Editörler : Mehmet Balci
02 Mart 2021 21:07   

Lisans kpssye giren önlisanstan atanamaz mı? Lisans mezunu değilim

Lisans kpssye 3.sınıfta 2020 de girdim. Mezuniyetimi almayıp önlisans okuyup önlisanstan atanabilir miyim

02 Mart 2021 21:09

furkanemytu
Daire Başkanı

doğru yoldasın sakın mezun olayım deme lisanstan. önlisans emlak oku bitir. kolayca sonra p3.

02 Mart 2021 21:11

Burak2019
Memur

Mezun değilsen sorun olmaz

02 Mart 2021 21:21

kasapbey
Daire Başkanı

doğru yoldasın sakın mezun olayım deme lisanstan. önlisans emlak oku bitir. kolayca sonra p3.

furkanemytu, 2 ay önce - Alıntıya git

Z kuşağı bunları nası düşünebiliyor? Kıskanıyorum valla. Unvan meslek tuzağına düşmüyorlar.

02 Mart 2021 21:24

NilüferKayıkçı
Aday Memur

Mezun değilsen sorun olmaz

Burak2019, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam lisansa giren önlisanstan atanamaz diyorlar. Sen üstöğremime girdin altöğrenime girsen bile atamada sıkıntı çıkar diyorlar da ben mezuniyetimi almıcam. Belki hiç almıcam

02 Mart 2021 21:25

NilüferKayıkçı
Aday Memur

Hocam paramedik düşünüyorum. Lisanstan 2020 de 82 aldım

02 Mart 2021 21:28

NilüferKayıkçı
Aday Memur

Z kuşağı bunları nası düşünebiliyor? Kıskanıyorum valla. Unvan meslek tuzağına düşmüyorlar.

kasapbey, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam hayat şartları

02 Mart 2021 21:43

furkanemytu
Daire Başkanı

Hocam paramedik düşünüyorum. Lisanstan 2020 de 82 aldım

NilüferKayıkçı, 2 ay önce - Alıntıya git

üstad paramedik alımlarını tam bilmiyorum ama kpss robotuna bakıp son merkezi alımlarda önlisansta rekabeti daha az olan bir yere gitmeni naçizane tavsiyede bulunma yükünü omuzlarımdan atmak isterim.

02 Mart 2021 21:51

NilüferKayıkçı
Aday Memur

üstad paramedik alımlarını tam bilmiyorum ama kpss robotuna bakıp son merkezi alımlarda önlisansta rekabeti daha az olan bir yere gitmeni naçizane tavsiyede bulunma yükünü omuzlarımdan atmak isterim.

Lisans sınavına giren önlisansa girse bile atanamaz söylentileri kafamı karıştırıyor. Tecrübe edineni de bulamadım bir türlü

03 Mart 2021 01:20

NilüferKayıkçı
Aday Memur

Tecrübe edinen ya da bilen var mı??

03 Mart 2021 01:45

furkanemytu
Daire Başkanı

Tecrübe edinen ya da bilen var mı??

kpss 2020 kılavuzundan;

Bir lisans programından (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim), 13 Temmuz 2020 tarihi ve öncesinde mezun olanlar, lisans düzeyinden KPSS?ye girmek zorundadır. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla mezun olmamış olmak koşuluyla; ön lisans (iki yıllık meslek yüksekokulu ve iki yıllık açıköğretim) veya ortaöğretim (lise veya dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar, KPSS?ye ortaöğretim/ön lisans düzeyinde girebileceklerdir. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihinden sonra mezun olacaklar ise mezuniyet durumlarını göz önünde bulundurarak, KPSS?ye lisans düzeyinden veya ortaöğretim/ön lisans düzeyinden girebileceklerdir. Adayların birden fazla öğrenim düzeyinde KPSS?ye girmeleri mümkün değildir. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavıyla ilgili kılavuz ayrıca hazırlanacak ve adaylara duyurulacaktır

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2020/KPSS/kilavuz02022021.pdf

yani mezuniyet esas alınıyor. lisans bitirmeden bir sonraki kpss b grubu sınavına girip p93 puanı ile atanmakta bir sorun yok. lisans sınavına girmek sonraki gireceğin sınavların puanının hesaplanmasında bir engel değildir. sadece o dönemki p93 puanın geçerli olmaz çünkü p3 puanın var.

03 Mart 2021 09:16

haydar1972
Aday Memur

lisans okuyorum.lise mezunuyum lise kpss ye girmedim.lisans kpss ye girdim.ikm ye başvurabilirmiyim.

03 Mart 2021 11:25

bu-35
Şef

lisans okuyorum.lise mezunuyum lise kpss ye girmedim.lisans kpss ye girdim.ikm ye başvurabilirmiyim.

haydar1972, 2 ay önce - Alıntıya git

lisans olarak sınava girdiğiniz için lisans mezuniyet olması gerekir, o şekilde alımlara başvurursunuz. mezun olunca değerlendirebilirsiniz lisans puanınızı.

03 Mart 2021 11:26

bu-35
Şef

Lisans sınavına giren önlisansa girse bile atanamaz söylentileri kafamı karıştırıyor. Tecrübe edineni de bulamadım bir türlü

benim hatırladığım, lisans okurken sınava girdiyseniz sonra alt öğrenimden sınava giremiyorsunuz. iyice araştırın ben öyle biliyorum.

03 Mart 2021 12:03

NilüferKayıkçı
Aday Memur

benim hatırladığım, lisans okurken sınava girdiyseniz sonra alt öğrenimden sınava giremiyorsunuz. iyice araştırın ben öyle biliyorum.

bu-35, 2 ay önce - Alıntıya git

Ösym yi aradım girebilirsiniz dedi

03 Mart 2021 12:19

bu-35
Şef

Ösym yi aradım girebilirsiniz dedi

hayırlı olsun

Toplam 15 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?