Editörler : swat3410
«133813391340134113421343134413451346134713481349»
27 Kasım 2023 16:43

Sisteme yeni düşen kararlar Danıştay karar arama sisteminde görünmüyor. Mesela karar tarihi 4. Ay ama sisteme düşme tarihi 1 hafta önce.. gibi

KahramanmaraşIı, 5 ay önce

Ben size yalan söylüyorsunuz demedim yanlış anlamayın ama siz de biliyorsunuzdur ki yıllardır yalan yanlış bilgiler gelip gidiyor bir sürü troll var o yüzden uzun zamandır lehe karar geleceğini düşündüğümüz yerden siz olumsuz karar aldığınızı söyleyince garipsedik.

Danıştay karar arama kısmına kararınızın düşmesi gerekiyor karar ne zaman çıktı ya da atıyorum dosya numaranızı falan söyleyebilir misiniz ? sonuçta isim soy isim falan hiç bir bilgi paylaşılmıyor Danıştay tarafından.

En azından karar arama kısmına dosya no yazdığınızda çıkan ret kararını paylaşmanız gerekiyor ki insanların hakkına girmemiş olun.

en azından onama çıktığını gösteren kısmı paylaşmalısınız.

Ata2309
Memur
27 Kasım 2023 16:45

Danıştay'ın kodlamalar ile ilgili bir kararı çıktı mı ,karar aramada sadece kodlama ile ilgili bir karar gözükmüyor,sadece kodlama iddiası ile ilgili bir karar çıkarsa lütfen burdan Bilgi verlim,iki harf yüzünden yıllarımız kayboldu ,olumlu ya da olumsuz , önümüzü görmek adına faydali olabilir

sabesyo_25
Genel Müdür
27 Kasım 2023 16:48

üç Bta dosyası karar aşamasında. birbirinden farklı üç dosya.. Tabiki karar verilince hemen sisteme düşmüyor
Ata2309, 5 ay önce
Danıştay'ın kodlamalar ile ilgili bir kararı çıktı mı ,karar aramada sadece kodlama ile ilgili bir karar gözükmüyor,sadece kodlama iddiası ile ilgili bir karar çıkarsa lütfen burdan Bilgi verlim,iki harf yüzünden yıllarımız kayboldu ,olumlu ya da olumsuz , önümüzü görmek adına faydali olabilir

sabesyo_25
Genel Müdür
27 Kasım 2023 16:50

Danıştay kontrol edebilirsiniz sanırım gözle görülür bir hareketlilik görülecektir.. 2-3 yıldır yaprak kıpırdamayan dosyaları bırakın 2-3 ay önce müracaat edenler bile sevk ediliyor.. duyum kısmı yok Tabiki sözümüz söz.. zaten artık Danıştayı takip ederiz demiştik

Ata2309
Memur
27 Kasım 2023 16:55

sadece kodlama iddiası ile ilgili kararı merak ediyorum,tanık ifadesi olmayan isim geçme vs vs olmayan çıplak EA kodu ile ilgili karar.Umarim öngörunuz çıkar üstadim, bekleyelim bakalım .
sabesyo_25, 5 ay önce
Danıştay kontrol edebilirsiniz sanırım gözle görülür bir hareketlilik görülecektir.. 2-3 yıldır yaprak kıpırdamayan dosyaları bırakın 2-3 ay önce müracaat edenler bile sevk ediliyor.. duyum kısmı yok Tabiki sözümüz söz.. zaten artık Danıştayı takip ederiz demiştik
27 Kasım 2023 17:05

Keşke duyumları da bırakmasaydın sonuçta duyum kesin olacak diye bir şey yok sen duyum paylaşmayınca garip bir şekilde trollerde gelmemeye başladı demek ki amaçları buymuş.

Başkan 3 BTA dosyası karar aşamasında dediğine göre çıkacak kararı da az çok biliyorsundur.

Olumlu olmasını umuyoruz kendine dikkat et buralarda eskisi kadar yazı da yazmıyorsun.

Doğal olarak ta olumsuz hava var ayrıca bir arkadaş Scd kod ret kararı aldım dedi düşüncen nedir ?

sabesyo_25, 5 ay önce

son osmanliİ
Aday Memur
27 Kasım 2023 17:06

ever benimde 2022/9900lerde idi dosya. hic kimildama yoktu. bugun esastan havaele edildi yazısını gordum bugun. idare lehime bolge aleyhime karar vermisti. beraat var. inşallah bu yıl bitmesen iyi haberler duyariz
sabesyo_25, 5 ay önce
27 Kasım 2023 17:08

acaba 375 ihraçlarını öne mi alıyorlar bizim dosya 2021 sonundan beri esastan havale için beklemede.

son osmanliİ, 5 ay önce
ever benimde 2022/9900lerde idi dosya. hic kimildama yoktu. bugun esastan havaele edildi yazısını gordum bugun. idare lehime bolge aleyhime karar vermisti. beraat var. inşallah bu yıl bitmesen iyi haberler duyariz

sabesyo_25
Genel Müdür
27 Kasım 2023 17:09

Danıştayın hızlanacağını adli tatil bitmeden söylemiştim.. beklediğim zamanda olmadı ben ekimde hızlanır bekledim kasım oldu.. ama bayağı hızlandı bta dosyaları artık gündem de.. içeriği vs bilgi verirsem yine duyum olur artık onlara meydan vermeyeceğim şu olur bu olur demem bekleyip göreceğiz.. zaten emin ol en çok onlar merak ediyor.. burada tartışma çıkmaması adına bir çok şeyden imtina etmeye devam edeceğim

Keşke duyumları da bırakmasaydın sonuçta duyum kesin olacak diye bir şey yok sen duyum paylaşmayınca garip bir şekilde trollerde gelmemeye başladı demek ki amaçları buymuş.

Başkan 3 BTA dosyası karar aşamasında dediğine göre çıkacak kararı da az çok biliyorsundur.

Olumlu olmasını umuyoruz kendine dikkat et buralarda eskisi kadar yazı da yazmıyorsun.

Doğal olarak ta olumsuz hava var ayrıca bir arkadaş Scd kod ret kararı aldım dedi düşüncen nedir ?

son osmanliİ
Aday Memur
27 Kasım 2023 17:15

icerik ile ilgili bilgi verirseniz faydali olur.. benim 677 khk idi. esastan havale edildi. beraat var . scd kod pasif banka
sabesyo_25, 5 ay önce
Danıştayın hızlanacağını adli tatil bitmeden söylemiştim.. beklediğim zamanda olmadı ben ekimde hızlanır bekledim kasım oldu.. ama bayağı hızlandı bta dosyaları artık gündem de.. içeriği vs bilgi verirsem yine duyum olur artık onlara meydan vermeyeceğim şu olur bu olur demem bekleyip göreceğiz.. zaten emin ol en çok onlar merak ediyor.. burada tartışma çıkmaması adına bir çok şeyden imtina etmeye devam edeceğim

Kantorn
Kapalı
27 Kasım 2023 17:15

Sen yokken burada trollerle savaşıyoruz leş kargasi gibi konuyorlar buraya ama onlara prim vermem

sabesyo_25, 5 ay önce
Danıştayda yoksa bir hareketlilik mi var ;)
27 Kasım 2023 17:17

İçerik ile ilgili bilgi vermeyecektir ki yazmış zaten bekleyelim görelim diye.

hesap açma kapatma tarihi ve yatırılan miktar önemli.

son osmanliİ, 5 ay önce
icerik ile ilgili bilgi verirseniz faydali olur.. benim 677 khk idi. esastan havale edildi. beraat var . scd kod pasif banka

Ömer404040
Aday Memur
27 Kasım 2023 17:19

Kral geldiyse eğer güzel günler yakındır

sabesyo_25, 5 ay önce
27 Kasım 2023 17:20

öyle gözüküyor sağolsun.

Ömer404040, 5 ay önce

Kral geldiyse eğer güzel günler yakındır

27 Kasım 2023 17:23

nasıl yani kurum kanaati tanık falan yok sadece EA kodunuz mu var ?

Ata2309, 5 ay önce
sadece kodlama iddiası ile ilgili kararı merak ediyorum,tanık ifadesi olmayan isim geçme vs vs olmayan çıplak EA kodu ile ilgili karar.Umarim öngörunuz çıkar üstadim, bekleyelim bakalım .

sabesyo_25
Genel Müdür
27 Kasım 2023 17:24

bir aya yakın hastalık ile uğraştım sonra 36 yaşında gencecik bir kızımızı toprağa verdik.. zor bir süreç geçirdim.. hayat devam ediyor ve bizde mücadelemize devam edeceğiz
Kantorn, 5 ay önce

Sen yokken burada trollerle savaşıyoruz leş kargasi gibi konuyorlar buraya ama onlara prim vermem

se2424
Genel Müdür
27 Kasım 2023 17:27

dostum niye beni gözlerin aradı anlamadım
Canikli35, 5 ay önce

Gözüm sizi arıyordu sizin durum ne danıştay beklentiniz nedir

Galibaa
Kapalı
27 Kasım 2023 17:28

Danıştay için en avantajlı ilk grup her iki derece mahkemedende olumlu karar alan kişiler, bu kararlar danistayda ısrarı karar diye geçiyor ve yüzde 99 karar onanıyor, ikinci avantajlı grupsa ilk derece Red istinaf kararı olumlu olanlar, birde burda şöyle bir bilgi kirliliği var herkesin dosyası farklı kodda olsa tanikta olsa farklı, örneğin TSK da kod yok, genel olarak ankesör var ama danistayin ankesörle ilgili hem iptal hem onama kararlari mevcut, burada bahsettiğim her dosyanın farklı olma kriteri devreye giriyor.

Ata2309
Memur
27 Kasım 2023 17:32

evet,tüm liste EA, başlıkların hepsi boş. Sadece EA

nasıl yani kurum kanaati tanık falan yok sadece EA kodunuz mu var ?

Galibaa
Kapalı
27 Kasım 2023 17:41

Birde danıştayın verdiği karar danıştaya emsal gösterilmez, idare ve bölge idare mahkemelerine emsal gösterilebilir, daha önce başka bir konudan ihraç olup danistay kararı ile göreve döndüm, sonra 375 le ihraç olup tekrar göreve döndüm bölge idare kararı ile, danistay konusunda çok tecrübeleriyim, örneğin şu anda esastan sevk edildi yazılanlar kısa bir süre içerisinde karara bağlanır, bu aşamada karar verilme aşamasında yazar, sonra karar verildi yazar, sonra yazılıp sisteme yüklenir, Buda en az 3 ay sürer

Toplam 32701 mesaj
«133813391340134113421343134413451346134713481349»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi