Editörler : Mehmet Balci
08 Mart 2021 13:37   

Moleküler biyoloji ve genetik mezunu Kpss A/B'den hangisine girmeli?

Herkese merhabalar,

Moleküler biyoloji ve genetik lisans mezunuyum. Hangi KPSS'ye girmem gerektiğini asla anlamadım. Bir genel KPSS var bir alan var bir A grubu var bir B grubu var. Birde p1-p2-p3 mevzusu falan var kafam o kadar karıştı ki hiçbir yerde de doğru düzgün açıklayan yok. Şimdi benim moleküler biyolog olarak hangi sınavlara girmem lazım ne olur yardım edin. Boşu boşuna işime yaramayacak bir sınava girmek istemiyorum. ALES veya yökdil gibi açık değil KPSS.

Şimdiden herkese teşekkürler.

08 Mart 2021 14:24

adil.1699
Aday Memur

geçmiş olsun umarım anlamıştırsın.

08 Mart 2021 14:24

Biyologg21
Aday Memur

Merhabalar

Ben bildiklerimi söyleyeyim. Sen biyolog olarak çalışabilirsin ve 2 yılda bir olan çift yillardaki Kpss'ye girmelisin. Bu sınavda genel yetrnek ve genel kültür var sadece. Alan bilgisi sorulmuyor o ogretmenlik için gerekli. Atanmak içinde bu Kpss'den alacağın P3 puani onemli.Bu puana göre atama yapılır.

08 Mart 2021 16:51

tessaiga
Aday Memur

Hocam sadece lisans sınavına gireceksiniz, klasik kpss yani genel yetenek genel kültür sınavları.

08 Mart 2021 17:13

Burak2019
Memur

çift yıllardaki kpss ye gireceksin. tek yıllar uzman yardımcılığı için

08 Mart 2021 19:18

Moleküler Hanım
Aday Memur

2021 KPSS'ye girebiliyor muyum? Yoksa genel yetenek olsa da 2022 KPSS'yi mi beklemem lazım?

08 Mart 2021 19:28

Moleküler Hanım
Aday Memur

2021 KPSS'ye girebiliyor muyum? Yoksa genel yetenek olsa da 2022 KPSS'yi mi beklemem lazım?

Moleküler Hanım, 1 ay önce - Alıntıya git

Ne bu ya? Durmadan eksi puan vermeler cevap vermemeler? Kardeşim burası memurlukla alakalı soruların sorulduğu bir forum değil mi? Bende anlamadığım bilmediğim bir soruyu soruyorum? Bilmeyince ne oldu anlamayınca ne oldu? Size ne oluyor yani madem sinir oldun veya yardımcı olmuyorsun bakma o zaman KPSS kısmına. Allahım ya bıktım bu kendini beğenmiş her şeyi ben bilirim insanlarından

08 Mart 2021 19:32

memur 2021
Aday Memur

2022

08 Mart 2021 19:44

Biyologg21
Aday Memur

Ne bu ya? Durmadan eksi puan vermeler cevap vermemeler? Kardeşim burası memurlukla alakalı soruların sorulduğu bir forum değil mi? Bende anlamadığım bilmediğim bir soruyu soruyorum? Bilmeyince ne oldu anlamayınca ne oldu? Size ne oluyor yani madem sinir oldun veya yardımcı olmuyorsun bakma o zaman KPSS kısmına. Allahım ya bıktım bu kendini beğenmiş her şeyi ben bilirim insanlarından

Evet beni de eksilemisler amaclari3 ne anlamak zor

08 Mart 2021 19:55

tessaiga
Aday Memur

Hocam ben sizin bölümü istiyordum eskiden, bilim adamı olucam diyordum :) işler nasıl sizin mezunlar arasında ?

08 Mart 2021 20:32

furkanemytu
Daire Başkanı

hangi üniden mezunsunuz ? 2022 kpss b'ye girmelisiniz

10 Mart 2021 13:09

drali_
Memur

hiçbirine girme...akademisyen olmaya çalış..

10 Mart 2021 13:26

Burak2019
Memur

2021 kpss'ye girebilirsin ama işine yaramaz. A grubu kadrolar için o. Yani uzman yardımclığı.

Toplam 12 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?