Editörler : swat3410
«133313341335133613371338133913401341134213431344»

zip zip 13
Aday Memur
26 Kasım 2023 16:12

INşallah. Bizim korkumuz da zaten sürecin uzaması. Belli bir süresi yok herhalde iki ay oldu. Takipsizlik alanların kaç ayda sonuçlandı onu merak etmiştim de hayirlisi olsun beklemekten başka bir şey gelmiyor zaten elimizden El Hakem olan Allah'a bıraktık. Hakkımızı bırakmaz inşallah.
KahramanmaraşIı, 5 ay önce

Kod ve tanık beyanından ceza alan kişilerde var ancak o kararda üst mahkemelerde bozuluyor ve yargıtay dan sadece kod ve tanık ifadesinden cezası onanan yok diye biliyorum

mesela savcı Adanada takipsizlik verip kapatır ama atıyorum antepte dava açılır ceza verilir üst mahkemeden bozulur hatta savcı ona itiraz edip yargıtaya kadar götüredebilir ki böyle olanda var ama işin sonunda beraat kararı çıkar sadece süreç uzamış oluyor inşallah direkt kyok kararı çıkarda uğraşmazsınız.

egmhasan155
Aday Memur
26 Kasım 2023 17:20

arkadaşlar merhabalar nisan 2023 itibariyle dosyam danıştaya gitti 2023/8000 küsürlerde esas numaram. YD li yapmıştık itirazımızı. ve uzun zamandır da YD den havale için beklemede yazıyordu açıklama kısmında. az önce tesadüfen tekrar baktım bu kez esastan havale edildi yazdığını gördüm. anlam veremedim. yd ile ilgili herhangi bir gelişme olmadan ve yd den havale için beklerken biranda esastan havale edildi yazması normal mi. bilgisi olanlar yazabilir mi. sizlerin dosyaları ne alemde benimle aynı yazan varmı. karar verilmesi yakınmıdır Yd verilmeyecek mi ilk önce
26 Kasım 2023 17:39

Öncelikle sonucun olumlu olmasını dilerim.

Beraat ettiniz mi ve kriterleriniz nedir kod falan var mıydı ?

egmhasan155, 5 ay önce
arkadaşlar merhabalar nisan 2023 itibariyle dosyam danıştaya gitti 2023/8000 küsürlerde esas numaram. YD li yapmıştık itirazımızı. ve uzun zamandır da YD den havale için beklemede yazıyordu açıklama kısmında. az önce tesadüfen tekrar baktım bu kez esastan havale edildi yazdığını gördüm. anlam veremedim. yd ile ilgili herhangi bir gelişme olmadan ve yd den havale için beklerken biranda esastan havale edildi yazması normal mi. bilgisi olanlar yazabilir mi. sizlerin dosyaları ne alemde benimle aynı yazan varmı. karar verilmesi yakınmıdır Yd verilmeyecek mi ilk önce

mahonimamy
Şube Müdürü
26 Kasım 2023 17:40

Yd hakkında karar vermiyor danıştay 5. Daire. direkt esastan havale ediyor dosyayı. hakkınızdaki isnat lar ne idi.

egmhasan155, 5 ay önce

Celikzade
Şube Müdürü
26 Kasım 2023 17:42

Galiba karar bozulmuş ben öyle anladım bir avukata sorun isterseniz
egmhasan155, 5 ay önce

mahonimamy
Şube Müdürü
26 Kasım 2023 17:47

Esastan havale edildi demek tetkik hakimi inceleyip görüşünü yazıp daire heyetine sunacak başkan dahil 5 kişi görüşünü bildirir sonra karar verilir. O aşamada danıştay dosya sorgulama da karar verildi yazar. İmzalar atıldıktan sonra karar uyap a yüklenir. Şu an verilen karar yok dosya tetkik hakimine esastan görüş bildirmesi için havale edilmiş.

Celikzade, 5 ay önce
Galiba karar bozulmuş ben öyle anladım bir avukata sorun isterseniz
26 Kasım 2023 17:50

Peki başkan bu danıştay dosya sorgulama kısmında baktığımda örneğin rastgele 19500 no lu ve 2023 dosyası yazdım neredeyse dosya açılalı 1 ay kadar olmuş ve esastan havale edildi yazıyor biz 2,3 yıldır danıştayda bekliyoruz belli bir sıra yok galiba.

mahonimamy, 5 ay önce

Esastan havale edildi demek tetkik hakimi inceleyip görüşünü yazıp daire heyetine sunacak başkan dahil 5 kişi görüşünü bildirir sonra karar verilir. O aşamada danıştay dosya sorgulama da karar verildi yazar. İmzalar atıldıktan sonra karar uyap a yüklenir. Şu an verilen karar yok dosya tetkik hakimine esastan görüş bildirmesi için havale edilmiş.

Ylcnmrvbrn
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:06

2021 den beri esastan havale edilmek üzere bekliyor bizimki

Ylcnmrvbrn
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:07

Esastan havale edildi yazdıktan 1-2 ay sonra karar verildi olarak gözüküyormuş ama kararı görmek içinde 3-5 ay bekleyenler varmış duyduğum kadarıyla. Daha çok bekleyeceğiz demek oluyor bu

Ylcnmrvbrn, 5 ay önce

2021 den beri esastan havale edilmek üzere bekliyor bizimki

egmhasan155
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:21

öncelikle bahsettiğim dosya bir arkadaşımın. kendisinin üyeliği vs olmadığı ve bu işlerden anlamadığı için talebi üzerine onun ağzından sordum. kendisinin beraati var 2015 öncesi 1 tanık beyanı ve sc türevi kodu var. kendisi biraz heyecan yaptı böyle durumda. bu arada benimde dosyam danıştayda ama da benlmki daha yeni gitti 2 ay kadar oldu. bende gelişme yok daha.

Öncelikle sonucun olumlu olmasını dilerim.

Beraat ettiniz mi ve kriterleriniz nedir kod falan var mıydı ?

son osmanliİ
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:25

danistay 5.daire mi yoksa 12. daire mi
egmhasan155, 5 ay önce
öncelikle bahsettiğim dosya bir arkadaşımın. kendisinin üyeliği vs olmadığı ve bu işlerden anlamadığı için talebi üzerine onun ağzından sordum. kendisinin beraati var 2015 öncesi 1 tanık beyanı ve sc türevi kodu var. kendisi biraz heyecan yaptı böyle durumda. bu arada benimde dosyam danıştayda ama da benlmki daha yeni gitti 2 ay kadar oldu. bende gelişme yok daha.

egmhasan155
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:26

ozaman karar verilmesi yakınmıdır. peki Yd li açmış dosyayı ama yd ile ilgili bişey verilmemiş neden acaba
Ylcnmrvbrn, 5 ay önce

Esastan havale edildi yazdıktan 1-2 ay sonra karar verildi olarak gözüküyormuş ama kararı görmek içinde 3-5 ay bekleyenler varmış duyduğum kadarıyla. Daha çok bekleyeceğiz demek oluyor bu

egmhasan155
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:27

5. daire 375 ihracı
son osmanliİ, 5 ay önce
danistay 5.daire mi yoksa 12. daire mi
26 Kasım 2023 18:37

Yazdığınız için sağolun arkadaşınızın kodunun olması şu açıdan iyi en azından verilecek kararla beraber bizlerde önümüzü görmüş oluruz.

egmhasan155, 5 ay önce

egmhasan155
Aday Memur
26 Kasım 2023 18:43

rica ederim. aynen bizlere de örnek olur dediğiniz gibi ama 2021 den dosyalar beklerken neden 2023 dosyası esastan havale edilmiş arkadaşımda bende anlam veremedik açıkcası bakalım nekadar sürer acaba karar verilmesi

Yazdığınız için sağolun arkadaşınızın kodunun olması şu açıdan iyi en azından verilecek kararla beraber bizlerde önümüzü görmüş oluruz.

Sezgisel375
Aday Memur
26 Kasım 2023 19:18

Danistay numarasını verebilirmisinuz arkadasinizin

Sezgisel375
Aday Memur
26 Kasım 2023 19:23

375khk irhac oldum 4ay once tekrar başladım

Bolge idare yine ihrac etti

Danistaya gidecegim sc scd tanik benimde

Arkadaşin danistau numarasi ve avukati kimdi soyleyebilirmusinuz

egmhasan155, 5 ay önce

Neco1616
Aday Memur
26 Kasım 2023 22:39

Babamın askerlik günlerini yakın zamanda saydirmistik günlük 146 TL olarak hesaplanmış

Kingoftherings, 5 ay önce

SGK vs askerlik süresini çıkardıktan sonra 24 aylık ihrac süreci için tahmini kadar para yatar ?

Canikli35
Kapalı
26 Kasım 2023 22:47

Siz yazınca ben de baktım aynı kriterler ve kod scd takipsizlik var bende de esastan havale edilmiş hadi hayırlısı diyorum 2021 dosyaları dururken 2023 dosyasına karar verilecek olması tuhaf şahsen ben bir red daha geliyor diyorum sırada Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kaldı açıkçası moralim bozuldu ben danıştaydan çok umutluydum

egmhasan155, 5 ay önce

Bursali32
Memur
26 Kasım 2023 22:49

Cümleten hayırlı akşamlar benim dosyam Danıştay'da bugün baktım esastan havale edildi yazıyor bu ne anlama gelir 2022 7000 kusurlerde sıralama böyle durumda olan varmı

Toplam 32703 mesaj
«133313341335133613371338133913401341134213431344»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi