Editörler : Kubil ay
24 Mart 2021 21:51

02FATİH44
Aday Memur
Kesinlikle katılıyorum 657 de net olarak belirlenen haklar emniyet yönetmeliğinde geçmiyor diye uygulanmıyor yönetmelikler kanunlardan daha mı üstün bu yanlışların düzeltilmesi gerekiyor
24 Mart 2021 22:47

Wellcomee
Aday Memur

Bende 25 şubatta çalıştığım ile çocugumun tedavisi sebebi ile dilekçe verdim çalıştığım ilde çocuğumun doktoru yok tedavi için düzenli olarak başka ile gidiyorum ne senelik izin kaldı ne mazaret iznim. Hala pbs atama dilekçe modulünde dilekçem gözükmüyor. Egm personel daireyi arıyorum tlfnları açan yok. Ne yapmam lazım aklım durdu artık

31 Mart 2021 15:49

Otorite26
Aday Memur

Ekfo öncelikle emeklerin için teşekkürler.

Sağlık, engellilik ve eş durumu mazeretinden atama bekleyenleri de haber yapmanı istiyoruz. Azınlıkta gibi görünse de konu çok derin. Birçok mağduriyet var. Ağustos ayından beri bekleyenler var. İşin tuhafı olumlu ya da olumsuz cevap verilmiyor. Halen değerlendirmektedir ya da mazeret atama döneminde değerlendirilecektir yazıyor. Üstelik iki dönem geçmesine rağmen.

Yasal mevzuata uygun olmasına rağmen sırf memleketini istedi diye aldıkları prensip kararı katı bir şekilde uyguluyorlar.

Aylardır eşinden çocuğundan ayrı yaşayan, iki çocuğu birden %90 üzeri engelli olan, bakıma muhtaç eşi çocuğu olan mağdur personel var. Düşünün yaşadığı sıkıntıları. Eşlerinin atanma imkanı olmadığı için eski görev yerini ya da büyükşehir olan memleketini istiyorlar. Sürekli bakım ve gözetimi gerekli engelli çocuğu olanlar zaten aile desteğine ihtiyaç duydukları için istiyorlar memleketlerini. Kanuna yönetmeliğe uygun neden dikkate alınmıyor. Bu ülkede hukuktan üstün kim olabilir.

Lütfen haber yapmanı istiyoruz.

Toplam 23 mesaj