Editörler : Pangaea
08 Mart 2021 17:22

Ücretli öğretmenlikte ilk gün

Merhaba arkadaşlar, yarın ücretli öğretmen olarak göreve başlayacağım fakat ilk gün hangi konuyu işleyeceğim hakkında hiçbir bilgim yok. Bana yalnızca hangi sınıflarda derse gireceğim ile ilgili bir program verildi. Öğretmen kılavuz kitabını sorduğumda ise artık dağıtılmadığı söylendi. İlk gün ne yapmalıyım. Staj haricindeki ilk öğretmenlik deneyimim olacağı için biraz heyecanlıyım.

08 Mart 2021 18:19

Hocam sizi ne zaman aradılar ben de arasınlar diye dua eder hale geldim. İkinci dönem için daha aramazlar diyorlardı hala umut var mıdır acaba

alperkicirli
Aday Memur
08 Mart 2021 18:26

Hocam bu Cuma günü aradılar. Önceden başvuru yaptıysanız aranma şansınız yüksek.

derecelifencilerden, 3 yıl önce

Hocam sizi ne zaman aradılar ben de arasınlar diye dua eder hale geldim. İkinci dönem için daha aramazlar diyorlardı hala umut var mıdır acaba

Atamabekleyenbirisi
Aday Memur
08 Mart 2021 19:19

Hayırlı olsun branşınız ne ben de bu sene ilk defa ücretli öğretmenlik yapıyorum çocuklar ipucu verir zaten hangi konuda olduklarını sor ders kitabındaki etkinliklerden ve ders planından anlatman gereken konuyu anlarsın ders planını al mutlaka okuldan hocam

Okulöncesi0611
Aday Memur
08 Mart 2021 19:26

Beni de bugün aradılar okul öncesi branşım benim de ilk gün hakkında hiçbir fikrim yok heyecanlıyım ben de yeni mezun oldum hiç deneyimim yok :)

alperkicirli
Aday Memur
08 Mart 2021 19:50

Branşım Türkçe hocam.

Atamabekleyenbirisi, 3 yıl önce

Hayırlı olsun branşınız ne ben de bu sene ilk defa ücretli öğretmenlik yapıyorum çocuklar ipucu verir zaten hangi konuda olduklarını sor ders kitabındaki etkinliklerden ve ders planından anlatman gereken konuyu anlarsın ders planını al mutlaka okuldan hocam

b3rn4
Müsteşar
08 Mart 2021 20:42

Hocam girdiğin sınıfların yıllık planını indir orada tarihlere göre hangi konuda olmaları gerektiği yazar 2 hafta öncesi 2 hafta sonrası şeklinde konulara bi göz gezdir gitmeden.

alperkicirli, 3 yıl önce

Branşım Türkçe hocam.

alperkicirli
Aday Memur
08 Mart 2021 21:54

Hocam onu yaptım ama şöyle bir sıkıntı var ki MEB'in sitesindeki yıllık planlar 2019/2020 dönemine ait. İnternetten bulduğum 2020/2021 yıllık planları ise birbirleri ile çok alakasız planlar.

b3rn4, 3 yıl önce

Hocam girdiğin sınıfların yıllık planını indir orada tarihlere göre hangi konuda olmaları gerektiği yazar 2 hafta öncesi 2 hafta sonrası şeklinde konulara bi göz gezdir gitmeden.

b3rn4
Müsteşar
08 Mart 2021 22:04

Hocam facede branşının olduğu gruplara gir orada bizzat yapan kişiler paylaşmıştı bu yılın planlarını bi fikir ednirsin. Yarın da okulda varsa zümrenden ya da okul idaresinden istersin.

alperkicirli, 3 yıl önce

Hocam onu yaptım ama şöyle bir sıkıntı var ki MEB'in sitesindeki yıllık planlar 2019/2020 dönemine ait. İnternetten bulduğum 2020/2021 yıllık planları ise birbirleri ile çok alakasız planlar.

Atamabekleyenbirisi
Aday Memur
08 Mart 2021 23:30

Benim branşım da Türkçe hocam yıllık planlar internette farklılık gösteriyor kendi okulundan alman iyi olur dersler metin üzerinden işlendiği için hangi metinde kalmışlarsa devam edersin internette cevaplara kadar her şey var Türkçe dersi net sitesine bir göz at her konu için sunumlar etkinlikler testler var benim çok işime yaradı faydalanabilirsin ayrıca her konu ile ilgili çalışma kağıdı kazanım testleri de var sitede farklı sitelerde de mevcut ilk dersi sıkıntı yapma planını aldıktan sonra gerisi gelir

Atamabekleyenbirisi
Aday Memur
08 Mart 2021 23:33

Bu arada kitaplarda metinler sırayla gidiyor planda da aynı şekilde öğrencilere sor hangi metni işlemişler en son sıradakinden devam et

alperkicirli
Aday Memur
08 Mart 2021 23:46

Çok teşekkür ederim. Bu arada MEBBİS'e bir kayıt yapılmadı adıma. İdareye bu konuyu açayım mı?

Atamabekleyenbirisi
Aday Memur
08 Mart 2021 23:53

Ücretlilere mebbis şifresi vermiyorlar ebaya e devlet üzerinden giriyorum ben sadece e okul şifresi veriliyor.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi