Editörler : "eskiyara"Pangaea
31 Mart 2021 17:16

Hizmet Puanlarındaki Ek Puanlar Yeniden Gelecek Mi?

Hizmet Puanlarında uygulanan

Doktora

Yüksek Lisans

İkinci Lisans

Başarı Belgesi

Uluslararası Makale

Ulusal Makale

E-Twinning gibi yapılan çalışmalara eklenen puanlar Yargıtay Kararı ile iptal oldu. Acaba Düzenleme yapılıp tekrar eklenecek mi?

silivripdr
Daire Başkanı
31 Mart 2021 17:17

yargıtay kararının gerekçesine bakmak lazım

muhendisinkendisi
Aday Memur
31 Mart 2021 17:22

g- 9. fıkra ile;

-Doktora/Tezli-Tezsiz (Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç) yüksek lisans/ ikinci bir dört yıllık yükseköğrenim

- Uluslararası/ulusal bir hakemli dergide yayımlanmış makale

-Başarı/Üstün Başarı/Ödül belgeleri

-e-Twining sertifikası

-Türk Patent ve Marka Kurumundan patent/model/tasarım tesciline

Ek puan verilmesi düzenlenmişti.

Bu fıkrayı Eğitim-İş ve Eğitim-Sen iptali yönünde dava konusu etmiş mahkeme tamamının yürütmesini durdurmuştur.

Eğitim Bir Sen bu fıkrada yer alan Başarı/Üstün Başarı/Ödül belgelerine puan verilirken Teşekkür/takdir/Aylıkla Ödüle puan verilmemesini dava konusu yapmış ve mahkeme yürütmeyi durdurma vermiştir.

h- 10.fıkra ile öğrenim ile ödüllere verilecek puanların sadece birine(en yüksek olana) puan verileceği düzenlenmişti. Eğitim-İş bu konuyu yargıya taşımış ve mahkeme yürütmesini durdurmuştur.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
31 Mart 2021 17:25

Hizmet puanı değil ücret ile teşvik edilmelidir bu uygulamayı desteklemeyin çünkü haksızlıklar oluşturuyor hizmet puanı çalışılan süreye verilir ben dyk ve belleticiliğede puan verilmesine karşıyım

muhendisinkendisi
Aday Memur
31 Mart 2021 17:26

Doğru Diyorsun Başkan. Ama bu ek puanla geçen yaz atamalar yapıldı.

muhendisinkendisi
Aday Memur
31 Mart 2021 22:43

Yeni bir düzenleme şart

coshuva
Genel Müdür
01 Nisan 2021 00:49

Hizmet puanı süreye değil hizmet yapılan alana verilir.
tarhici29, 3 yıl önce

Hizmet puanı değil ücret ile teşvik edilmelidir bu uygulamayı desteklemeyin çünkü haksızlıklar oluşturuyor hizmet puanı çalışılan süreye verilir ben dyk ve belleticiliğede puan verilmesine karşıyım

01 Nisan 2021 03:36

Kazanılmış hak olduğu için mayıs haziran tayinler başlamadan eklenecektir

Un1qU3
Genel Müdür
01 Nisan 2021 12:27

Kazanılmış hak filan değildir, yeniden düzenlenip daha adil bir şekilde geri gelecektir.

01 Nisan 2021 12:35

Nasıl değildir ? O puanlarla geçen sene yer değiştiren birisi icin kazanılmış haktır. Sonuçta onunla yer dahi değiştirdi. Kişiye özel bir düzenleme de değildi sonuçta. Ki Yargıtay zaten bu puanları vermeyin demedi. Yüksek lisans ve doktorayı kabuk etti. Eğitim bir sen tezli tezsiz ayrımını kabul etmiyoruz bütün yüksek lisanslara 50 puan verilsin dedi, Yargıtay kabul etmedi. Tezli 50 tezsiz 30 doğru bir karar diyerek onadı uygulamayı.
Un1qU3, 3 yıl önce

Kazanılmış hak filan değildir, yeniden düzenlenip daha adil bir şekilde geri gelecektir.

01 Nisan 2021 13:01

Verilen puanlar hakkaniyetli olmadığı için yürütme durduruldu. Öğrencilik döneminde aldığı bir spor başarısı için 35 puan vermek ne kadar doğru? Doktora 90 puan mesela. Her hizmet bölgesinde yüksek lisans doktora yapma imkanı yok.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2021 13:14

hizmet puanı alana değil o alanda geçirilen süreye istinaden hesaplanarak verilir

coshuva, 3 yıl önce
Hizmet puanı süreye değil hizmet yapılan alana verilir.

c-mat
Aday Memur
01 Nisan 2021 17:29

Benimde çalıştığım bölgede yüksek lisans veya doktora yapma imkanı yoktu. ama her hafta düzenli bir şekilde il dışına gidiş geliş yaparak hem yüksek lisansımı hem de doktoramı yaptım. Kolaysa sizde yapın kardeşim. Bahane üretmeyin boşu boşuna.

Geçersiz Üye Adı, 3 yıl önce

Verilen puanlar hakkaniyetli olmadığı için yürütme durduruldu. Öğrencilik döneminde aldığı bir spor başarısı için 35 puan vermek ne kadar doğru? Doktora 90 puan mesela. Her hizmet bölgesinde yüksek lisans doktora yapma imkanı yok.

coshuva
Genel Müdür
01 Nisan 2021 19:58

Y. Lisans ve doktora için o yüzden kanunen izniniz var. Herkes bulunduğu yerde yapmıyor. Haftada 1 gün 400 km yol gittim geldim. Görev yaptığım yerde benim de yapabileceğim yer yoktu. Ayrıca puan için de yapmadım. Ama bu zahmetin bir karşılık bulmasına sevinmedim değil. Bakanlığın beceriksizliği bir kez daha görüldü. Bunu hizmet puanı yerine mesleki gelişim puanı olarak verseydi bugün böyle bir dava konusu olmazdı. Saygılar.
Geçersiz Üye Adı, 3 yıl önce

T R O N
Müsteşar Yardımcısı
02 Nisan 2021 07:24

şamPUAN lara ek yumuşatıcı şart.

Bekleyin geliyor.Kargoya verildi.

muhendisinkendisi
Aday Memur
02 Nisan 2021 21:55

İnşallaj ne yapacaklarsa il içi il dışı tayinden önce yaparlar

mustiktu
Şef
04 Nisan 2021 22:58

Hizmet puanın geri geleceğini düşünmüyorum uzman öğretmenlik geri geldi mi gelmedi kendini geliştirmek adı altında yüksek lisans yapabilirsin hizmet puanı karşılığı olamaz ekders versinler ücrete yansıtsınlar hizmet puanı çalışma süresine esastır...

korfezgunesi
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 00:06

Elbette geri gelecek puanlar ama biraz azaltılacak bence. MEB Danıştay'ın üst kuruluna itiraz ettiği için puanları geri çekti. Oradan çıkan karara göre puanları güncelleyecek. Eğer üst kurul, kararı bakanlık lehine bozarsa puanlar aynen tekrar yüklenecek. Ama bakanlık aleyhine sonuçlanırsa da muhtemelen puanları azaltıp verecekler. Bu kadar basit. Meb eğer bu yönetmeliği rafa kaldıracak olsaydı itiraz etmezdi. Benim tahminim veya öngörüm bu yönde. Yaza doğru göreceğiz zaten.

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
05 Nisan 2021 00:13

dava tezsiz'in puanı düşük diye açılmıştı sanırım, hem tezli'ye hem tezsiz'e 50 puan olarak düzenleme yapılıp geri gelecektir puanlar, benim tahminim

muhendisinkendisi
Aday Memur
05 Nisan 2021 00:42

ses yok

muhendisinkendisi
Aday Memur
12 Nisan 2021 23:05

İl içi takvimi yakına açıklanır ama puanlardan ses seda yok malesef

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler