Editörler : Mehmet Balci
09 Mart 2021 23:58

birümit03
Aday Memur
5 yıl bankacılık yapıp istifa etmiş biri olarak öncelikle hiççç pişman değilim.kpssye hazırlandım 82 puan aldım şuan ilan kovalıyorum inşallah kamuda bir yer olur Allah herkesin emeğinin karşılığını versin.
Akrcsrpl, 2 ay önce - Alıntıya git

Martın 13ünde 15 yıl bitecek bankacılıkta..2 defa denedim kpssyi.. 2016da 69 aldım.. 2020de 80 aldım..bakıyorum ilanlara biyer gelirmi bilmiyorum.. hem çalışıp hem sınava tekrar hazırlanabilirmiyim bilmiyorum...

10 Mart 2021 02:51

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

maymunlar bir dalı tutmadan öbürünü bırakmazlar. evrime inanmıyor olabilirsiniz ama bu konuda maymunları örnek almak gerekli diye düşünüyorum. yoksa dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak söz konusu. eğer kpss için temeliniz ve sağlam temellere dayanan kendinize güveniniz yoksa bu duruma dikkat etmek gerek.

10 Mart 2021 12:24

kivi1571
Memur

Tazminatını almadan ayrılma sakın , ben anlaşarak ayrıldım . Tazminatımı aldım , açıköğretimden 2. üniyi bitirdim , kpss çalışıyorum. maddi olarak zorlanıyorum fakat buna değer.

grange2, 2 ay önce - Alıntıya git

Mrb,anlaşmalı işten çıkmak ile ilgili bir mesaj attım rica etsem bakar misinz

10 Mart 2021 13:29

grange2
Aday Memur

maymunlar bir dalı tutmadan öbürünü bırakmazlar. evrime inanmıyor olabilirsiniz ama bu konuda maymunları örnek almak gerekli diye düşünüyorum. yoksa dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak söz konusu. eğer kpss için temeliniz ve sağlam temellere dayanan kendinize güveniniz yoksa bu duruma dikkat etmek gerek.

psikolojikdanışman42, 2 ay önce - Alıntıya git

Korkarak yaşanmaz bu hayat , dediğiniz gibi olsaydı insanlar hala taş devrindeydi. Evrimi daha tamamlayamamıştık.

26 Mart 2021 09:57

burdurspor
Aday Memur

takipteyim

26 Mart 2021 10:24

Pr0metheuss
Memur

28 yaşında özel bir bankada işe başladım ve 2 yıl çalıştım. Daha sonrada 30 yaşımda istifa edip KPSS çalışmaya karar verdim ve görevimden ayrıldım. Ayrılışımdan bir hafta önce de terfi almıştım lakin özel sektörü oldum olası sevmedim ve devlette çaycılık olsa dahi ( Küçümsemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ) yeter ki memur olayım dedim. Kpss çalıştım neticede 2018'de 82.68 puan aldım. ( Bölümüm İktisat ) Atanmaya yeterli değildi ama her gün ilan kovaladım. Totalde 11 mülakattan elendim ama nasip 12. mülakata oldu ve Şu an Adalet Bakanlığı'nda İdare Memuru olarak görev yapıyorum. İnsanın kısmeti nereden gelir belli olmaz. Çabalamak ve en önemlisi de pes etmemek gerekiyor.

Risk almadan bir şey kazanılmıyor ama körü körüne risk almak değil mantıklı düşünerek risk almak gerek. Kendi özel koşullarınızı iyi düşünün, durumunuzu iyi analiz edin ve ona göre kendi hayatınıza dair kararları da kendiniz verin. Başka insanların söylemleriyle hayatınıza şekil vermeyin derim. Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Vesselam..

27 Mart 2021 12:20

KanPortakal
Aday Memur

6 yıllık bankacıyım. Kamu bankasında çalışıyorum. Yaklaşık KİT memuru kadar maaş alıyorum. Ancak her şey para değil. İstifa etmeden yakın zamanda 2022 ye çalışmaya başlayacağım.

28 Mart 2021 18:21

zeulu
Aday Memur

3 yıl bankacılık yaptım çalışırken ders çalışamadığım için istifa edip kpss hazırlandım ailem istifa ettikten sonra maddi olarak cok destek olmadı çok yıprandım sınavdan 86 aldm şu an memurum istifa etmeden en azından iki üç aylık maaş koyun kenara derim

28 Mart 2021 19:46

kivi1571
Memur

3 yıl bankacılık yaptım çalışırken ders çalışamadığım için istifa edip kpss hazırlandım ailem istifa ettikten sonra maddi olarak cok destek olmadı çok yıprandım sınavdan 86 aldm şu an memurum istifa etmeden en azından iki üç aylık maaş koyun kenara derim

zeulu, 1 ay önce - Alıntıya git

Kaç yılıydı acaba

Ne kdr süre çalıştınız bölüm neydi

Çok sordum ama :))

Toplam 29 mesaj