Editörler : swat3410
«34567891011121314»

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 12:55

Çok teşekkürler güzel bilgi için..bu durumda esastan verilen kararın da uygulanması lazım istinafa mecburen gitse bile..bu durumda dilekçe ile kararı sunup göreve baslatilmami şeklinde müracaat etsek doğru yapmış oluruz..

aysunckrli
Aday Memur
10 Mart 2021 13:32

İki ay önce Ankara'da Y.D. aldık. İstinaf onadı. Hala işlem yapılmadı.

Hatta duruşmaya da çıktık bunları yazdığımız konu vardı bulamadım şimdi o

yüzden buraya yazıyorum. Duruşma sonrası karar bekliyoruz ancak şunu

söyleyim, YD verdiler onandı buna rağmen lehe işlem yapılmadı bilginiz

olsun. Genel soru sorulmuş ona da cevap vereyim:

1- Duruşmalı görüldü dosya.

2- Avukatımız katıldı biz katılmadık.

3- Kararı direkt söylemiyorlar, avukat varsa avukata yoksa bizzat size tebligat çıkartılıyor.

4- Duruşma sonrası karar çıkması bir iki ayı bulduğu oluyormuş.

FREDY66
Şube Müdürü
10 Mart 2021 13:38

+
Hukukun üstünlügü, 3 yıl önce

Oncelikle bilgi kirliligini gidereyim. Sonra dilediginiz gibi davranabilirsiniz. Yürütme Durdurmanin amaci mahkemece telafisi güç ve imkansiz zararlarin olusabilecegi kanaati olusursa bu karari verir bu karar ile birlikte idarece tesis edilen işlem yani ihraç islemi askiya alinir. İdareye teblig edildikten 30 gün icinde sizi goreve baslatmak zorundadir. İdare tabiati geregi aleyhine olan tüm kararlari istinaf eder. YD ile goreve baslarsiniz.idare itiraz ettikce Bolge idare ardindan danistaya kadar davaniz görulmeye devam eder. (Kararin istinaf edilmesi icrayi etkilemez. Esastan kazanan kisilerde derhal baslatilmalidir) En son danistay karari ile karar kesinlesir. Sizlerin mantigina gore

eger emniyet kararin kesinlesmesini bekliyor diyorsaniz en az 2 yil daha beklemek zorundasiniz. Beklemeyin diye YD gibi bir kurum getirilmistir. YD alan arkadaslar emniyete yazili basvuru yapip goreve baslama talep etmeli eger idare buna hareketsiz kalirsa gorevliler hakkinda hukuk mahkemesi nezdinde tazminat davasi acilmali bu tazminat bizzat karari uygulamayan gorevlilerden rucu edilir. Son olarak da cumhuriyet savciligina gorevi ihmal, savsaklamaktan ilgili gorevliler hakkinda suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Komisyon karari ile dönüp 8 9 aydir bekleyenler var

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 13:53

Selamlar Fredy66 siz ne durumdasınız ..hala açık mı..

FREDY66, 3 yıl önce
+

FREDY66
Şube Müdürü
10 Mart 2021 13:56

yok devrem Aralık ihracı yım.mahkeme devam ederken ihraç olduk bizde .yd talepli dava açtık egm savunma yapmış yd kararı bekliyoruz
golge0607, 3 yıl önce

Selamlar Fredy66 siz ne durumdasınız ..hala açık mı..

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 13:56

Teşekkürler bu bilgiler bir cok kişiye lazım olcak..

aysunckrli, 3 yıl önce

İki ay önce Ankara'da Y.D. aldık. İstinaf onadı. Hala işlem yapılmadı.

Hatta duruşmaya da çıktık bunları yazdığımız konu vardı bulamadım şimdi o

yüzden buraya yazıyorum. Duruşma sonrası karar bekliyoruz ancak şunu

söyleyim, YD verdiler onandı buna rağmen lehe işlem yapılmadı bilginiz

olsun. Genel soru sorulmuş ona da cevap vereyim:

1- Duruşmalı görüldü dosya.

2- Avukatımız katıldı biz katılmadık.

3- Kararı direkt söylemiyorlar, avukat varsa avukata yoksa bizzat size tebligat çıkartılıyor.

4- Duruşma sonrası karar çıkması bir iki ayı bulduğu oluyormuş.

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 13:58

İnşallah tez vakitte sizin de iade karariniz verilir..son ihraclarda bu kararın verilmesi kuvvetle muhtemel...ve sıra gelir başlama sürecine ..hayırla olsun diyelim

FREDY66, 3 yıl önce
yok devrem Aralık ihracı yım.mahkeme devam ederken ihraç olduk bizde .yd talepli dava açtık egm savunma yapmış yd kararı bekliyoruz

FREDY66
Şube Müdürü
10 Mart 2021 14:00

3 yıldır yargılama devam ediyodu. kodumu ilk kez egm nin savunmasında öğrendim. tek tanık vardı dosyada 1 kez gördüm demesi ve hiç bir duruşmaya gelmemesi mahkemenin de inatla uzatması bu hale getirdi.danıştayjn bi kararı var dün gördüm 2020 tarihli mahkeme devam ederken ihraç edilemez şeklinde onu kuullancaz. bu kişi 8 yıl 9 ay ceza almış ve karar da kesinlememiş bu da bi umut bakalım
FREDY66, 3 yıl önce

aysunckrli
Aday Memur
10 Mart 2021 14:04

Rica ederim

golge0607, 3 yıl önce

Teşekkürler bu bilgiler bir cok kişiye lazım olcak..

10 Mart 2021 14:10

EGM açıktayım adli beraat idari zarf evlenmeyi düşünüyorum ama askerlik kafamı kurcalıyor ne yapmak lazım ihraç durumu olursa (olanda bilir olmayadabilir ) ama kötümüzü düşünmek lazım birçok kişi kyok ve beraat etmesine rağmen ihraç oldu onlara da geçmiş olsun şimdi evlensem olumsuz durumda askerlik kafamı kurcalıyor fikir verecek olan var mı kaderdaslar

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 14:18

Devrem evlenme acil bir olay değil geri donulemeyecek bir yolda isen de Eylül ekimi bekle durumun netleşir bu karmaşada böyle bir telaşa girme askerlik zaten bekliyor ..hiç giprasma derim..

garadenizli, 3 yıl önce

EGM açıktayım adli beraat idari zarf evlenmeyi düşünüyorum ama askerlik kafamı kurcalıyor ne yapmak lazım ihraç durumu olursa (olanda bilir olmayadabilir ) ama kötümüzü düşünmek lazım birçok kişi kyok ve beraat etmesine rağmen ihraç oldu onlara da geçmiş olsun şimdi evlensem olumsuz durumda askerlik kafamı kurcalıyor fikir verecek olan var mı kaderdaslar

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 14:34

İnşallah en kolay şekilde olsun..

FREDY66, 3 yıl önce
3 yıldır yargılama devam ediyodu. kodumu ilk kez egm nin savunmasında öğrendim. tek tanık vardı dosyada 1 kez gördüm demesi ve hiç bir duruşmaya gelmemesi mahkemenin de inatla uzatması bu hale getirdi.danıştayjn bi kararı var dün gördüm 2020 tarihli mahkeme devam ederken ihraç edilemez şeklinde onu kuullancaz. bu kişi 8 yıl 9 ay ceza almış ve karar da kesinlememiş bu da bi umut bakalım

FREDY66
Şube Müdürü
10 Mart 2021 14:34

inşllh
golge0607, 3 yıl önce

İnşallah en kolay şekilde olsun..

10 Mart 2021 17:02

Şefim 4. Yıla girdik insanlar bizle beraber çile çekiyor Ekim gibi diyorum içimden ama bakalım bir an önce insallah hayırlısı ile sonuçlanır

golge0607, 3 yıl önce

Devrem evlenme acil bir olay değil geri donulemeyecek bir yolda isen de Eylül ekimi bekle durumun netleşir bu karmaşada böyle bir telaşa girme askerlik zaten bekliyor ..hiç giprasma derim..

10 Mart 2021 18:35

Gölge devrem umarım su sayfa son sayfa olur. Obur sayfalara olmadı bitti yazmak umarım sırayla herkes yazar bitti başladım diye. Bu sayfadan yeni haberim oldu devrem. Çilekeş bacimin çorum şifresi bloke olmuş. Şifreyi alabilirse alacak alamasa çilekeş2 nickı yle gelirim arkadaşlara iletiver dedi. Herkeslere çok selamı var.

Gölge devrem ilk çilekeş bacimla siz başlayın ben biraz daha var gibi duruyo.

golge0607, 3 yıl önce

Cilekes devrem mavi devrem..hadi siz de aliverin şu guzel haberi de sizin için de sevinelim..bu gun de güzel bir haber duymak iyi geldi ..tüm iyi ve masum insanlara gece iyi olsun..

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 19:43

Olur devrem senin de olur inşallah .. aleykumselam..sağlıcakla kal selamlar..

Umudun rengi mavi, 3 yıl önce

Gölge devrem umarım su sayfa son sayfa olur. Obur sayfalara olmadı bitti yazmak umarım sırayla herkes yazar bitti başladım diye. Bu sayfadan yeni haberim oldu devrem. Çilekeş bacimin çorum şifresi bloke olmuş. Şifreyi alabilirse alacak alamasa çilekeş2 nickı yle gelirim arkadaşlara iletiver dedi. Herkeslere çok selamı var.

Gölge devrem ilk çilekeş bacimla siz başlayın ben biraz daha var gibi duruyo.

bys39
Aday Memur
10 Mart 2021 20:41

Yav arkadaşlar 3 defa sordum cevap veren çıkmadı.bu esastan karar nasıl oluyo.bi cevap lütfen bilmiyorsanız bilmiyorum deyin

golge0607
Genel Müdür
10 Mart 2021 22:43

3.nun hakkına bak dostum esas karar idare mah nin açtığın dava ile ilgili verdiği asil karardır..bunu internete yazıp da öğrenebilirdin..bir bunu öğrenmek sende nasıl bir değişiklik yapcak bakalım..hadi güzel geceler ..güncel bu arada bu da bu sayfanın cansuyudur bunu da soruyodun geçenlerde

bys39, 3 yıl önce

Yav arkadaşlar 3 defa sordum cevap veren çıkmadı.bu esastan karar nasıl oluyo.bi cevap lütfen bilmiyorsanız bilmiyorum deyin

bys39
Aday Memur
10 Mart 2021 23:25

sagol müdürüm zahmet oldu

golge0607
Genel Müdür
11 Mart 2021 00:11

Şuraya bir guncel bırakam da sayfanin enerjisi temizlensin...ne kadar sukretsek azdır ey güzel Allah'ım bir kez daha şükür olsun...

Toplam 32701 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi