Editörler : ulsgkc
01 Nisan 2021 14:12   

Network marketing memurlar için yasak değilmiş

Herkese iyi günler dilerim. Ek gelir sağlamak için Kyani network marketing şirketinin bağımsız iş ortağı olmayı düşünüyordum ama memurluk buna engel mi acaba diye araştırdım çünkü memurlar başka bir iş yapamaz diye konuşuluyor hep neyse araştırmalarım sonucunda öğrendim ki bu işi yapmaya herhangi bir engel yokmuş. Kanun da şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, memurlar için ticari kazançlardan bir kısmını ilgilendiren bir yasaklama getirmiştir. 657 sayılı Kanunun 28 inci maddesinde; ?Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). Memurların üyesi oldukları yapı, denetim kurulları üyelikleri görevleri ve kalkınma ve tüketim kooperatifleri ile kanunla kurulmuş yardım sandıklarının yönetim ve özel kanunlarda belirtilen görevler bu yasaklamanın dışındadır.

05 Nisan 2021 09:50

Drjacob
Aday Memur

memurun ticaret yapması bildiğim kadarıyla yasak ama vergi levhası vb resmi kayıtlar olmadığı sürece değil tabi

Toplam 1 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?