Editörler : swat3410
«597598599600601602603604605606607608»

hamza1905
Aday Memur
26 Mayıs 2023 20:55

İst Hangi bölge bu şekilde red verdi.
Salvatoree, 11 ay önce

Ben de dün istanbul bölgeden red aldım. İlk derece mahkemeden iade almıştım. bolge idare bakanlığın yd sini reddetmisti.iki ay gibi bir sürede karar çıktı. Hakkımda herhangi bir iddia yok. Kod ikisi de dil. Eşimin ihracı sebebiyle ihraç edilmemi hukuka uygun bulmus.bu şekilde belirtmiş mahkeme.

Salvatoree
Aday Memur
26 Mayıs 2023 20:57

2.idari dava. Bir karşı oya karşı oy çokluğuyla karar verilmiş

hamza1905, 11 ay önce
İst Hangi bölge bu şekilde red verdi.

Tutulmaz
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:09

Bölge idareden YD kararı ne zaman çıkmıştı.
Salvatoree, 11 ay önce

Salvatoree
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:16

10 gün falan sürmüştü sanırım. Sevindiğim tek nokta en azından bölge idare safhasını hızlı bir şekilde geçtik :)

Tutulmaz, 11 ay önce
Bölge idareden YD kararı ne zaman çıkmıştı.

hamza1905
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:31

Benimde herşey aynı ya daha sonuç gelmedi umudum kırıldı bak simdi
Salvatoree, 11 ay önce

hamza1905
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:32

Peki adlı durum ne orda var mı dava
Salvatoree, 11 ay önce

10 gün falan sürmüştü sanırım. Sevindiğim tek nokta en azından bölge idare safhasını hızlı bir şekilde geçtik :)

Salvatoree
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:36

5-6 yıl önce bir kyok verilmiş hakkımda.başka da birşey yok.

hamza1905, 11 ay önce
Peki adlı durum ne orda var mı dava

Kartal0619
Memur
26 Mayıs 2023 21:37

Konu 375 degil ama Danıştay yaklasik 1.5 yıldır sonuçlanma di. Yavaş da olsa ilerliyor. Kazansakda birsey değişmiyor ama en azından teselli oluyor. İlk dereceden iadeyi 2.5 yıl önce aldım hâlâ karar uygulanmadı. Herkese sabırlar diliyorum.

turkuaz ulugbey
Genel Müdür
26 Mayıs 2023 21:44

Şerbetlemişler Devrem 6 aydır Danıştaydayım Bekliyorum malesef bende
nefer42, 11 ay önce
Arkadaşlar BİM ni yeni kazandım avukatım iç işleri personeli aramış karar tebliğ edildikten sonra 1 ay bekleyin başlama yapılır demişler. Dosyası danıştayda olanlar İn avukatı araçılıgı ile iç işleri personel daire yi arttırabilir mi onlar için ne diyecekler

polat2010
Yasaklı
26 Mayıs 2023 22:07

Arkdslar benm dosyada istinafta ilk derece yd Red istinf yd Red. Esastan kızandm . İlk derece kabul kararı verdi Dosya istinafa gitti . İstinaf önce yd kararı verip sonra mi esastan bakyr. 2 ay oldu ama dosyada olmlu olmsz herhangi bir ilerleme yok. Bu istinfta yd ne kadr sürede ckyr.

Siyahbeyaz1234
Aday Memur
26 Mayıs 2023 22:17

Ne kadar süreceği mahkemenin iş yoğunluğuna bağlı. Ama Benim de yd istemli istinafa gitmişti dosyam. İstinaf yd görüşmeksizin direk işin esasından kararı verdi. Yani sen istinaftan yd kararını beklerken direk esastan karar çıkabilir.

polat2010, 11 ay önce

Arkdslar benm dosyada istinafta ilk derece yd Red istinf yd Red. Esastan kızandm . İlk derece kabul kararı verdi Dosya istinafa gitti . İstinaf önce yd kararı verip sonra mi esastan bakyr. 2 ay oldu ama dosyada olmlu olmsz herhangi bir ilerleme yok. Bu istinfta yd ne kadr sürede ckyr.

sosyal_zede
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2023 22:28

Ooo kartal nerelerdesin ya Arada bi soluk ver bro geçenlerde muhbbet döndü sadece 375 let malum konu danıştayı bekliyor diğer konular göreve iade ediliyor diye konu geçti, sen aklıma geldin, sesin de çıkmayınca umarım iade olmuştur diye sğşünmüştüm, senin yd durumu ne olmuştu danıştayda yd ret vermişti diye hatırlıyorum ama yanlış mı hatırlıyorum

Kartal0619, 11 ay önce

Konu 375 degil ama Danıştay yaklasik 1.5 yıldır sonuçlanma di. Yavaş da olsa ilerliyor. Kazansakda birsey değişmiyor ama en azından teselli oluyor. İlk dereceden iadeyi 2.5 yıl önce aldım hâlâ karar uygulanmadı. Herkese sabırlar diliyorum.

Müfit taş
Memur
26 Mayıs 2023 23:46

Danıştay'ın yd kararı ne kadar sürede açıklanıyor devrem bilgin var mı? Benim de Danıştayda Egm yd li olarak itiraz etti.
sosyal_zede, 11 ay önce

Ooo kartal nerelerdesin ya Arada bi soluk ver bro geçenlerde muhbbet döndü sadece 375 let malum konu danıştayı bekliyor diğer konular göreve iade ediliyor diye konu geçti, sen aklıma geldin, sesin de çıkmayınca umarım iade olmuştur diye sğşünmüştüm, senin yd durumu ne olmuştu danıştayda yd ret vermişti diye hatırlıyorum ama yanlış mı hatırlıyorum

nefer42
Memur
26 Mayıs 2023 23:50

Benim dikkat çekmek istediğim nokta şu ; şuan yargı kararları ile ilgili tek iç işlerinde sıkıntı yaşanıyor yeni kurulacak kabinede bakan değişikliği olursa bizle ilgili tutum yine aynı mı olur?
turkuaz ulugbey, 11 ay önce
Şerbetlemişler Devrem 6 aydır Danıştaydayım Bekliyorum malesef bende

28nisaniade
Aday Memur
27 Mayıs 2023 02:57

İnşallah kararlar uygulanır bekliycez gorcez

Memur5005
Memur
27 Mayıs 2023 03:20

Ya gerçekten bu umuttan bende istiyorum.
nefer42, 11 ay önce
Benim dikkat çekmek istediğim nokta şu ; şuan yargı kararları ile ilgili tek iç işlerinde sıkıntı yaşanıyor yeni kurulacak kabinede bakan değişikliği olursa bizle ilgili tutum yine aynı mı olur?

31SON
Memur
27 Mayıs 2023 05:58

İstanbul Bölge İdare yi esastan kazanan varmı acaba. Hepimize böyle bir kulp bulup bozacak mı iade kararlarımızı.

sosyal_zede
Müsteşar Yardımcısı
27 Mayıs 2023 10:45

Doğru diyorsun sadece bizim bakanlıkta mahkeme kararları uygulanmıyor deniz kuvvetleri de bir astsubay ihraç sonra mahkeme ile döndü göreve başladı tayin bile gördü adam 3 4 ay ihraç kaldı sadece normalde bende ihraç sonra 4 ay sonra yd almıştım lakin bizde hükmü yok, bakan değişti diyelim gelecek olan bakana şayet mevcut düzenin başka bir bakanıysa egmdekiler bize yapılan işlemlerin bu şekil olduğunu ve bu sistemin devam etmesi gerektiğini vs çok rahat ikna edebilir, zihniyet değişmediği sürece kişiler çok önemli değil..

nefer42, 11 ay önce

turkuaz ulugbey
Genel Müdür
27 Mayıs 2023 14:14

Temennimiz aynı olmaz inşallah yeni gelen kabine Adaletli liyakatli olur da Mahkemelerin Kararları en kısa sürede uygulanır yoksa hem adalet hem ekonomi Olarak çok çok kötü olur adalet herşeyin başı olduğu için baya sıkıntı olabilir ileriki süreçte
nefer42, 11 ay önce

turkuaz ulugbey
Genel Müdür
27 Mayıs 2023 14:23

Devrem egm ye kaldıysa bu iş hiç olmaz siyasetin söylemesi lazım yani yeni kurulacak kabinede içişleri bakanının bizzat ilgilenmesi lazım bu adaletsizlikle. kendi personelinin suçsuz olduğunu, haklı olduğunu Dibine kadar bilen egm şuan ne yapıyor hani? ben 3 Mahkeme kazandım.kimisi iki.Çoğuda takipsizlik alan var. Adalete, Hukuka, Hakkaniyete İnanan egm olsa zaten böyle olmazdı.hele hele Kanunun Koruyucusu Egm düştüğü şu duruma bakın.Ülkenin Devletin Mahkemelerinin Kararlarını Uygulamıyor ve tanımıyor.Mahkemeye Hakaret, Ülkenin savcısına hakimine hakarettir resmen.Madem Bu mahkeme kararlarını uygulamayacaksınız ne diye mahkeme var kapatın gitsin o zaman uğraştırmayın Hakimi savcıyı.Zihniyet değişmesi lazım önce.Allahtan Korkan Gerçekten Müslüman Olan, Adaletli olan, Hakkaniyetli ve Liyakatli olan insanların makamlara gelmesi lazım.Yoksa Yahudilerle olacak iş değil bu durum Ezer Dururlar.
sosyal_zede, 11 ay önce

Doğru diyorsun sadece bizim bakanlıkta mahkeme kararları uygulanmıyor deniz kuvvetleri de bir astsubay ihraç sonra mahkeme ile döndü göreve başladı tayin bile gördü adam 3 4 ay ihraç kaldı sadece normalde bende ihraç sonra 4 ay sonra yd almıştım lakin bizde hükmü yok, bakan değişti diyelim gelecek olan bakana şayet mevcut düzenin başka bir bakanıysa egmdekiler bize yapılan işlemlerin bu şekil olduğunu ve bu sistemin devam etmesi gerektiğini vs çok rahat ikna edebilir, zihniyet değişmediği sürece kişiler çok önemli değil..

Toplam 32576 mesaj
«597598599600601602603604605606607608»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi