Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

aslandag
Şef
22 Haziran 2021 14:59

Bu tarz mağduriyetler pek umutlarında olmuyor bu muhabbetler her yaz yapılıyor ama hep aynı sıkıntılar mağduriyetler yaşanmaya devam ediliyor. Bakanlık ne zaman müsait olur canı ne zaman isterse o zaman ilan verilecektir. Evvela şu gys sonuçlarının açıklanması lazım bir an önce.
mioelf, 3 yıl önce

en basiti lise son öğrencisi olanların okul kayıtları ve etüt kayıtlarına gecikmesi söz konusu

izzethan38
Aday Memur
22 Haziran 2021 15:06

maalesef aynı derde ben de Mustarip durumdayım ama bu bakanlığın umurunda mı sanki önemli olana hakim savcı gerisini at çöpe gitsin. kalem personeli neler çekiyor neler yaşıyor kimin umurunda. özellikle biz mübaşirlerin içinde bulunduğu durum içler acısı. özel sektörde dahi bu kadar haksızlık çok az görülür. neyse ki ahiret var orada herkesten hakkımızı alacağız.

mioelf, 3 yıl önce

en basiti lise son öğrencisi olanların okul kayıtları ve etüt kayıtlarına gecikmesi söz konusu

fatihsay
Kapalı
25 Haziran 2021 14:21

Bugün açıklanacak mı acaba duyum alan oldu mu?

mioelf
Aday Memur
25 Haziran 2021 15:34

ah nerde beklemekten stres oldum

Azadnil
Şef
25 Haziran 2021 15:46

Gözümüz aydın arkadaşlar ilan açılmıştır. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

AB129
Aday Memur
25 Haziran 2021 16:24

Hayırlı olsun. Herkes nerede çalışmaktan mutlu olacaksa oraya tayin olmasını dilerim.

aslandag
Şef
25 Haziran 2021 16:34

çok şükür. yalnız sözleşmelilerin başvurularını neden kadrolularınki bitince alıyorlar onu çözemedim. süreç uzuyor bu yüzden.

writerman01
Kapalı
25 Haziran 2021 19:01

Ekranı ilk açtığımda hata aldım. Sadece mazeret tayini isteyebilirsiniz diyor. 1. Bölge de 7 yıl geçti. Genel hizmet süresi 10 yıl. Hizmet süresi tamamlanmadı diye bir uyariydi sanırım. 1 aylık heyet raporum var 21 gün askerlik onun haricinde hep çalıştım 2011 den beri. Sanırım komisyon personel işleri güncelleme yapacak bilgilerim de diğer türlü abes geldi bana çıkan hata.

Aynı hatayı alan var mı?

tayinkolik
Aday Memur
26 Haziran 2021 14:33

Sözleşmeliler için 2. Bögleden 4. Bölgeye geçme şansı daha fazlamı oluyor bilen varmı hangi durumda tercihlerimden birinin çıkma avantajı olur beni aydınlatacak varmı 2. bölgedeyim

omererbilgin
Aday Memur
26 Haziran 2021 15:38

Arkadaşlar merhabalar benim gibi 30 gunle tercih yapamayanlar var mi. Var ise nasil bir yol izlemeyi dusunuyorlar. Sistem izin vermiyor sanirim tercih yapmakta. Otomatik olarak mazarey tayinine yönlendiriyor

Mavibeyaz-17
Aday Memur
26 Haziran 2021 21:27

2021 yılı havuz tayinleri hepimiz için hayırlı olsun inşallah🤲 nereleri tercih edeceksiniz? Benim puanım 168 sizce olur mu acaba 🙄Nereleri tercih edeceksiniz, gitmek istediğiniz ili ve puanımızı ekleyelim hepimize fikir olur... ayrıca Lapseki adliyesine gelmek isteyen olursa personel açığımız var bilginiz olsun

tayinkolik
Aday Memur
26 Haziran 2021 21:32

Sözleşmeliler için personel açığı olan bir adliye varmıdır kesin olacak

Mavibeyaz-17
Aday Memur
26 Haziran 2021 21:54

Lapseki de kesin personel açığı var ben kadroluyum pek umudum olmasada bu sene talep edeceğim bakalım nasip

tayinkolik
Aday Memur
26 Haziran 2021 22:02

Peki benim bulunduğum adliyeninde açığı varsa ben gidemiyormuyum?

Mavibeyaz-17, 3 yıl önce

Lapseki de kesin personel açığı var ben kadroluyum pek umudum olmasada bu sene talep edeceğim bakalım nasip

burakkkkkk
Aday Memur
27 Haziran 2021 00:56

Geçen sene bende 20 günle kaybetmiştim ekranda süre kısmı aktif değil sağlıktan yaptım o da onaylanmamıştı değerlendirilmiyor, klavuzda da yazıyor

omererbilgin, 3 yıl önce

Arkadaşlar merhabalar benim gibi 30 gunle tercih yapamayanlar var mi. Var ise nasil bir yol izlemeyi dusunuyorlar. Sistem izin vermiyor sanirim tercih yapmakta. Otomatik olarak mazarey tayinine yönlendiriyor

burakkkkkk
Aday Memur
27 Haziran 2021 01:00

Benimde 199.582 puanım var idari yargı istiyorum gelir mi bilmiyorum..

Mavibeyaz-17, 3 yıl önce

2021 yılı havuz tayinleri hepimiz için hayırlı olsun inşallah🤲 nereleri tercih edeceksiniz? Benim puanım 168 sizce olur mu acaba 🙄Nereleri tercih edeceksiniz, gitmek istediğiniz ili ve puanımızı ekleyelim hepimize fikir olur... ayrıca Lapseki adliyesine gelmek isteyen olursa personel açığımız var bilginiz olsun

tayinkolik
Aday Memur
27 Haziran 2021 09:28

Yeni açılan bir yer yokmu listede bulunan

27 Haziran 2021 12:38

Hayırlı günler. Son açılan havuz tayini ile alakalı sorularım olacak. Adli yargı 2. Bölgede yaklaşık 13 yıl çalışan kadrolu bir katip olarak;

1-) İdari yargıya tayin isteme hakkına sahip mı? Tayin çıkma ihtimali nedir?

2-) İdari yargıya tayin çıktığını varsaydığımızda 1.Bölgede kalma mecburi süresi olan 5 yılı tamamladıktan sonra tekrar adli yargıdan bir yere tayin isteme hakkı var mı? Varsa geçme şansı yüksek midir?

3-) İdari yargıya geçtikten sonra Görevde yükselme sınavına gireceğinde geçmiş 13 yılı kabul edilir mi ve sadece idari yargı müdürlüğüne mi başvuruda bulunabiliyor? Ve öyleyse sadece bağlı bulunduğu BİM'e ait illerin personeli arasında mı bu yarış olacak?

4-) Tecrübe sahibi kişiler olarak adli yargıdan idari yargıya yaklaşık 30 dakikalık yolu gidip gelmeye değer mi? Yani hangisinin çalışma standartları daha faydalı, daha huzurlu ve daha iyidir?

5-) Havuz sonucunda tayin adli yargıdan idari yargıya çıkması halinde tebligatı almayıp tayini iptal etme hakkımız var mıdır?

Eğer bu sorulara cevap veren olursa şimdiden çok teşekkür ederim.

pcmaster
Aday Memur
27 Haziran 2021 19:21

1-) evet talep edebilirsiniz, talep ettiğiniz ve mevcut olduğunuz yere bağlı, bursa bölge idare ve adana bölge idare yeni açıldı personel ihtiyacı fazla

2-) Sonradan uygulama değişmediği sürece katipler için her havuzda adli-idari geçiş mümkün

3-) normal şartlarda hizmet süresine bakılması gerek ama yüksek puan alınsa da bölge başkanı olumsuz görüş belirtebiliyor, bu seneki gys mülakatında idareye geçişim soruldu

4-) Ankara ve İstanbul idari yargı birçok adli yargıdan da yoğun olabilir, hakimlerin çoğunda duruşma vatandaş avukat görmedileri için stres az ama iş azlığından nokta virgül takılıp önemli olan işin olduğu yap gitsin kafasında pek değillerdir

5-) bakanlık ilanda ve başvuru formunda çıkarsa iptal etmeyiz diyor ama iptal edilen de var

ismail_alp_33, 3 yıl önce

Hayırlı günler. Son açılan havuz tayini ile alakalı sorularım olacak. Adli yargı 2. Bölgede yaklaşık 13 yıl çalışan kadrolu bir katip olarak;

1-) İdari yargıya tayin isteme hakkına sahip mı? Tayin çıkma ihtimali nedir?

2-) İdari yargıya tayin çıktığını varsaydığımızda 1.Bölgede kalma mecburi süresi olan 5 yılı tamamladıktan sonra tekrar adli yargıdan bir yere tayin isteme hakkı var mı? Varsa geçme şansı yüksek midir?

3-) İdari yargıya geçtikten sonra Görevde yükselme sınavına gireceğinde geçmiş 13 yılı kabul edilir mi ve sadece idari yargı müdürlüğüne mi başvuruda bulunabiliyor? Ve öyleyse sadece bağlı bulunduğu BİM'e ait illerin personeli arasında mı bu yarış olacak?

4-) Tecrübe sahibi kişiler olarak adli yargıdan idari yargıya yaklaşık 30 dakikalık yolu gidip gelmeye değer mi? Yani hangisinin çalışma standartları daha faydalı, daha huzurlu ve daha iyidir?

5-) Havuz sonucunda tayin adli yargıdan idari yargıya çıkması halinde tebligatı almayıp tayini iptal etme hakkımız var mıdır?

Eğer bu sorulara cevap veren olursa şimdiden çok teşekkür ederim.

Toplam 2029 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi