Editörler : Pangaea
06 Mart 2021 15:26

Mülakata giderken nasıl giyinmek gerekir?

Arkadaşlar içişleri bakanlığı mülakatında bir erkek kıyafet olarak ne tercih etmelidir(kundura fobisi var bende spor ayakkabı sıkıntı olur mu)

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Mart 2021 16:19

Herkes takım elbise ile gelirken siz spor ayakkabı ve normal elbise giyin. Mülakat sonucunda belli olur sorun olup olmadığı :) sağlık açısından kundura giymeniz önemli bir sorun teşkil etmiyorsa takım elbise ve kundura giymeniz yararınıza olur. İllaki kundura olması da şart değil ayrıca benzer ama daha rahat ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Takım elbisenin altına uyacak şekilde.

Eem1990
Aday Memur
06 Mart 2021 17:03

Hayır sağlık sorunum yok.Keten pantolon ceket gömlek ve spor ayakkabı giymeyi düşünüyorum. Bu arada ben eksilemedim
hsnd, 3 yıl önce
Herkes takım elbise ile gelirken siz spor ayakkabı ve normal elbise giyin. Mülakat sonucunda belli olur sorun olup olmadığı :) sağlık açısından kundura giymeniz önemli bir sorun teşkil etmiyorsa takım elbise ve kundura giymeniz yararınıza olur. İllaki kundura olması da şart değil ayrıca benzer ama daha rahat ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Takım elbisenin altına uyacak şekilde.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Mart 2021 18:03

Eksileyip eksilememeniz önemli değil. Doğru olanı yazdım ben ama eksileyenler spor giyimle mülakata gitmeyi düşünüyor belli ki :)
Eem1990, 3 yıl önce
Hayır sağlık sorunum yok.Keten pantolon ceket gömlek ve spor ayakkabı giymeyi düşünüyorum. Bu arada ben eksilemedim

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 20:09

Spor ayakkabı giyerseniz baştan kaybedersiniz bu açıkça belirteyim.

Siyah takım elbise, beyaz gömlek, koyu kırmızı yada vişne rengi kravat.

Ayakkabılar siyah kundura ve boyalı.

Saçlar düzgün ve taranmış şekilde olmalı.

Heyetin karşısına oturduğunuzda ceketin bir düğmesini açmanız lazım.

Başarılar dilerim.

Eem1990, 3 yıl önce

kadehar
Aday Memur
06 Mart 2021 23:17

spor ayakkabı giyme neden elenme sebebi olsun, işi spor ayakkabı mı yapacak? Mesela benim ayağım 49 numara ve kundura bulamıyorum, sırf ayağım büyük diye ben elenecek miyim şimdi?

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Spor ayakkabı giyerseniz baştan kaybedersiniz bu açıkça belirteyim.

Siyah takım elbise, beyaz gömlek, koyu kırmızı yada vişne rengi kravat.

Ayakkabılar siyah kundura ve boyalı.

Saçlar düzgün ve taranmış şekilde olmalı.

Heyetin karşısına oturduğunuzda ceketin bir düğmesini açmanız lazım.

Başarılar dilerim.

s3s4s5
Daire Başkanı
06 Mart 2021 23:48

Aynen ayak büyük diye eleneceksin evlat.
kadehar, 3 yıl önce

spor ayakkabı giyme neden elenme sebebi olsun, işi spor ayakkabı mı yapacak? Mesela benim ayağım 49 numara ve kundura bulamıyorum, sırf ayağım büyük diye ben elenecek miyim şimdi?

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2021 08:07

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Ben siyah kot pantolon ve sweatshirt ile girmiştim mülakata, en yüksek puanla kabul edilen kişi oldum kuruma. Koyun olmayın farkınızı hissettirin
s3s4s5, 3 yıl önce
Aynen ayak büyük diye eleneceksin evlat.

slm08
Daire Başkanı
07 Mart 2021 12:27

çok kasmana gerek yok,temiz giyin elinde ne varsa,takım elbise giymeyip ne mülakatları kazananları gördüm

eğer kundura giyemiyosan o zaman keten ya da kot pantolon,gömlek,kravat ve spor bir ceket giyebilirsin bu kombinin altına siyah çok spor olmayan ayakkabı iyi gidecektir

gudik2
Memur
07 Mart 2021 12:34

Hakkaten takım elbise mi giyiliyor ne önemi var daha maaş bile vermemişler

gudik2
Memur
07 Mart 2021 12:51

abdullah kiğılı bunu beğendi, ne olacak 3 kişinin takım elbise parası...

Taksonomi
Aday Memur
07 Mart 2021 22:12

Bu doru mu

hanzel, 3 yıl önce
Ben siyah kot pantolon ve sweatshirt ile girmiştim mülakata, en yüksek puanla kabul edilen kişi oldum kuruma. Koyun olmayın farkınızı hissettirin

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2021 22:15

Evet doğru illa takım elbiseyle gidilmek zorunda değil. Böyle bir kural yok yani ben hiç duymadım
Taksonomi, 3 yıl önce

Bu doru mu

wolkerweawer
Aday Memur
08 Mart 2021 08:21

çok net söylüyorum.bu adam diyorsa inanmayın.bu adamın daha önceki yorumlarını gördüyseydiniz bana hak verirdiniz.

hanzel, 3 yıl önce

bunlarnasilsoru
Şube Müdürü
08 Mart 2021 08:52

Torpilin yoksa damat gibi giyinsen bile zor.

civilhcg
Kapalı
08 Mart 2021 14:09

Dostum imkanın varsa elbette ki takım elbiseyle ve takıma yakışır ayakkabıyla git. Buradaki bazı trollere bakma neymiş işi ayakkabı mı yapacakmış. O senin kuruma ve istediğin makama olan saygını ve isteğini gösterir. Takım giyecek durumun yoksa da öyle kot tişört gitme mülakata

kadehar
Aday Memur
08 Mart 2021 16:42

trol felan değilim. ayak numaram 49 numara. o numarada kunduralar 400-500 tl. devlet bana zaten iş imkanı sağlayamamış benim onu alacak param yok. üstelik beni spor ayakkabı ile gittiğim için eleyecek bir de öyle mi?? Ben diğer arkadaşı bilmem kendi adıma konuştum ayrıca doğru söylüyorum, işi ayakkabı mı yapacak? insanların nasıl giyindiği ve göründüğünden çok işi nasıl yapacağına bakılmalı yoksa tecavüzcülere katillere sırf mahkemede takım elbise giydi diye ceza vermez duruma düşersin işte... ikisi hemen hemen aynı durum.

civilhcg, 3 yıl önce
Dostum imkanın varsa elbette ki takım elbiseyle ve takıma yakışır ayakkabıyla git. Buradaki bazı trollere bakma neymiş işi ayakkabı mı yapacakmış. O senin kuruma ve istediğin makama olan saygını ve isteğini gösterir. Takım giyecek durumun yoksa da öyle kot tişört gitme mülakata

Kerimhaze
Kapalı
08 Mart 2021 16:56

siyah spor ayakkabı çok sırıtmaz bence.

kadehar, 3 yıl önce

trol felan değilim. ayak numaram 49 numara. o numarada kunduralar 400-500 tl. devlet bana zaten iş imkanı sağlayamamış benim onu alacak param yok. üstelik beni spor ayakkabı ile gittiğim için eleyecek bir de öyle mi?? Ben diğer arkadaşı bilmem kendi adıma konuştum ayrıca doğru söylüyorum, işi ayakkabı mı yapacak? insanların nasıl giyindiği ve göründüğünden çok işi nasıl yapacağına bakılmalı yoksa tecavüzcülere katillere sırf mahkemede takım elbise giydi diye ceza vermez duruma düşersin işte... ikisi hemen hemen aynı durum.

kadehar
Aday Memur
08 Mart 2021 16:58

ben de öyle yapacağım mecbur. siyah keten pantolon, koyu tek renk gömleek,kravat, üste siyah renk süveter, bir de manto tarzı ceketim var,altına da sade siyah spor ayakkabı. bu şekilde kesin elenir msişim öyle diyorlar.

Kerimhaze, 3 yıl önce

siyah spor ayakkabı çok sırıtmaz bence.

civilhcg
Kapalı
08 Mart 2021 18:25

Dostum kimse sana elenirsin demedi. seçim şansın ve durumun varsa diye belirterek ben kendi görüşümü bildirdim. Allah yolunu açık etsin başarılar
kadehar, 3 yıl önce

ben de öyle yapacağım mecbur. siyah keten pantolon, koyu tek renk gömleek,kravat, üste siyah renk süveter, bir de manto tarzı ceketim var,altına da sade siyah spor ayakkabı. bu şekilde kesin elenir msişim öyle diyorlar.

furkanemytu
Yasaklı
08 Mart 2021 18:30

devamlı sivri burun top yumurta ve bağrı açık beyaz gömlek + tespih kombinimle mahallede nara atarak dolaştığım için beni etkilemeyen durum. bıyıkların ucunu kısaltmaya bizim mahalle berberine giderim bir gün önce kafi. devlet büyüklerimiz kravat takınca bize babalığını gösterecekse biz de geçiririz o ecnebi yularını boynumuza. memur olma yolunda mücadele eden genç kardeşlerime başarılar dileyerek sözlerime noktayı koyuyorum.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi