Editörler : hopali
28 Şubat 2021 12:29   

Formasyon 2021 den sonra kullanılmayacak mı?

Arkadaşlar bakanın son açıklamasına göre 2021 den sonraki alımlarda formasyonu olanlar için de tyl istenecek olarak anladım. Doğru mu bu. Bu durumda formasyonu olanlar mağdur olmayacak mı

28 Şubat 2021 12:41

acekiman
Memur

1 Ocak 2021'den önce formasyon almış olanları ilgilendiren bir durum yok. Bu zamana kadar süreç nasıl işlediyse bundan sonrada aynı şekilde işleyecek. Yani eğitim fakültesi mezunları ve 1 Ocak 2021 öncesi formasyon eğitimini tamamlayıp belgelerini alanlar eşit sayılacak. Ancak 2021 yılı itibariyle devam etmekte olan formasyon programları var mı emin değilim ancak artık onların bir geçerliliği yok. Şuan net olmayan tek bir konu var. Tezsiz yüksek lisans atandıktan sonra mı verilecek yoksa atanmadan önce alınmış olması mı gerekecek. Bu sene sınava formasyonu olmayacan çok fazla aday girdi. Onlar için bir açıklama yapılıp konunun netleştirilmesi gerek. Eğer önce tezsiz yüksek lisansın tamamlanması gerekiyorsa bu adaylar bu sene atama başvurusu yapamayacak. Eğer konuşulduğu gibi formasyonu olmayanlar tercih dönemi 2.öncelik olarak kabul edilirse atanma şansları zaten yok.Çünkü verilen kontejyanlara 1.önceliği olan eğitim mezunu+formasyon sahibi adaylar çok rahat yerleşecektir ve 2.öncelikte olanlara sıra gelmeyecektir. Bu sebeple benim tahminim 1. ve 2. öncelik meselesine hiç girmezler. Atama tercihi yapabilmek için tezsiz yüksek lisansı tamamlamış olma şartı getirilir.

28 Şubat 2021 16:28

turkceciogrenci
Kapalı

Cidden okuduğunu anlama sıkıtısı var insanlarımızda. 2021?den önce alınan formasyon sahiplerinin hakkı saklanacak yazıyor. Nasıl farklı anlayabiliyorsunuz ?

28 Şubat 2021 17:43

hainz17
Aday Memur

Bu yılki alımlarda diyor orada bence sende anlama sıkıntısı var..

28 Şubat 2021 18:10

turkceciogrenci
Kapalı

Bu yılki alımlarda diyor orada bence sende anlama sıkıntısı var..

hainz17, 2 ay önce - Alıntıya git

Yok yok cidden sıkıntı var geçmiş olsun

28 Şubat 2021 20:02

hainz17
Aday Memur

Yok yok cidden sıkıntı var geçmiş olsun

turkceciogrenci, 2 ay önce - Alıntıya git

Allah akıl versin diyeceğim ama zor geçmiş olsun

28 Şubat 2021 20:27

Gobel1900
Şube Müdürü
Kazanılmış hak geri alınamaz. Öyle bir durum yok.
01 Mart 2021 03:07

bjklarin
Kapalı

o değil de bakanın ülke tv deki formasyon açıklamasından sonra ünlü öğretmenler çok enteresan şeyler söylüyor

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

02 Mart 2021 20:42

sadboilookingforhelp
Aday Memur

bu ne abi şişli etfal koridoruna dönmüş burası herkes geçmiş olsun diliyor.

Toplam 8 mesaj