Editörler : metin_alkan
08 Mart 2021 02:56   

Öğretim Görevlisi İlk Ders Tavsiye

İyi aksamlar arkadaslar. Bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisiyim. 1 hafta sonra ilk dersimi anlatacağım. Açıkcası çok heyecanlıyım ve çuvallamaktan korkuyorum. Anlatacağım notlarımın hazır olmasına ve dersi online olarak anlatacak olmama rağmen heyecanıma engel olamıyorum. İlk günüm için tavsiyesi olan var mı? Yapmam, yapmamam veya dikkat etmem gereken şeyler konusunda tavsiye verebilecek varsa çok sevinirim.

08 Mart 2021 06:08

Someone0606
Aday Memur
Öncesinde birine ders anlatir gibi anlatın..ben genelde sunum öncesi annemi seçerim..onemli olan hic bilmeyen birine anlatabilmek ve anlayabilmesi..birde bir konuyu en iyi bilen kişi en basit şekilde anlatabilendir bence..
08 Mart 2021 08:58

tekmanfurri
Aday Memur

Merhaba hayırlı olsun. sunuma dinleyici notları ekleyin. yani sunumda olmayanları konuşun

08 Mart 2021 08:59

tekmanfurri
Aday Memur

Dersi hep ben anlatacam diye kasmayın kendinizi. arada sorular sorun, soluklanın. hayatın içinden örnekler vermeye çalıışn ki sıkılmasın öğrenci.

ilk izlenim çok önemli. tecrübelirinzden bahsedin. Tabi abartmadan: Bizde bir hoca vardı. hayatında laborotuvara girmemiş ama: ömrümüz laboratuvarda geçiyor diye hava atıyordu.

08 Mart 2021 09:02

tekmanfurri
Aday Memur

sunumda bilmediğiniz kelime olmamalı. varsa öğrenin ya da çıkarın.

08 Mart 2021 11:25

hidalgo54
Memur
Konunun bilen tarafı siz olduğunuzu unutmayın. Zaten notlar da çıkarıp hazırlanmışsınız. Kafanızda çok fazla büyütmeyin ki heyecanınızı yenebilesiniz. Zamanla kalkacaktır zaten heyecan. Sunumlarınıza çok fazla yazı eklemekten kaçının, bol örnek ve görseller ekleyin. Öğrencilerin dikkatini çok daha fazla çekiyor. Hayırlı olsun, şimdiden kolaylıklar.
09 Mart 2021 20:32

Akademisyensaglıkcı
Aday Memur
Hocam rahat olun kaygı yaparsanız hata yaparsınız ilk 5-10 dk ders anlatmaya girmeyin soru cevap tanışma tarzı kendinizi rahatlatın. Emin olun sonra rahatlayıp dersi güzelce anlatacaksınız
Toplam 6 mesaj