Editörler : crops35
01 Nisan 2021 17:59

Şehit gazi eşi
Şehit gazi eşi aday memurluk eğitim sınavından geçemezse hemen atılır mı?

Caglar0707
Aday Memur
01 Nisan 2021 18:26

Lütfen cevap

saenes74
Genel Müdür
05 Nisan 2021 11:13

ben atılan görmedim.

senator003
Aday Memur
07 Nisan 2021 08:28

Sınavda sıkıntı çıkmaz

Dilhak44
Aday Memur
08 Nisan 2021 08:33

ya olurmu öyle şey arkadaşım sen kura ile geldinmi geldin atama hakkın verildimi verildi eee adaylık 1 yıldan az 2 yıldan çok olamaz diye bir madde var 657 sayılı DMK nu okumadınız mı?

Caglar0707
Aday Memur
08 Nisan 2021 11:27

Onu diyor madde var ama sona dan geçemeyen işten çıkarılırda diyor işe gireli 3 ay oldu bide

Dilhak44
Aday Memur
09 Nisan 2021 09:04

adaylık eğitimi çok basittir yaklaşık bi 21 gün felan hizmet içi eğitim alıyorsun. akabinde bi sınav yapılır ondada yardımcı oluyorlar zaten

Görev yaptığınız kurum amirleriniz başınıza bi yetkili atar, staj dönemi denir buna zaten yetkililer ve merkez disiplin kurulu amirleriniz başarısızda olsanız hakkınızda olumsuz bir rapor yazmazlar. herkes insan nihayetinde kimse kimsenin ekmeğiyle oynamak hayalllerini yıkmak istemez.. sizin burda dikkat edeceğiniz tek husus adaylı dönemi içinde rapor yada sürekli izin almamaktır aksi halde hemencecik göze batar ve sorunlu personel konumuna düşersiniz.

m@yk
Şef
11 Ağustos 2021 11:11

atmaya kimsenin gücü yetmez. Yüz kızartıcı sebep olmadıktan sonra

yildirimx
Şef
11 Ağustos 2021 12:00

aday memurluk sınavını geçemeyen kim olursa olsun memurluğu biter bizde örneği çok,

1. sınav 56,

2. sınavı 80 mesala buna baktığın zaman iki sınavın ortalaması alınmaz. herhangi sınavın birinin 60 altında olması kalmanıza sebebiyet verecektir.

yildirimx
Şef
11 Ağustos 2021 12:06

ayrıca öyle 21 gün falan diye bir eğitimde yok arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayın!!!

temel eğitim10-60 gün

hazırlayıcı eğitim 1 ay-3 ay

stajda en az 2 ay dır..

yani toplamda en az3,5 ay sürer...

Dilhak44, 3 yıl önce

adaylık eğitimi çok basittir yaklaşık bi 21 gün felan hizmet içi eğitim alıyorsun. akabinde bi sınav yapılır ondada yardımcı oluyorlar zaten

Görev yaptığınız kurum amirleriniz başınıza bi yetkili atar, staj dönemi denir buna zaten yetkililer ve merkez disiplin kurulu amirleriniz başarısızda olsanız hakkınızda olumsuz bir rapor yazmazlar. herkes insan nihayetinde kimse kimsenin ekmeğiyle oynamak hayalllerini yıkmak istemez.. sizin burda dikkat edeceğiniz tek husus adaylı dönemi içinde rapor yada sürekli izin almamaktır aksi halde hemencecik göze batar ve sorunlu personel konumuna düşersiniz.

m@yk
Şef
11 Ağustos 2021 13:17

şehit yada gazi eşleri 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununa göre işe alınıyor sınavla değil. Onun için işten atılamazlar. Dediğim sebep olmadıktan sonra

yildirimx, 3 yıl önce

aday memurluk sınavını geçemeyen kim olursa olsun memurluğu biter bizde örneği çok,

1. sınav 56,

2. sınavı 80 mesala buna baktığın zaman iki sınavın ortalaması alınmaz. herhangi sınavın birinin 60 altında olması kalmanıza sebebiyet verecektir.

saenes74
Genel Müdür
11 Ağustos 2021 13:46

işe alınma nedeni ne olursa olsun.

adaylık eğitimi varsa sınavı geçmeli yoksa kalır .

kalırsa da ve memuriyetine son verilir.

m@yk, 3 yıl önce

şehit yada gazi eşleri 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununa göre işe alınıyor sınavla değil. Onun için işten atılamazlar. Dediğim sebep olmadıktan sonra

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi