Editörler : E.Kayı Han
11 Mart 2021 20:07

Adliye ve diğer kurum farkı veya geçiş

16 yıldır Adliyede Zabıt Katibiyim yaşım 40 ne müdürlükte gözüm var nede başka bir yerde tek istediğim ben işimi huzurlu bir şekilde yapayım. Mesai saatleri içerisinde çalışayım. Hafta sonu çocuklarımla geçireyim. iş stres derken artık psikolojim bozuldu. Amirlerin el altından sopa göstererek baskısı artık bunaltmaya başladı. Ya başka kuruma geçeceğim ya da kafayı yiyeceğim. İşi bırak diyenler olacak 2 tane çocuğum var biri ortaokul biri liseye gidiyor. Eşim çalışmıyor nasıl bırakayım. ;

blackkuzm
Memur
11 Mart 2021 22:13

Anlamaz buradaki arkadaş anca işi bırak derler hak hukuk arayalım demezler burdan tüm adalet bakanlığı personellerine söylüyorum işe girerken referans olarak Araya koyduğunuz kişilere birazda mağduriyetimizden bahsedin onlar yukardan daha iyi bastırır

benkatip
Şef
14 Mart 2021 00:33

sayın hocam ne mezunusunuz? merkezi atamadan kurtulmaya bakın ben kpss calısıyorum

gvs025
Aday Memur
14 Mart 2021 16:43

Abey birim değiştir. Olmadı memleket değiştir.

themisbey
Memur
14 Mart 2021 17:56

seni çok iyi anlıyorum hocam ama ne yazık ki kurum değiştirmen hemen hemen imkansız referansı olanlar bile geçemedi şansın %1 ben dayanamadım istifa ettim öyle işim olacağıma hiç olmasın

sınavdansonra
Daire Başkanı
14 Mart 2021 23:49

Lisans mezunuyum KPSS iyi puan çıkarsakta 35 yaş şartı var 40 yaşında bizi almazlar artık hocam.

benkatip, 3 yıl önce

sayın hocam ne mezunusunuz? merkezi atamadan kurtulmaya bakın ben kpss calısıyorum

Mrme
Şef
16 Mart 2021 21:55

zabıt katibi olmak, büyük ikramiye kazandığın biletin sahte olduğunu anlamanla eşdeğer bir duygu yaratır insanda :)

kpssonlis
Aday Memur
17 Mart 2021 13:22

Ülkede üst otorite o kadar taraf duygusu aşılamışki üstüne eleştiride bulunmak vatan hainliğine kadar götürür insanı. Herkes insan haklarına uymalı bu kadar basit . Kimsenin babasının değil devlet

Xdifficult
Aday Memur
18 Mart 2021 09:49

sizi çok iyi anlıyorum stresten hayattan tat alamamadurumuna geldik en büyük etken amirlerimizin 2-3 senede değişiyor olması 3 sene çalıştığımız çok iyiyken daha sonra gelen öncekini mumla aratıyor mobbing ve iş yükü çok ağır lisans mezunu olmak üzereyken kafam dank etti bitirmeyeceğim ataması olan önlisans seçip KPSS girmeyi düşünüyorum

nemlihava
Şef
20 Mart 2021 02:11

Abi yapacak bir şey yok. Bu saatten sonra ancak simit satarsın. (Ciddi söylüyorum-zaman zaman ben de düşünüyorum bunu aylık 1000 lira az kazanayım kendi işimin başında durayım diyorum ama cesaret işi şu an 9 yıllık katibim umarım buna cesaret edecek noktaya gelmem benim de çocuğum var)

checkvizor
Şef
20 Mart 2021 08:00

Dışarıda birine bunu söylesen "ya ne var sanki, işin var işte sonuçta" der.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi