri, konuşmaları bile var

Recep Karadereli
Aday Memur
28 Şubat 2021 14:56

Adil işe alım

A) Sınavla

Başvurudan önce kriterleri tespit edilir.

Eğitim/Yaş /Geçim düzeyi (Ev taşınmaz varlık / haneye giren maaş sayısı /adayın yaşı 25 üstü vb.)

Kriterler doldurulur.

Yalan beyan! işe almana, alınmışsa azletmeye sebeptir.

"Geçim düzeyi kriterleri" toplamı belirlenen rakamı geçerse, sınav puanına +10 puan eklenir öncelik verilir.

KPSS ye girer, aldığı puanla yapılan sıralama ile direkt işe başlar.

B) Sınavsız Kura ile

Tercih edilen eğitim ve belirlenecek geçim düzeyi ana kriter olur.

Ek belgeler ve deneyim işe alındıktan sonra eğitilerek, kurumca kazandırılır.

Sertifika torpil de ısmarlama kriter oluyor.Mülakat adamını bulamayanları hakkını yiyor.

Geçim düzeyi belirlenir. (haneye giren maaş /hane nüfusu /taşınmaz durumu/ 25 ve üstü yaşı öncelik kriteri sayılarak eleme yapılır.

Kalanlar Kura ile direkt işe alınır.

Devletin dini adalettir. Bir nebze işe alımlarda adalet saplanmış olur. Diye düşünüyorum.

01 Mart 2021 13:12

mülakatı kaldırırlarsa kendi adamları nasıl girecek işe nasıl memur olacaklar? rektörün çocuğu nasıl araştırma görevlisi olacak ? akp sittin sene kaldırmaz.liyakat olmalı kardeşim.

kasapbey
Daire Başkanı
01 Mart 2021 13:26

2 3 yıl olmayıversin seçimi kazanınca tekrar araştırma görevlisi olur

guvenyesimsahin, 3 yıl önce

mülakatı kaldırırlarsa kendi adamları nasıl girecek işe nasıl memur olacaklar? rektörün çocuğu nasıl araştırma görevlisi olacak ? akp sittin sene kaldırmaz.liyakat olmalı kardeşim.

pınarkayakokukose
Aday Memur
01 Mart 2021 21:16

Bu ülkede mülakat mi var onun adı torpil o da kalkmaz

adil.1699
Yasaklı
02 Mart 2021 13:13

Mülakat bu ülkenin en büyük sorunu. Ekonomi ve Siyasi İstikrarsızlıklar bi şekilde düzeliyor. Mülakat ve torpil devam ederse bence ülkenin yöneticileri de değişecek. Benim halihazırda işim var hakkımla kazandım mülakatsız. ama evlatımı bu torpilli sisteme kurban edemem benim elimde sadece 1 oy var onu da evlattım için kullanacağım artık. bazen herşey değişebilir oyun rengi de vessalam..

ecenazz
Şef
02 Mart 2021 14:45

Açıklama yapıyor ama hala mülakatdan bahsedilmedi

Farukssss
Daire Başkanı
02 Mart 2021 14:50

metnin içinde var.
ecenazz, 3 yıl önce
Açıklama yapıyor ama hala mülakatdan bahsedilmedi

fb5814
Memur
02 Mart 2021 14:55

mülakatla ilgili bir şey daha konuşulmadı demi ?

Farukssss, 3 yıl önce
metnin içinde var.

Farukssss
Daire Başkanı
02 Mart 2021 14:55

metin yayınlanacak.bekleyin .metnin içinde.
fb5814, 3 yıl önce

mülakatla ilgili bir şey daha konuşulmadı demi ?

02 Mart 2021 14:58

Liyakat dedi o kadar :)

Farukssss, 3 yıl önce

serhat1365
Şef
02 Mart 2021 14:59

Kamuya alımda İnsan hakları ile bilgi de ölçülecek en bariz değişiklik bu onun dışında 50 hedef başlığını inceleyin.. ayrıyeten bu plan bir takvim dahilinde gerçekleşecek ... Mülakat ile lgili birdurum yok

Farukssss, 3 yıl önce

Farukssss
Daire Başkanı
02 Mart 2021 15:04

kamuya alım demiyor.kpss ye insan hakları konusu da geliyor galiba.metin de bu yazıyor.kamu alımınndan bahsetmiyor
serhat1365, 3 yıl önce

Kamuya alımda İnsan hakları ile bilgi de ölçülecek en bariz değişiklik bu onun dışında 50 hedef başlığını inceleyin.. ayrıyeten bu plan bir takvim dahilinde gerçekleşecek ... Mülakat ile lgili birdurum yok

serhat1365
Şef
02 Mart 2021 15:06

Metni iyi okuyun

Farukssss, 3 yıl önce
kamuya alım demiyor.kpss ye insan hakları konusu da geliyor galiba.metin de bu yazıyor.kamu alımınndan bahsetmiyor

Farukssss
Daire Başkanı
02 Mart 2021 15:07

kardeşim şınu diyor.yapılan sınavlarda insan hakları soruları da sorulacak diyor.5 kere okudum
serhat1365, 3 yıl önce

Metni iyi okuyun

Tugay13
Aday Memur
02 Mart 2021 15:08

Kpss ye insan hakları başlığı da eklendi hayırlı olsun..

Farukssss
Daire Başkanı
02 Mart 2021 15:08

kpss ye konu ekleniyor anlayacağınız
Farukssss, 3 yıl önce
kardeşim şınu diyor.yapılan sınavlarda insan hakları soruları da sorulacak diyor.5 kere okudum
Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi