Editörler : ayşegül bgm
22 Mart 2021 10:39

Bizim Sorunumuz
Dün akşam yayinlanan bir televizyon programında (çok güzel hareketler 2) öğretmen atamasıyla ilgili bir skeç oynanmış bu sabah arkadaşlarım bana bunu gönderdi izledim ve şunu düşündüm ; pandemi döneminde sağlıkçılar daha ön plandayken bizim bu tarz şeyler yapamamizdaki sebep birlik olmamaktır. Öğretmenler birlikte hareket ederek taleplerini birçok mecrada dile getiriyorlar ancak biz sağlıkçılar bunu yapamıyoruz sebebi de ortada birlik olamiyoruz. Birlik olmayı bir tarafa bırakalım birbirimizle saygılı üsluplu bir şekilde bile konusamiyoruz en basitinden forumda sürekli laf dalaşı , hakaret , uslupsuz konuşma var biz bu şekilde devam edersek kim bizi neden dinleyip isteklerimiz için cabalasin ki ? Öğretmen arkadaşları gerçekten tebrik ederim ve bu biz sağlıkçılara bence iyi bir örnek olmalı. Sizlerden ricam birlik olmamız , birbirimize saygılı olmanız ve tek bir yumruk şeklinde mücadele vermemiz. Vesselam....

Kuzeyi
Yasaklı
22 Mart 2021 10:44

Gercekten birlikten kuvvet doğar ama biz birlik olamıyoruz herkes kendi branşını düşünüyor haklilar ama hepimiz saglikciyiz ve önceliğimiz atama sayısının artması ve atama yapılması. Sayı arttikca hepimizin branşının dağılım sayısı artar. Öğretmenler su branşa alim bu branşa alim demiyor 20 bin öğretmen yetmez diyor

Hoca002
Daire Başkanı
22 Mart 2021 10:46

Çok haklisiniz hocam birlikten büyük bir kuvvet doğuyor. İnşallah kendi aramızdaki problemleri en kısa zamanda halledip birlik olmahi basarabiliriz
Kuzeyi, 3 yıl önce
Gercekten birlikten kuvvet doğar ama biz birlik olamıyoruz herkes kendi branşını düşünüyor haklilar ama hepimiz saglikciyiz ve önceliğimiz atama sayısının artması ve atama yapılması. Sayı arttikca hepimizin branşının dağılım sayısı artar. Öğretmenler su branşa alim bu branşa alim demiyor 20 bin öğretmen yetmez diyor

Nedemeksakir
Aday Memur
22 Mart 2021 14:14

Hocam elinize yüreğinize sağlık birşey bu kadar güzel açıklanabilirdi

Hoca002
Daire Başkanı
22 Mart 2021 17:20

Teşekkür ederim hocam inşallah sadece açıklama ile kalmayız da birşeyleri yoluna koyabiliriz
Nedemeksakir, 3 yıl önce

Hocam elinize yüreğinize sağlık birşey bu kadar güzel açıklanabilirdi

Hoca002
Daire Başkanı
04 Mayıs 2021 14:17

Ne zaman önce yazmıştım bunu forumda konusulanlari görünce bazı şeyleri hakkettigimizi düşünmeye başladım yazık gercekten çok yazik

agizdis
Kapalı
04 Mayıs 2021 14:21

hocam bizde atanmışı atanmamışı dışlıyor , atanmamışlar da kavga ediyor sizin bölümden çok alıyolsr diye , ortamda bencillik fitnelik var eskiden beri böyle boşverin

Hoca002, 3 yıl önce
Ne zaman önce yazmıştım bunu forumda konusulanlari görünce bazı şeyleri hakkettigimizi düşünmeye başladım yazık gercekten çok yazik

Hoca002
Daire Başkanı
04 Mayıs 2021 14:24

İşte bu böyle devam ederse bizim işimiz zor çok zor :)
agizdis, 3 yıl önce

hocam bizde atanmışı atanmamışı dışlıyor , atanmamışlar da kavga ediyor sizin bölümden çok alıyolsr diye , ortamda bencillik fitnelik var eskiden beri böyle boşverin

Fatma Şhn
Kapalı
04 Mayıs 2021 15:00

İnsanın hayatta bir şeyleri başarmak istemesi, bir yerlere gelmek istemesi, kendi geçimini sağlamak istemesi elbette önemlidir, bu yüzden atanmak, kazanmak vb işler insanların aklını sürekli meşgul eder, strese sokar. İllaki insan dünyada bir şeyler başarır, kazanır eder ama bunlar insan olabilmekten önemli değildir. İnsan evvela kendini yetiştirebilmeli, empati kurabilmeli. Bu dünyada kimse kimseyi aşağılayarak, karşısındakine iğneleyici sözler söyleyerek bir şey kazanamamıştır, kazanamayacaktır. Ne kadar çok uyumsuz insan olursak, ne kadar çok kırıcı olursak o kadar çok geri düşeriz kişilik olarak. Sözüm ona birbirimizi anlamaya çalışalım, baktık olmuyor söz gümüşse süküt altındır demişler. Bir de Sadi Şirazi der ki: Ne kadar okursan oku; bilgine, öğrendiklerine yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir. (Burada insanların birbirine karşı olan tutumu beni de üzüyor, insan bakıp okumasa dahi burada yine de böyle sözlerin sarfedildiğini biliyor, bu yüzden ben de yazmak istedim, amacım kimseyi kırmak değil, bir şeyler ima etmek de değil sadece ne olursa olsun birbirimizin kalbini kırmayalım, dünya ebedi değil. Yine de kırdığım varsa bunları yazarak özür dilerim. Başlık açmak istemedim, burayı da meşgul ettim kusuruma bakmayın.)

Hoca002
Daire Başkanı
04 Mayıs 2021 15:07

Yazdıklarınızı için teşekkür ederim eğer tahmin ettiğim kisiyseniz baya uzun zaman oldu :)
Fatma Şhn, 3 yıl önce
İnsanın hayatta bir şeyleri başarmak istemesi, bir yerlere gelmek istemesi, kendi geçimini sağlamak istemesi elbette önemlidir, bu yüzden atanmak, kazanmak vb işler insanların aklını sürekli meşgul eder, strese sokar. İllaki insan dünyada bir şeyler başarır, kazanır eder ama bunlar insan olabilmekten önemli değildir. İnsan evvela kendini yetiştirebilmeli, empati kurabilmeli. Bu dünyada kimse kimseyi aşağılayarak, karşısındakine iğneleyici sözler söyleyerek bir şey kazanamamıştır, kazanamayacaktır. Ne kadar çok uyumsuz insan olursak, ne kadar çok kırıcı olursak o kadar çok geri düşeriz kişilik olarak. Sözüm ona birbirimizi anlamaya çalışalım, baktık olmuyor söz gümüşse süküt altındır demişler. Bir de Sadi Şirazi der ki: Ne kadar okursan oku; bilgine, öğrendiklerine yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir. (Burada insanların birbirine karşı olan tutumu beni de üzüyor, insan bakıp okumasa dahi burada yine de böyle sözlerin sarfedildiğini biliyor, bu yüzden ben de yazmak istedim, amacım kimseyi kırmak değil, bir şeyler ima etmek de değil sadece ne olursa olsun birbirimizin kalbini kırmayalım, dünya ebedi değil. Yine de kırdığım varsa bunları yazarak özür dilerim. Başlık açmak istemedim, burayı da meşgul ettim kusuruma bakmayın.)

tdsli genç
Yasaklı
04 Mayıs 2021 17:28

Kısacası alım olsada kurtulsak

Hoca002
Daire Başkanı
04 Mayıs 2021 17:31

Alım oldu diyelim buradaki herkes atandı peki ya iş hayatı ? Kötü üsluplu biriyle çalışmak ister misiniz ?
tdsli genç, 3 yıl önce
Kısacası alım olsada kurtulsak

drcula11
Şef
04 Mayıs 2021 19:04

birlik olamıyoruz sözünü kısmen kabul etmiyorum bu pandemi döneminde daha bir hafta önce ziya Selçuk çıkıp açıklama yaptı öğretmen alımı şu an planımızda yok diye adamlar cevap verme gereksiniminde bulunuyor en azından ama bizim sağlık bakanlığında böyle bir durum yok milyonlarca tweet atılıyor kimse umursamıyor adamlar sağlık çalışanları haftası konuşmasını bile bant kaydı ile yaptı
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi