Editörler : "eskiyara"Pangaea

serkantde
Memur
16 Haziran 2021 21:27

Kitap kapağı açmadan yüksek lisansı bitirdi demek nereden bakarsan bak yalandır. Eğer doğruysa o arkadaşlara kitap kapağı açmadan tezyazabildikleri için madalya takalım.

fb88, 3 yıl önce

Yüksek lisans yapıp kahvede okey oynayan çok tanıdığım da var. Hem de yüksek lisansı kitap yüzü açmadan bitirdiler

braveheart1234
Daire Başkanı
17 Haziran 2021 09:40

Tamam hocam o zaman ben yanlış anladım. O fikrinize saygı duyarım.

fb88, 3 yıl önce

Puan verilmesin diyorum.puan yerine maaşta farklılık olabilir başarı belgesi olabilir ama puan olamaz.cunku puan hizmet bölgesi için farkli puanlamaya gidilerek yapilir

muhendisinkendisi
Aday Memur
18 Haziran 2021 13:51

Puanlar için günler azalıyor

Suranur00
Kapalı
20 Haziran 2021 13:57

Hocam herkes 8 temmuzdan söz ediyorda merak ettim acaba o gün bir şey mi var. Veya mahkeme sonucu mu belli olacak bizde mağdur olduk puanlardan

muhendisinkendisi, 3 yıl önce

8 temmuza kadar bekleyiş devam

20 Haziran 2021 15:55

Zaman daralıyor.
21 Haziran 2021 09:49

Bakanlık umarım en kısa zamanda bu durumu netliğe kazandırır.

fb88
Şube Müdürü
21 Haziran 2021 20:16

Gayet net zaten hocam mahkeme iptal etti

gustavlebonite, 3 yıl önce
Bakanlık umarım en kısa zamanda bu durumu netliğe kazandırır.

fb88
Şube Müdürü
21 Haziran 2021 20:21

Çok çok çok daha önemli sorunlarımız var bizim 3600 gibi özlük gibi . Bu puan kısma binde biri bile etkilemiyor yani bir sorun da değil hatta haksız puan alıpmerkeze yada daha iyi bir ile tayin derdi diye düşünüyorum

Suranur00
Kapalı
22 Haziran 2021 16:53

Tam olarak nasıl bir hak hocam. Birde 8 temmuzdan bahsediliyor anlamadım açıkçası bizde mağdur olduk ama sesimizi kimse duymuyor :(
poyet67, 3 yıl önce

geriye donuk isletilir.hak kaybi bu.ki isletilmesi konusunda 1. bolge idaresi mahkemesinin karari var.meb in uygulamaya koymasini bekliyoruz

poyet67
Aday Memur
22 Haziran 2021 20:44

2010 oncesi icin arttirilmis hizmet puani verilmesi konusunda balikesir ve diyarbakir bolge mahkemesinin karari var.TES mebe yazi yazdi bu konuda.bu puanlar ve ek hizmet puanlari verilecektir.ama bu tayin donemine yetismeyecek gibi gorunuyir.cunku gecen sene haziranin ortasinda bu puanlari vermislerdi.suanda haziran sonu oldu halen bir ses yok.bu yuzden bu tayin donemine yetismez gibi bir his var icimde

muhendisinkendisi
Aday Memur
22 Haziran 2021 22:43

İnşallah biran önce netleşir durum

22 Haziran 2021 23:03

Arkadaşlar mebbis modülünde ek puan bölümleri aynen duruyor. Belki de geri verilecek.

poyet67
Aday Memur
22 Haziran 2021 23:39

insallah

mehtapmatematik
Aday Memur
23 Haziran 2021 21:56

Tez yazmayi kopyala yapistir evrak yapmak zanneden ogretmenler yuksek lisansi kucumsuyor. Geriye gelmesi adaletli olacaktir.

masabi
Aday Memur
23 Haziran 2021 22:47

Suçlamalara bakıyorsun neymiş parayla yapılıyormuş e tamam sen de yap o zaman diyoruz ses yok. Herkes eşit şartlar da değil köyde çalıyor merkezde değil diyorlar biz de köyde öğretmenden yaptık yüksek lisansı kime neyi anlatıyorsun mebin bununla ilgili izin günleri var hakkını kullan hiç olmadı amaç kendini geliştirmekse eğer uzaktan eğitim imkanı verilmiş onu yap diyorsun ona da ses yok. Neymiş yüz de 5 artırımli ücret alıyormuşuz daha neymiş. Onu size verelim parayla yapılan yüksek lisanstan yapın diyorsun yine ses yok. Ne için karşı geldiklerini kendileri de farkın da ve hatta üslup ve konuşma tarzından lisans sana bir şey katamamis bari yüksek lisans yap belki az da olsa öğretmen unvanına yakışırsın diyecem bu sefer de hakaret vari üslupla devam edecek. Puanlar gelecek bunun için de ne gerekiyorsa mücadele edeceğiz

babadaglı555
Aday Memur
23 Haziran 2021 23:18

Kesinlikle katılıyorum.hocam gayet net açık anlaşılır anlatmışsınız.tesekkurler.Daha bunun üzerine laf yok.

masabi, 3 yıl önce
Suçlamalara bakıyorsun neymiş parayla yapılıyormuş e tamam sen de yap o zaman diyoruz ses yok. Herkes eşit şartlar da değil köyde çalıyor merkezde değil diyorlar biz de köyde öğretmenden yaptık yüksek lisansı kime neyi anlatıyorsun mebin bununla ilgili izin günleri var hakkını kullan hiç olmadı amaç kendini geliştirmekse eğer uzaktan eğitim imkanı verilmiş onu yap diyorsun ona da ses yok. Neymiş yüz de 5 artırımli ücret alıyormuşuz daha neymiş. Onu size verelim parayla yapılan yüksek lisanstan yapın diyorsun yine ses yok. Ne için karşı geldiklerini kendileri de farkın da ve hatta üslup ve konuşma tarzından lisans sana bir şey katamamis bari yüksek lisans yap belki az da olsa öğretmen unvanına yakışırsın diyecem bu sefer de hakaret vari üslupla devam edecek. Puanlar gelecek bunun için de ne gerekiyorsa mücadele edeceğiz

fb88
Şube Müdürü
24 Haziran 2021 00:35

Şaşırıyorum sizlere. Niye biliyormusunuz kendi çıkarınız için adaletli olmayan şeyi öğretmenin yani öğrenciye adaleti öğretecek kişinin haksızlığı savunmasını.

babadaglı555, 3 yıl önce

Kesinlikle katılıyorum.hocam gayet net açık anlaşılır anlatmışsınız.tesekkurler.Daha bunun üzerine laf yok.

Mr.Muzip
Kapalı
24 Haziran 2021 00:55

Aynen katılıyorum hocam! Kendini geliştiren ile geliştirmeyen arasında bir fark olmamalı! Proje yapan, akademik çalışmalar yapanları bir adım öne geçirmek büyük adaletsizlik! Bu tür faaliyette bulunanları köreltmemiz gerekiyor! Genç dimağlara çalışan ile çalışmayanın farkı olmadığını, adaletin ancak böyle sağlanabileceğini nakşetmeliyiz!!!
fb88, 3 yıl önce

Şaşırıyorum sizlere. Niye biliyormusunuz kendi çıkarınız için adaletli olmayan şeyi öğretmenin yani öğrenciye adaleti öğretecek kişinin haksızlığı savunmasını.

fb88
Şube Müdürü
24 Haziran 2021 11:23

Kendini gelistiriyorsa kendine yapıyordur. Bunun karşılığı hiet puanı olamaz.maas yüksekliği olur derece kademe olur yüksek lisans yapanlara idarecilik ye öncelik tanınabilir ama puan işi pek adil değil.

Mr.Muzip, 3 yıl önce
Aynen katılıyorum hocam! Kendini geliştiren ile geliştirmeyen arasında bir fark olmamalı! Proje yapan, akademik çalışmalar yapanları bir adım öne geçirmek büyük adaletsizlik! Bu tür faaliyette bulunanları köreltmemiz gerekiyor! Genç dimağlara çalışan ile çalışmayanın farkı olmadığını, adaletin ancak böyle sağlanabileceğini nakşetmeliyiz!!!

Mr.Muzip
Kapalı
24 Haziran 2021 13:11

Yani öğretmeninin kendini geliştirmesi denince ne anlıyorsunuz bilmiyorum...

Bir öğretmen mesleği/branşı ve eğitimle ile ilgili bir çalışma yapmışsa bunun kendisi dışında, öğrenciye, bulunduğu kuruma ve eğitim sistemine olumlu katkıları vardır. Bunlar öğretmenlik hizmeti ile doğrudan ilgilidir. Bunu salt kendini geliştirmek olarak görürseniz maaş/ücret ile de alakalandırmamanız gerekir. Bu bakış açışıyla vatandaştan alınan vergiler neden yüksek lisans yapan, doktora yapan kişiye gitsin. Öğretmen kendini geliştirmişse vatandaşa ne mantığı ortaya çıkar.

Forumdaki başlıklar/yorumlar incelendiğinde;

1)yönetenler cebinden para çıkmadan öğretmenleri ödüllendirme istiyor.

2)Puan getirecek faaliyeti olmayanlar cebinden çıkmadığı için ücret/derece vs ile ödüllendirme istiyor.

3)Yüksek lisans, doktora vb. yapanlar hem ücret hem puan istiyor.

4)Geri kalan bir kısımda kendi şartlarına göre ne işine geliyorsa onu istiyor(mesela zaten istediği yerde çalışan/puanı yüksek olan puan işime yaramıyor zaten para ver diyor)...

Öğretmenin yaptığı ve belgelendirdiği somut/belgeye dayalı çalışmalar hizmet puanı ve/veya ücret ile değerlendirilmesi akla aykırı değildir. Puan az oldu çok oldu tartışılabilir o ayrı mevzu...

fb88, 3 yıl önce

Kendini gelistiriyorsa kendine yapıyordur. Bunun karşılığı hiet puanı olamaz.maas yüksekliği olur derece kademe olur yüksek lisans yapanlara idarecilik ye öncelik tanınabilir ama puan işi pek adil değil.

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi