Editörler : Mehmet Balci
06 Mart 2021 23:09   

P3 86,22 YDS 93,75 Makine Mühendisi

P3 86,22 ve YDS 93,75 puanlarım. Makine Mühendisi olarak merkezi veya diğer şekillerde atanabilir miyim ? Maalesef bu konularda bilgi sahibi değilim. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

06 Mart 2021 23:53

PcMuhendizz
Aday Memur
Merkezide sartli alimlarda A seviye yds isteyen ve sizin onunuzde kpss puani olarak daha yüksek puanli basvurmazsa acilan kadroya sizin sansiniz var,aciktan alimlarda da gayet var sansiniz
07 Mart 2021 08:03

hanzel
Daire Başkanı
Kpss ve YDS puanların yer degistirseymis kesin atanirdin derdim ama şu anda imkansız görünüyor. Açıktan alımlar olabilir
07 Mart 2021 14:09

wolkerweawer
Aday Memur

Gerçekçi konuşacağım.Merkezide o kpss puanı ile mühendis olarak atanabileceğinizi hiç sanmıyorum.YDS puanınız çok güzel ancak merkezide çok çok nadir A seviye istenir.genelde B ve altı istenir o yüzden merkezi atamada ordan çok büyük bir avantajınız yok.Açıktan alımlarda mülakata kalma açısında belki bir şansınız olabilir ancak sanıyorum ki oda pek olası değil.eğer ki kalırsanız Yds puanınız mülakatlarda sizi bir tık öne taşıyabilir.tavsiyem o puanla açıktan memurlukları kovalamanız.o daha olası.ancak tabiki de bir yandan mesleğinizle ilgili her ilana başvurun.bu işler birazda şans işi.Çünki bazı açıktan ilanlar tek tercih hakkı veriyor.

07 Mart 2021 14:47

slm08
Daire Başkanı

yds o kadar yüksek aldığına göre ingilizcen iyidir git özel sektörde iş ara dostum o puanla zor atanırsın açıkçası uğraşma ancak senin ing seviyeni isteyen bir ilan çıkacak o da zor genelde c seviye istiyorlar,dediğim gibi kendini yabancı dil anlamında geliştirmişsin kurumsal firmalara cv yolla

07 Mart 2021 18:49

sherlocck51
Aday Memur

Hepinize teşekkür ederim. Ancak bu düşüncelerinizden sonra umudumu kaybettim.

07 Mart 2021 19:48

yunusesss
Aday Memur

selamlar hocam. dışişlerinin alımları var a seviye yds istiyor. konsolosluk personeli tarzı veya meslek memurluğu tarzı. tabi onlarda da mülakata 20 katı aday çağırıp b*kunu çıkarıyorlar ama yine de şansını dene istersen.

dışişleri duyurular kısmından geçmiş ilanlara bakabilirsin en son ilanda 88 yds ve üstü mülakata çağırıldı yanlış hatırlamıyorsam.

merkezi atmada şansının olabileceğini pek sanmıyorum makine çok yüksek kapatıyor.

07 Mart 2021 22:59

sherlocck51
Aday Memur

selamlar hocam. dışişlerinin alımları var a seviye yds istiyor. konsolosluk personeli tarzı veya meslek memurluğu tarzı. tabi onlarda da mülakata 20 katı aday çağırıp b*kunu çıkarıyorlar ama yine de şansını dene istersen.

dışişleri duyurular kısmından geçmiş ilanlara bakabilirsin en son ilanda 88 yds ve üstü mülakata çağırıldı yanlış hatırlamıyorsam.

merkezi atmada şansının olabileceğini pek sanmıyorum makine çok yüksek kapatıyor.

yunusesss, 1 ay önce - Alıntıya git

Düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim.

08 Mart 2021 11:03

crops35
Editor

Düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim.

sherlocck51, 1 ay önce - Alıntıya git

Siz yinede başvurun her yere yds puanı avantaj Allah bir kapı açar inş.ümit var olun .

08 Mart 2021 11:55

kasapbey
Daire Başkanı

2021 girip 93+ al A kadroyu(uzman yard) kasıp kavurursun bu ingilizceyle

08 Mart 2021 12:08

muhendisimbenya
Şube Müdürü

o yds puanı için 8-10 bin tl verebilirim :) bence mkek ya da türasaş için şansın var, ilk atamada alım yamadılar, 2. ve 3. atamada ilana çıkacaklardır. bir tanesine yerleşebilirsin.

ayrıca bazen uzman yrd. ilanlarında b yds de istiyorlar, onların mülakatlarında bu puanla öne çıkabilirsin.

2021 ve 2022 kpss sınavlarına iyi çalış, bu yds puanının ekmeğini çok yersin.

08 Mart 2021 16:20

hanzel
Daire Başkanı

o yds puanı için 8-10 bin tl verebilirim :) bence mkek ya da türasaş için şansın var, ilk atamada alım yamadılar, 2. ve 3. atamada ilana çıkacaklardır. bir tanesine yerleşebilirsin.

ayrıca bazen uzman yrd. ilanlarında b yds de istiyorlar, onların mülakatlarında bu puanla öne çıkabilirsin.

muhendisimbenya, 1 ay önce - Alıntıya git

Benim YDS puanım 95 ama şu ana kadar hiçbir alımda işe yaramadı sadece şu anki çalıştığım kurumda dil tazminatı alıyorum 150 TL o da :D. Önemli olan kpss puanı 93,75 olsaymış giremeyeceğin kurum olmazdı

08 Mart 2021 20:21

sherlocck51
Aday Memur

2021 girip 93+ al A kadroyu(uzman yard) kasıp kavurursun bu ingilizceyle

kasapbey, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler

08 Mart 2021 20:22

sherlocck51
Aday Memur

muhendisimbenya, 1 ay önce - Alıntıya git

Düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler.

09 Mart 2021 21:30

sherlocck51
Aday Memur

Benim YDS puanım 95 ama şu ana kadar hiçbir alımda işe yaramadı sadece şu anki çalıştığım kurumda dil tazminatı alıyorum 150 TL o da :D. Önemli olan kpss puanı 93,75 olsaymış giremeyeceğin kurum olmazdı

hanzel, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler.

Toplam 14 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?