Editörler : Mehmet Balci
23 Mart 2021 22:48

Killa Baba

Yaptıklarınız zorbalık bu nedenle sizin de bir zorba olduğunuzu söylediğim için mi hakaret etmiş oluyorum? Bilmediğiniz için cahil, cahilliğinizi de bilmediğiniz için gafil demekle mi saldırı mahiyetinde yorum yapmış oluyorum? Siz klasik üslubunuza devam edin ancak size bu mesajdan sonra bir tek mesajla dahi cevap vermeyeceğim. Ve siz beni tanımadan, etmeden şu ithamda bulunuyorsunuz: " Millete ahlak, din dersi verip eline geçen ilk fırsatta aksini yapanlardan biri olduğundan hiç şüphem yok". Kimin ne olduğu yazdıklarından da, üslubunda da belli. Size bundan fazlası gereksiz.

Bu lafımı da ortaya bırakayım:

İt ürür kervan yürür demiş atalarımız. Doğru söze ne hacet.

Big Bad Booty Daddy, 4 hafta önce - Alıntıya git

Babacan aç kulağını iyi dinle, çamura bulaşırsan üstün başın kirlenir, bulaşma!

24 Mart 2021 06:57

Mustafapc
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
24 Mart 2021 08:44

Vahsisirin
Aday Memur
Eğer öyle olsaydı Türkiye'nin yarısından fazlasının ölmesi gerekirdi çünkü torpil en çok ülkemizde rağbet gören bir sektör
24 Mart 2021 22:24

DenizArif
Kapalı
Kesinlikle katılıyorum ve şu da bilinmelidir ki haksız yere zerre suçu olmayan insanları genellemeye tabi tutup ekmeginden edenler de elbet bunun hesabını verecektir, ve tabiki hakkı yenilen de sabrının mükafatını...
24 Mart 2021 23:57

hanzel
Daire Başkanı
25 Mart 2021 00:06

hanzel
Daire Başkanı
25 Mart 2021 10:24

Drjacob
Aday Memur

torpilsiz iş yapan yok

25 Mart 2021 10:54

shattereddream
Aday Memur
Mülakatlara şöyle bir algıyla gidiyor kişi. Benim KPSS puanım diğerlerinden yüksek o nedenle beni alırlar kesin, almazlarsa torpil vardır. Halbuki mülakatta KPSS puanının hiçbir anlamı yoktur, kpss puanının tek vazifesi ön eleme yapmaktır. Önemli olan ve size işi kazandıracak olan şey mulakattaki performansınızdır ve CV'nizin dolgunluğudur
hanzel, 3 hafta önce - Alıntıya git

CV si dolu olan bir insan mülakatlara giderek kendini beğendirmeye çalışmaz aman ne olur beni işe alın diye uğraşmaz. CV si iyi olan adama iş teklifi gelir. Ve o durumda alacağın maaşı sen belirlersin işveren değil. Zaten işveren gerçekten para kazanmak istiyorsa sana istediğin parayı tereddüt etmeden verir. Gerçi bunu yapabilen kaç kişi var bu ülkede o da muamma. Birelin parmaklarını geçmez heralde.

25 Mart 2021 11:52

Baba Janga
Şef

rahmetli ecevit sayesinde KPSS B grubundan merkezi atama ile atandım. Kimsenin hakkına girmedim.Dola

25 Mart 2021 15:47

hanzel
Daire Başkanı

CV si dolu olan bir insan mülakatlara giderek kendini beğendirmeye çalışmaz aman ne olur beni işe alın diye uğraşmaz. CV si iyi olan adama iş teklifi gelir. Ve o durumda alacağın maaşı sen belirlersin işveren değil. Zaten işveren gerçekten para kazanmak istiyorsa sana istediğin parayı tereddüt etmeden verir. Gerçi bunu yapabilen kaç kişi var bu ülkede o da muamma. Birelin parmaklarını geçmez heralde.

shattereddream, 3 hafta önce - Alıntıya git
Ne alaka? Ağlamayan bebeğe emzik yok, nerden bilecekler senin mükemmel CV'n olduğunu sen göstermeden, mülakatlarda kendini ispatlamadan.
25 Mart 2021 15:54

yildirimx
Memur

mülakat olayı kalkmadıkça liyakat olmaz. şimdi bazıları diyecekki yok konuşmayı bilmeyenler sınavda başarılı oluyor. belki haklı oldukları konular var ama o da çok az adam asosyaldir ama sınavda başarılı temsil yetkisi yok bunu bahane edebilirler ama el insaf yaa yakında zamanda gördüm bakanlığın birinde müdürlük sınavına 600 kişi girdi 150 tanede kadro vardı 502. sıradaki kişi sınavdan 60 barajına ulaşmış mülakattan 100 alıyor....

502. sıradaki adamın önündeki 501 kurum personelinin tamamı asosyalmi?

hadi gelin bunuda açıklayın hak değilde ne?

25 Mart 2021 20:24

Akif.06
Aday Memur

Kurumdaki bütün müdürler akp ye sövuyor.ak parti adam kayırmayi beceremiyor bile torpil kişisel ilişkiler ile gidiyor siyasetten daha çok

26 Mart 2021 00:35

fearless13
Memur

Heryerde torpil olsun,işini iyi yapan kişiler işinden kovulsun,hergün bir kadın ölürken onları koruyan yasaları silip atalım ve sonrada iyi yaşamayı bekleyelim hahaha Kuranı okuyan zaten anlar trnin neden düzelemediğini.toplum düzelmedikçe belalar gelir ki gelsin böyle topluma az bile.Gavur denilen memleketlerde insanlar daha saygılı daha kibar daha güleryüzlü bir de trye geliyorsun çoğu burnundan soluyan maganda. Soru sorarsın cevap vermez,selam verirsin karşılık vermez.heryerde bir kavga.devletine güvenirsin paranı tlde tutarsın saçma sapan bi şekilde bir gecede yuzde 15 fakirlersin,kimseninde umrunda olmaz,açıklama gereği bile duyulmaz,trye güven işte bu kadardır. Ben ki deli gibi milliyetçi olan insanı bile soğuttuysa bu ülke başına ne bela gelirse haktır

27 Mart 2021 16:06

hanzel
Daire Başkanı

mülakat olayı kalkmadıkça liyakat olmaz. şimdi bazıları diyecekki yok konuşmayı bilmeyenler sınavda başarılı oluyor. belki haklı oldukları konular var ama o da çok az adam asosyaldir ama sınavda başarılı temsil yetkisi yok bunu bahane edebilirler ama el insaf yaa yakında zamanda gördüm bakanlığın birinde müdürlük sınavına 600 kişi girdi 150 tanede kadro vardı 502. sıradaki kişi sınavdan 60 barajına ulaşmış mülakattan 100 alıyor....

502. sıradaki adamın önündeki 501 kurum personelinin tamamı asosyalmi?

hadi gelin bunuda açıklayın hak değilde ne?

yildirimx, 3 hafta önce - Alıntıya git
Dostum torpile karşıyım ama sadece kpss puanıyla kurumlara sorgusuz sualsiz adam atanmasına daha da karşıyım. Böyle saçma, yetersiz, eksik bişey yok, olamaz yani. Birlikte çalışacağın adamı görmek, kapasitesini değerlendirmek, ağzı laf yapıyor mu, işle ilgili mi, yeterli biri mi, konuşması oturması kalkması kurum prensiplerine uygun mu vs vs vs daha yüzlerce sebep sayarım burda. KPSS ile sorgusuz sualsiz adam atamak internetten görmeden pantolon gömlek almak gibi bişey ne çıkacağı belirsiz. O nedenle yerinde ve adil yapıldığı sürece mülakat son derece gerekli bişey
27 Mart 2021 23:28

zeitgot
Şube Müdürü
Dostum torpile karşıyım ama sadece kpss puanıyla kurumlara sorgusuz sualsiz adam atanmasına daha da karşıyım. Böyle saçma, yetersiz, eksik bişey yok, olamaz yani. Birlikte çalışacağın adamı görmek, kapasitesini değerlendirmek, ağzı laf yapıyor mu, işle ilgili mi, yeterli biri mi, konuşması oturması kalkması kurum prensiplerine uygun mu vs vs vs daha yüzlerce sebep sayarım burda. KPSS ile sorgusuz sualsiz adam atamak internetten görmeden pantolon gömlek almak gibi bişey ne çıkacağı belirsiz. O nedenle yerinde ve adil yapıldığı sürece mülakat son derece gerekli bişey
Sen bir Türkçe yazmayı öğren de sonra milleti mülakata çekersin.
27 Mart 2021 23:43

hanzel
Daire Başkanı
Sen bir Türkçe yazmayı öğren de sonra milleti mülakata çekersin.
zeitgot, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kamuya alım şartlarını, sayıları beğenmiyorsanız kamuda çalışmak zorunda değilsiniz yani böyle bir zorunluluğunuz yok. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi herkes kamuda çalışacak diye bir kaide yok. Beğenmiyorsanız özelde çalışın mülakatsız girin hemen
27 Mart 2021 23:51

zeitgot
Şube Müdürü
Kamuya alım şartlarını, sayıları beğenmiyorsanız kamuda çalışmak zorunda değilsiniz yani böyle bir zorunluluğunuz yok. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi herkes kamuda çalışacak diye bir kaide yok. Beğenmiyorsanız özelde çalışın mülakatsız girin hemen
Zaten kamuda mühendisim ama bu haksızlığın karşısında durmayacağım anlamına gelmiyor canım.
Toplam 117 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?