Editörler : "eskiyara"Pangaea

fb88
Şube Müdürü
23 Temmuz 2021 11:58

Yüksek lisans yapınca yüksek puan istiyorlar. Ama puan hizmete göre senin yüksek lisansin sana neyin hizmeti bu

Demizan45
Aday Memur
23 Temmuz 2021 23:29

Hocam kaç kere söyleyeceğiz eğer hizmetse dykda puanın işi ne yada belletmenlik ve iyep etraflıca düşünmüyorsunuz
fb88, 3 yıl önce

Yüksek lisans yapınca yüksek puan istiyorlar. Ama puan hizmete göre senin yüksek lisansin sana neyin hizmeti bu

Kagiş
Müsteşar
23 Temmuz 2021 23:46

Kime mi hizmet ediyorum!? Kendime yatırım yaparak mesleki bilgimi geliştirip öğrencilerime ve dolayısıyla ülkeme hizmet etmiş oluyorum. Bilmem anlatabildim mi acaba? Bir öğretmenin lisansüstü eğitim almasıyla kendini geliştirmiş olması, fark oluşturması sonucu puan almasının ya da taltif edilmesinin kime ne zararı olur!? Meb'in yakın bir zamanda konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapıp lisansüstü eğitim alan öğretmenlerine sürpriz yapacağına adım gibi eminim.))

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Yüksek lisans ve doktora para veya puan için değil kendini geliştirmek için yapılır. Adı üstünde hizmet puanı, hizmet ederek alınmalı. Yüksek lisansta ve doktorada kime hizmet ediyorsun?

fb88
Şube Müdürü
24 Temmuz 2021 09:06

İşte bende onu diyorum hocam kendinizi geliştiriyorduk.puan yapılan hizmet bölgesine göre verilir. Bunun karşılığı puan olamaz 9lmamali.yargida kararını verdi zaten.

Kagiş, 3 yıl önce

Kime mi hizmet ediyorum!? Kendime yatırım yaparak mesleki bilgimi geliştirip öğrencilerime ve dolayısıyla ülkeme hizmet etmiş oluyorum. Bilmem anlatabildim mi acaba? Bir öğretmenin lisansüstü eğitim almasıyla kendini geliştirmiş olması, fark oluşturması sonucu puan almasının ya da taltif edilmesinin kime ne zararı olur!? Meb'in yakın bir zamanda konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapıp lisansüstü eğitim alan öğretmenlerine sürpriz yapacağına adım gibi eminim.))

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 11:21

Defalarca yazdın durdun kendine yapıyorsun bla bla bla diye. Öğrenciye, eğitim-öğretime, hizmete faydası olmayan yüksek lisans ve doktora yapanlara, sadece kendini geliştiren kişiye devlet neden para versin sen onu söyle...kimseye faydası olmayan, kişinin sadece kendisi ile alakalı olan bir şeyin neden karşılığı olsun hele bi açıkla...
fb88, 3 yıl önce

Maddi olarak desteklenmeli kesinlikle ama kimse bunu istemiyor çünkü merkeze sahil bölgesine yada memleketine tayin isteme derdinde insanlar.

Nurullah4335
Daire Başkanı
24 Temmuz 2021 11:33

Yapılan yüksek lisansın verdiğiniz eğitime gram katkısı yok olamaz da.... Gidin hizmet içi eğitimlere başvurun. Mahalli bir eğitimde deneyimli bir öğretmenin anılarını tecrübelerini anlattığı bir eğitim vallahi de billahi de o yüksek lisansta hayatında küçük çocuklara eğitim vermemiş işin sadece teorik kısmını az çok bilen burnumdan kıl aldırmayan dünyayı kendileri yönetiyor sanan doçların profların vereceği eğitimden bin kat iyidir. Siz kimi kandırıyorsunuz. Ama yüksej lisanj yaptım bennnnn. Yesinler yüksek lisansınızı. Mükemmel öğretmen oldunuz y.l. yapınca di mi. Yesinler sizin egonuzu

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 11:41

Senin için yapılabilecek bir şey yok... Zira hiç bir şey bilmiyorsun fakat kendi at gözlüğün ile baktığın doğruların tüm hayatı ve eğitimi kapsadığını, bildiğinin mutlak doğru olduğunu düşünüyorsun ve hatta yemin edebiliyorsun... Oldum sandın ama ham kaldın...
Nurullah4335, 3 yıl önce
Yapılan yüksek lisansın verdiğiniz eğitime gram katkısı yok olamaz da.... Gidin hizmet içi eğitimlere başvurun. Mahalli bir eğitimde deneyimli bir öğretmenin anılarını tecrübelerini anlattığı bir eğitim vallahi de billahi de o yüksek lisansta hayatında küçük çocuklara eğitim vermemiş işin sadece teorik kısmını az çok bilen burnumdan kıl aldırmayan dünyayı kendileri yönetiyor sanan doçların profların vereceği eğitimden bin kat iyidir. Siz kimi kandırıyorsunuz. Ama yüksej lisanj yaptım bennnnn. Yesinler yüksek lisansınızı. Mükemmel öğretmen oldunuz y.l. yapınca di mi. Yesinler sizin egonuzu

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 11:43

Kantin üniversitesi mezunları yüksek lisans ve doktoraya karşı...

Nurullah4335
Daire Başkanı
24 Temmuz 2021 11:46

Yaw he he.
Mr.Muzip, 3 yıl önce
Senin için yapılabilecek bir şey yok... Zira hiç bir şey bilmiyorsun fakat kendi at gözlüğün ile baktığın doğruların tüm hayatı ve eğitimi kapsadığını, bildiğinin mutlak doğru olduğunu düşünüyorsun ve hatta yemin edebiliyorsun... Oldum sandın ama ham kaldın...

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 12:00

YL ya da doktora yapmanı beklemiyorum, sadece kelime hazineni geliştirecek, bilgi / görgünü artıracak, farklı bakış açıları geliştirebileceğin ve kendini kelimelerle ifade edebileceğin kadar kitap oku yeter. Tatili değerlendir...
Nurullah4335, 3 yıl önce
Yaw he he.

Nurullah4335
Daire Başkanı
24 Temmuz 2021 12:01

Yaw he he he
Mr.Muzip, 3 yıl önce
YL ya da doktora yapmanı beklemiyorum, sadece kelime hazineni geliştirecek, bilgi / görgünü artıracak, farklı bakış açıları geliştirebileceğin ve kendini kelimelerle ifade edebileceğin kadar kitap oku yeter. Tatili değerlendir...

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 12:03

Yorumumu tekrar okudum da senden çok şey istemişim... Boş ver ;)
Nurullah4335, 3 yıl önce
Yaw he he he

murat5535
Genel Müdür
24 Temmuz 2021 12:11

Yüksek lisans eğitimde kullanılmıyor mu? adı eğitim teknolojileri olan bölümden mezun oldum tamamen okuldaki derslerde kullanacağımız uygulamalar ve ödevler hazırladık. Örnek verecek olursam hologram, arttırılmış gerçeklik uygulamaları, qr kod, storyboard, animasyon, çizgi roman hazırlama, e kitap hazırlama vs bir çok çalışma yaptık ve bunları derslerde kullandık sadece vize final teorik uygulama yapmadık. Bu çalışmalar eğitimde öğretimde kullanılmıyor mu evet hizmet içi eğitimde de bununla ilgili veya kişisel olarak ilginiz varsa da öğrenebilirsiniz ama ben hizmetiçi eğitimde de unity3d,kod yazma, web 2.0 araçlarıyla ilgili bir çok eğitim aldım ama yüksek lisans ile bir tutulmaz.

Nurullah4335
Daire Başkanı
24 Temmuz 2021 12:15

Ben 2 yorumdur boş verdim seni. Anlamamışsın. Neyse anlatayım .Bana yüksek lisans ile doktora nın eğitime katkısı olduğunu kimse inandıramaz. Geç ki lisans bile ne kadar faydası var. Öğretmenlik %90 deneyimdir. Sonradan öğrenilir. Üniversitede öğrendiğimiz ne ki yüksek lisans doktora da öğreneceğimiz ne olsun. Hayatında o yaştaki öğrenciyle muhatap olmamış adam sana teoriği anlatmaktan öteye geçebilir mi. Ben insanların yüksek lisans doktora yapmasına karşı değilim. Ama bunu yapanların ben daha iyi öğretmen oldum demelerine karşıyım. Öğretmenlik deneyim ve vicdan işidir. Daha iyi öğretmen mi olmak istiyorsun. O zaman hizmetiçi eğitimlere katıl. Orada 30 yıllık öğretmenlerin deneyimlerini dinle öğren. Senin 1 yaşadığını 10 yaşamış insanların çözümlerini fikirlerini dinle. Prof doç ne bilir ki eğitimin sounlarını. Yükske lisans seni daha bilgili yapar ama daha iyi öğretmen yapmaz. Yapamaz. Daha da yazmam zaten . Sen takıl. Ben inandığım yolda yürüyeceğim ve Allah a şükür yaptığım işin hakkını vererek yaptığım için vicdanım rahat.

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 12:29

Siz baklava yemiş tadını anlatıyorsunuz hocam, yemeyenler ne kadar tuzlu olduğundan bahsediyor...
murat5535, 3 yıl önce

Yüksek lisans eğitimde kullanılmıyor mu? adı eğitim teknolojileri olan bölümden mezun oldum tamamen okuldaki derslerde kullanacağımız uygulamalar ve ödevler hazırladık. Örnek verecek olursam hologram, arttırılmış gerçeklik uygulamaları, qr kod, storyboard, animasyon, çizgi roman hazırlama, e kitap hazırlama vs bir çok çalışma yaptık ve bunları derslerde kullandık sadece vize final teorik uygulama yapmadık. Bu çalışmalar eğitimde öğretimde kullanılmıyor mu evet hizmet içi eğitimde de bununla ilgili veya kişisel olarak ilginiz varsa da öğrenebilirsiniz ama ben hizmetiçi eğitimde de unity3d,kod yazma, web 2.0 araçlarıyla ilgili bir çok eğitim aldım ama yüksek lisans ile bir tutulmaz.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
24 Temmuz 2021 12:35

İyi o zaman bende kitap okuyarak belgesel izleyerek kendimi geliştiriyorum. Ona da ek puan versinler öğrencilerim için kendimi geliştiriyorum sonucta
Kagiş, 3 yıl önce

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 12:41

Farklı konuları birbiri ile karşılaştırıp, doğru ve yanlışınla harmanlayıp, kurgularınla sunmuşsun hocam. Deneyimli hocaların sana konu etrafında konuşma alışkanlığı henüz verememiş. Deneyimli büyüklerimizin bilgi ve tecrübelerinden zaten faydalanıyoruz. İyi ve kötü öğretmen kıyası kime göre neye göre öyle bir iddiam zaten olmadı. Birileri puan alacak diye dertlenip, ne yapacağınızı şaşırıp eğitimi kötüleme peşindesiniz...sizin yanlışlarınızı düzeltecek kadar çok vaktim yok zaten. Yolunuz açık olsun...
Nurullah4335, 3 yıl önce
Ben 2 yorumdur boş verdim seni. Anlamamışsın. Neyse anlatayım .Bana yüksek lisans ile doktora nın eğitime katkısı olduğunu kimse inandıramaz. Geç ki lisans bile ne kadar faydası var. Öğretmenlik %90 deneyimdir. Sonradan öğrenilir. Üniversitede öğrendiğimiz ne ki yüksek lisans doktora da öğreneceğimiz ne olsun. Hayatında o yaştaki öğrenciyle muhatap olmamış adam sana teoriği anlatmaktan öteye geçebilir mi. Ben insanların yüksek lisans doktora yapmasına karşı değilim. Ama bunu yapanların ben daha iyi öğretmen oldum demelerine karşıyım. Öğretmenlik deneyim ve vicdan işidir. Daha iyi öğretmen mi olmak istiyorsun. O zaman hizmetiçi eğitimlere katıl. Orada 30 yıllık öğretmenlerin deneyimlerini dinle öğren. Senin 1 yaşadığını 10 yaşamış insanların çözümlerini fikirlerini dinle. Prof doç ne bilir ki eğitimin sounlarını. Yükske lisans seni daha bilgili yapar ama daha iyi öğretmen yapmaz. Yapamaz. Daha da yazmam zaten . Sen takıl. Ben inandığım yolda yürüyeceğim ve Allah a şükür yaptığım işin hakkını vererek yaptığım için vicdanım rahat.

murat5535
Genel Müdür
24 Temmuz 2021 12:46

Hocam puan verilir verilmez ayrı bir mesele ama yapılan yüksek lisansın eğitimde hiç bir gram faydası olamaz diyen kişilere cevap olarak yazdım. Bu sene pandemi sebebiyle bir çok ders uzaktan eğitimle işlendi ve yüksek lisans derslerimde öğrendiklerim sayesinde dersleri daha verimli işledim. Hiç yüksek lisans yapmamış olsaydım da bunları bir şekilde ilgim varsa öğrenebilirdim ama yüksek lisans sayesinde bir plan bir program dahilinde dersin sorumluluklarını yerine getirerek verilen ödevleri yetiştirerek yaptık. Bunun dışında akademik olarak daha önce yapılmış çalışmaları inceleyip dönem projesi ile tamamladık. Dönem projesini bile sınıfımdaki kaynaştırma öğrencisine yarar sağlayacak şekilde seçtim ve ileride yine böyle bir öğrencim olursa o öğrenciye çözüm yolu olarak yapacağım çalışmaları öğrenmiş oldum. Benim bunları öğrendiğimin belirli bir müfredatı ve dersi başarıyla bitirdiğimin resmi olarak belgesi. Öğretmenlik eğer sadece atandıktan sonra öğreniliyorsa diplomanın önemi yoksa o zaman eğitim fakülteleri kapansın kişi zaten kpss de başarılıysa yani genel kültür genel yetenek eğitim bilimleri ve alan sınavında başarılıysa gerisinin hiçbir önemi yok atandığı okulda tecrübeli öğretmenlerden öğrendikleriyle hizmetiçi eğitimle çok başarılı öğretmen olur öyleyse.

Mr.Muzip, 3 yıl önce
Siz baklava yemiş tadını anlatıyorsunuz hocam, yemeyenler ne kadar tuzlu olduğundan bahsediyor...

Mr.Muzip
Kapalı
24 Temmuz 2021 13:12

Kitap okuma ile yüksek lisans ve doktora arasındaki farkı idrak edecek kadar çok kitap okuduğunuz ve okuduğunuzu anladığınız zaman forumda müstakil başlık açın orada konuşalım hocam... Fitness yapacak arkadaşlarınıza da söyleyin o da sayılmıyor...
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
İyi o zaman bende kitap okuyarak belgesel izleyerek kendimi geliştiriyorum. Ona da ek puan versinler öğrencilerim için kendimi geliştiriyorum sonucta

Kagiş
Müsteşar
24 Temmuz 2021 13:34

Biz akademik eğitimden bahsediyoruz)) Yoksa bakkal amca da izlediği belgeselleri ve okuduğu kitapları çocuklara anlatabilir!?)) Aldığım lisansüstü eğitim pedagojiyle ilgili. Öyle laf olsun diye değil yani!

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi