Editörler : swat3410
«285286287288289290291292293294295296»

turkuaz ulugbey
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 22:53

Bende sana mesaj atamadım bir devrem :)
Keremiso, 2 yıl önce
Olmuyore :/

turkuaz ulugbey
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 22:56

Aynen devrem sağol açıklamışsın...İnşallah en kısa zamanda başlarız da biter şu sıkıntılar
Adlt23, 2 yıl önce

Devrem net bilgi vereyin dönünce hangi ay ihraç oldun ise o aydan itibaren derece kademene göre fazla çalışma düşületek aylık nekadarsa okadar ödenir örneğin ihraç oluğumuzda 2021 midan ayında maaş 7700 civarıydı hesap bu paradan görülecek fazla çalışma bu miktardan düşülecek aktif çalışmadığımız için sonra temmuzda nekadar zam verildiyse yeni maaaş onun üzerinden hesaplanıp ödenecek faiz yok, fazla çalışma yok ,promosyon yok ,dışarıda sigortalı çalıştıysan bordrodaki aldığın net para alacağından düşülecek,asgari geçim indirimi yok kalan ham para ödenecek akabinde sen egm yi bu ödenmeyen kalemler ile ilgili dava edecen kazanacan falan itiraz falan kesin karar çıkınca diğerlerini alabilirsin tazminat olayında maddi tazminat açamazssın başlama yaptığında paran ödeneceği içın maddi kaybım olmadığı üzerinden talep edemiyorsun etsende mahkeme red eder fakat başlatılmadığın için manevi olarak yıprandığın için mahkeme zenginleşmeye sebebiyet vermemek için çok cüzi bir miktar tazminata hükmediyor fakat manevi yıpranmışlığını belglersen örneğin hasatalik pisikolojik tedavi vb durumlarda kanıtlarsan meblağ artabilir aksi halde 20-30 bin gibi bir şey alırsın diyelim sen mahkemenin kabul etmeyeceği 200 bin açtın makeme 30 verdi bu dava kısmi red edilmiş bir dava oluyor ve sen dava ettigin kurumun avukatına red edilen miktarın belli bir yüzdesi yanin180 red olduğu için %10 olsa 18 bin ödemek.zorunda kaırsın aldığının bir anlamı kalmaz adli yardım talebin kabul edilirse ödemezsin bu nedenle kabul edilmeyecek bir miktar talep etmek anlamsız.

Mekmeke
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 22:57

Asgari geçim indirimini neden kesiyorlar ki
Adlt23, 2 yıl önce

Devrem net bilgi vereyin dönünce hangi ay ihraç oldun ise o aydan itibaren derece kademene göre fazla çalışma düşületek aylık nekadarsa okadar ödenir örneğin ihraç oluğumuzda 2021 midan ayında maaş 7700 civarıydı hesap bu paradan görülecek fazla çalışma bu miktardan düşülecek aktif çalışmadığımız için sonra temmuzda nekadar zam verildiyse yeni maaaş onun üzerinden hesaplanıp ödenecek faiz yok, fazla çalışma yok ,promosyon yok ,dışarıda sigortalı çalıştıysan bordrodaki aldığın net para alacağından düşülecek,asgari geçim indirimi yok kalan ham para ödenecek akabinde sen egm yi bu ödenmeyen kalemler ile ilgili dava edecen kazanacan falan itiraz falan kesin karar çıkınca diğerlerini alabilirsin tazminat olayında maddi tazminat açamazssın başlama yaptığında paran ödeneceği içın maddi kaybım olmadığı üzerinden talep edemiyorsun etsende mahkeme red eder fakat başlatılmadığın için manevi olarak yıprandığın için mahkeme zenginleşmeye sebebiyet vermemek için çok cüzi bir miktar tazminata hükmediyor fakat manevi yıpranmışlığını belglersen örneğin hasatalik pisikolojik tedavi vb durumlarda kanıtlarsan meblağ artabilir aksi halde 20-30 bin gibi bir şey alırsın diyelim sen mahkemenin kabul etmeyeceği 200 bin açtın makeme 30 verdi bu dava kısmi red edilmiş bir dava oluyor ve sen dava ettigin kurumun avukatına red edilen miktarın belli bir yüzdesi yanin180 red olduğu için %10 olsa 18 bin ödemek.zorunda kaırsın aldığının bir anlamı kalmaz adli yardım talebin kabul edilirse ödemezsin bu nedenle kabul edilmeyecek bir miktar talep etmek anlamsız.

Adnlm01
Aday Memur
09 Ağustos 2022 23:19

Maaş ödemesi hangi ay senin devrenin maaşı ne kadarsa ona göre yapılıyor demişti iade olan arkadaş,yani 2016 7000 den 2017 de 8000 TL olarak hesaplanması gibi
Adlt23, 2 yıl önce

09 Ağustos 2022 23:44

"Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.? demiş Yaşar KEMAL. bugün yine sinirlerin tepeme çıktı asabım bozuldu. Ne günlere kaldık. Beraber çalıştığımız adamın 3 metre yanından geçiyorum. A q beni görmemek için kırk takla attı. Yuh a q yuh. Bu kadar mı korkuyonuz. Durum bu kadar mı vahim. Bu kadar mı korkaksınız. Ne insanlarla çalışmışım. Beraber yedik içtik, kavga müdahale ettik, canımızı tehlikeye attık. Bu mudur yani. Paraya ,işe, mesleğe, maaşa Bu kadar mı düşkünsünüz. Bütün gün moralim bozuk gezdim. Tiksindim artık bu insanlardan. Bunlar Müslüman' sa ben Müslüman değilim. Türk mertlik buysa ben Türk değilim. Nalet olsun ne diyim.

Sabrkapisi
Memur
09 Ağustos 2022 23:48

Zaten mağduriyete oradan kaynaklanıyor ben 2020 aralıkta ihraç oldum maaş 6000 tl idi. Şuan 3 katına yakın güncel maaş. Ben 2022 martta ihracın iptali kararı aldim.. mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos maaşım güncel maaştan olmalıydı en azından. Ama başlatılmiyorum 20-30-40-50 bin şuan tazminat olarak beni zengin etmiyor ki. Mart-agustos 6 ay nerdeyse 16 binden olsa, 96 bin almam gerekti ama ihractan önce son maaşım 6bin olduğu için bu 6 ay için bile 36bin verecek 60bin zarar. Sadece bu altı ay için . Anlatabildim umarım faiz üst sınırı bile %9.
Adlt23, 2 yıl önce

rumuzzgezgin
Kapalı
10 Ağustos 2022 00:31

İhraç olan herkese geçmiş olsun.

Sabırlı olun zorlu bir süreç kendinden emin olan

herkes idari mahkemeden iptal kararı alacak.

Tecrübeli biri olarak bunu size söylüyorum,dosyam danıştayda benimde yd ve iptal çıkmıştı.

Askerlik konusuna gelince yd ve iptal kararıalinca askerliğini emniyet genel müdürlüğü kendi ertelecek.

Fazla yatan maaşı ben ölemedim hiç bir şeyde olmuyor.

Maddi durumu olan avukat tutsun olmayanda avukattan sadece dava dilekçesi yazdırmak için destek alsın.

Avukat tutan avukata vekaleti verir dosyayı o takip eder stresde yapmaz sadece bekler.

Sorusu olan özelden yazabilir.

glommy
Aday Memur
10 Ağustos 2022 01:24

40 gun once idare mahkemesine YD li dava actim. Bugun emniyet elinde ki belgeleri mahkemeye gondermis. E uyaptan 6 sayfalik o matbu evragi gordum ama benim dosyami goremiyorum. Ek var ama tikladigimda sacma sapan yazilar vs cikiyor ben dosyami goremeyecekmiyim. Ya da bir yerde yanlis mi yapiyorum. Tecrubeli arkadaslar bir yardimci olsa
10 Ağustos 2022 01:48

Eger taranmamissa taranmasıni mahkemeden dilekçe ile isteyeceksin.

Varsayalım tarandı. Tel yada bilgisayara Java, uyap editör tif. vs programların kurulu olduğundan emin ol

Eğer bunlarda kurulu yine acilmiyorsa bilgisayardan Google Chrome vs bütün İnternet tarayıcılar dan ayrı ayrı dene

Ben öle yapıyorum. Genelde telden acilmiyor, bilgisayardan tarayıcıları deneyerek açılıyor.

glommy, 2 yıl önce
40 gun once idare mahkemesine YD li dava actim. Bugun emniyet elinde ki belgeleri mahkemeye gondermis. E uyaptan 6 sayfalik o matbu evragi gordum ama benim dosyami goremiyorum. Ek var ama tikladigimda sacma sapan yazilar vs cikiyor ben dosyami goremeyecekmiyim. Ya da bir yerde yanlis mi yapiyorum. Tecrubeli arkadaslar bir yardimci olsa

PmMEN
Memur
10 Ağustos 2022 09:11

İyi günler arkadaşlar 30 Temmuz ihraç, Siirt Batman civarında tanıdık iyi avukat var mı acaba

Hukukkk3663633
Kapalı
10 Ağustos 2022 09:42

EGM sisteme yüklemiştir ama sen görmezsim güya evrak gizliliği adliyeye git orada gör not al ona göre cevpala

glommy, 2 yıl önce

priletiAYim0661
Aday Memur
10 Ağustos 2022 10:19

Adliyeden kasıt herhangi bir adliye il ilçe... mi.. Yoksa davanın açıldığı idare mahkemesinimi kastediyorsunuz...
Hukukkk3663633, 2 yıl önce

EGM sisteme yüklemiştir ama sen görmezsim güya evrak gizliliği adliyeye git orada gör not al ona göre cevpala

ygtygz
Aday Memur
10 Ağustos 2022 10:28

Danıştayın Khk lılar hakkında 2395 adet kararı yayınlandı diyor ana sayfada. 375 ile ilgili karar varmıdır acaba.

Sabrkapisi
Memur
10 Ağustos 2022 11:16

Hiç mi yok danıştaydan kararı kesinleşen
ygtygz, 2 yıl önce

Danıştayın Khk lılar hakkında 2395 adet kararı yayınlandı diyor ana sayfada. 375 ile ilgili karar varmıdır acaba.

Allahvar gam yok
Aday Memur
10 Ağustos 2022 11:18

375 KHK 31 temmuz 2018 çıktı yani 4 sene oldu

Danıştay'ın karar verdiği olabilir.

Arkadaşlar Adana 2.idare mahkemesinden iade alan varmı

Ya da Adana bölge idare mahkemesinden

Kod SC scd (EA yok)

Tanık beyanı 2007

Keremiso
Aday Memur
10 Ağustos 2022 11:42

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta iken, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin geçici 35/B-6 maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığının ...tarih ve ...sayılı işlemi ile kamu görevinden çıkarılan davacı tarafından, kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yoksun kaldığı parasal hakların yasal faiziyle birlikte ödenmesine ve özlük haklarının iadesine karar verilmesi istemiyle açılan davada, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle, dava konusu işlemin iptali ile dava konusu işlem nedeniyle davacının yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının davanın açıldığı tarihten itibaren işletilecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi yolunda verilen ...İdare Mahkemesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararına karşı yapılan istinaf başvurusunun reddine ilişkin ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararının temyizen incelenerek bozulması istenilmektedir. Temyiz İsteminde Bulunan Davalı İdarenin İddialarının Özeti: Dava konusu işlemin Anayasa ve mevzuat hükümlerine uygun olarak tesis edildiği, davacı hakkında yürütülen soruşturmada temin edilen bilgi ve belgeler ile davacının FETÖ/PDY terör örgütüne ait evlerde kaldığına dair itirafı ve bu yöndeki ikrarı birlikte değerlendirildiğinde kamu görevinden çıkarma işleminin kamu yararının bir gereği olduğu belirtilerek Bölge İdare Mahkemesi kararının bozulması gerektiği iddia edilmektedir. Davacının Cevaplarının Özeti : Temyiz isteminin reddi gerektiği savunulmaktadır. Danıştay Tetkik Hakimi : ... Düşüncesi : İdare Dava Dairesi kararının onanması gerektiği düşünülmektedir. TÜRK MİLLETİ ADINA Karar veren Danıştay Beşinci Dairesince, Tetkik Hakiminin açıklamaları dinlendikten ve dosyadaki belgeler incelendikten sonra, dosya tekemmül ettiğinden yürütmenin durdurulması istemi hakkında ayrıca bir karar verilmeyerek gereği görüşüldü: Bölge idare mahkemesi idare dava daireleri tarafından verilen kararların temyiz yolu ile incelenerek bozulabilmeleri, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 49. maddesinde belirtilen nedenlerden birinin varlığı halinde mümkün olup, davalı idare tarafından ileri sürülen hususlar bunlardan hiçbirisine uymamaktadır. ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin yukarıda belirtilen kararı ve dayandığı gerekçe hukuk ve usule uygun olup, bozulmasını gerektirecek bir sebep bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın ONANMASINA, temyiz giderlerinin istemde bulunan üzerinde bırakılmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 50. maddesi uyarınca, bu onama kararının taraflara tebliğini ve bir örneğinin de belirtilen İdare Dava Dairesine gönderilmesini teminen dosyanın kararı veren ilk derece Mahkemesine gönderilmesine, 26/05/2022 tarihinde oybirliğiyle kesin olarak karar verildi.

Keremiso
Aday Memur
10 Ağustos 2022 11:44

Danıştay 5. Daire Başkanlığı 2021/11490 E. , 2022/3804 K. "İçtihat Metni" T.C. D A N I Ş T A Y BEŞİNCİ DAİRE Esas No : 2021/11490 Karar No : 2022/3804 Temyiz Eden (Davalılar) : 1- ...Bakanlığı / ... 2- ...Genel Komutanlığı / ... Vekili : Av. ... Karşı Taraf (Davacı) : ... Vekili : Av. ...
Keremiso, 2 yıl önce
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta iken, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin geçici 35/B-6 maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığının ...tarih ve ...sayılı işlemi ile kamu görevinden çıkarılan davacı tarafından, kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yoksun kaldığı parasal hakların yasal faiziyle birlikte ödenmesine ve özlük haklarının iadesine karar verilmesi istemiyle açılan davada, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle, dava konusu işlemin iptali ile dava konusu işlem nedeniyle davacının yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının davanın açıldığı tarihten itibaren işletilecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi yolunda verilen ...İdare Mahkemesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararına karşı yapılan istinaf başvurusunun reddine ilişkin ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararının temyizen incelenerek bozulması istenilmektedir. Temyiz İsteminde Bulunan Davalı İdarenin İddialarının Özeti: Dava konusu işlemin Anayasa ve mevzuat hükümlerine uygun olarak tesis edildiği, davacı hakkında yürütülen soruşturmada temin edilen bilgi ve belgeler ile davacının FETÖ/PDY terör örgütüne ait evlerde kaldığına dair itirafı ve bu yöndeki ikrarı birlikte değerlendirildiğinde kamu görevinden çıkarma işleminin kamu yararının bir gereği olduğu belirtilerek Bölge İdare Mahkemesi kararının bozulması gerektiği iddia edilmektedir. Davacının Cevaplarının Özeti : Temyiz isteminin reddi gerektiği savunulmaktadır. Danıştay Tetkik Hakimi : ... Düşüncesi : İdare Dava Dairesi kararının onanması gerektiği düşünülmektedir. TÜRK MİLLETİ ADINA Karar veren Danıştay Beşinci Dairesince, Tetkik Hakiminin açıklamaları dinlendikten ve dosyadaki belgeler incelendikten sonra, dosya tekemmül ettiğinden yürütmenin durdurulması istemi hakkında ayrıca bir karar verilmeyerek gereği görüşüldü: Bölge idare mahkemesi idare dava daireleri tarafından verilen kararların temyiz yolu ile incelenerek bozulabilmeleri, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 49. maddesinde belirtilen nedenlerden birinin varlığı halinde mümkün olup, davalı idare tarafından ileri sürülen hususlar bunlardan hiçbirisine uymamaktadır. ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin yukarıda belirtilen kararı ve dayandığı gerekçe hukuk ve usule uygun olup, bozulmasını gerektirecek bir sebep bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın ONANMASINA, temyiz giderlerinin istemde bulunan üzerinde bırakılmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 50. maddesi uyarınca, bu onama kararının taraflara tebliğini ve bir örneğinin de belirtilen İdare Dava Dairesine gönderilmesini teminen dosyanın kararı veren ilk derece Mahkemesine gönderilmesine, 26/05/2022 tarihinde oybirliğiyle kesin olarak karar verildi.

Daredevill
Aday Memur
10 Ağustos 2022 12:16

Benim anladığım kadarıyla Kazanmış bu adam inşallah darısı başımıza olsun

Keremiso

19 dk. önce

İşlemler

Danıştay 5. Daire Başkanlığı 2021/11490 E. , 2022/3804 K. "İçtihat Metni" T.C. D A N I Ş T A Y BEŞİNCİ DAİRE Esas No : 2021/11490 Karar No : 2022/3804 Temyiz Eden (Davalılar) : 1- ...Bakanlığı / ... 2- ...Genel Komutanlığı / ... Vekili : Av. ... Karşı Taraf (Davacı) : ... Vekili : Av. ...Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta iken, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin geçici 35/B-6 maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığının ...tarih ve ...sayılı işlemi ile kamu görevinden çıkarılan davacı tarafından, kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yoksun kaldığı parasal hakların yasal faiziyle birlikte ödenmesine ve özlük haklarının iadesine karar verilmesi istemiyle açılan davada, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle, dava konusu işlemin iptali ile dava konusu işlem nedeniyle davacının yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının davanın açıldığı tarihten itibaren işletilecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi yolunda verilen ...İdare Mahkemesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararına karşı yapılan istinaf başvurusunun reddine ilişkin ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin ...tarih ve E:..., K:...sayılı kararının temyizen incelenerek bozulması istenilmektedir. Temyiz İsteminde Bulunan Davalı İdarenin İddialarının Özeti: Dava konusu işlemin Anayasa ve mevzuat hükümlerine uygun olarak tesis edildiği, davacı hakkında yürütülen soruşturmada temin edilen bilgi ve belgeler ile davacının FETÖ/PDY terör örgütüne ait evlerde kaldığına dair itirafı ve bu yöndeki ikrarı birlikte değerlendirildiğinde kamu görevinden çıkarma işleminin kamu yararının bir gereği olduğu belirtilerek Bölge İdare Mahkemesi kararının bozulması gerektiği iddia edilmektedir. Davacının Cevaplarının Özeti : Temyiz isteminin reddi gerektiği savunulmaktadır. Danıştay Tetkik Hakimi : ... Düşüncesi : İdare Dava Dairesi kararının onanması gerektiği düşünülmektedir. TÜRK MİLLETİ ADINA Karar veren Danıştay Beşinci Dairesince, Tetkik Hakiminin açıklamaları dinlendikten ve dosyadaki belgeler incelendikten sonra, dosya tekemmül ettiğinden yürütmenin durdurulması istemi hakkında ayrıca bir karar verilmeyerek gereği görüşüldü: Bölge idare mahkemesi idare dava daireleri tarafından verilen kararların temyiz yolu ile incelenerek bozulabilmeleri, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 49. maddesinde belirtilen nedenlerden birinin varlığı halinde mümkün olup, davalı idare tarafından ileri sürülen hususlar bunlardan hiçbirisine uymamaktadır. ...Bölge İdare Mahkemesi .... İdare Dava Dairesinin yukarıda belirtilen kararı ve dayandığı gerekçe hukuk ve usule uygun olup, bozulmasını gerektirecek bir sebep bulunmadığından, temyiz isteminin reddi ile anılan kararın ONANMASINA, temyiz giderlerinin istemde bulunan üzerinde bırakılmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 50. maddesi uyarınca, bu onama kararının taraflara tebliğini ve bir örneğinin de belirtilen İdare Dava Dairesine gönderilmesini teminen dosyanın kararı veren ilk derece Mahkemesine gönderilmesine, 26/05/2022 tarihinde oybirliğiyle kesin olarak karar verildi

Daredevill
Aday Memur
10 Ağustos 2022 12:19

Ayrıca kesin karardır diyor.

Söylenildi gibi danıştaya idari dava kurulu falanda yok anlaşılan

Daredevill
Aday Memur
10 Ağustos 2022 12:26

Allahım bu günleride gördük çok şükür en azından kazanan biri var

Sabır ver yarab sabır ver yarab sabır ver Allahım imandan ayırma yarabbim.

Toplam 32633 mesaj
«285286287288289290291292293294295296»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi