Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Nisan 2021 16:04

Zorunlu Hizmete Çözüm Önerisi

Arkadaşlar burada bir grup arkadaş, illa AF istiyor. Af bu hizmeti yerine getirenlerin nazarında büyük bir haksızlık olarak görülmektedir. Hal böyle iken benim orta yolu bulan bir teklifimvar. Bakanlık yetkilileri de böyle bir adım atarlarsa en azından az çok bir adalet sağlanmış olacaktır.

Şimdiye dek, öğretmenlik hayatında çalıştığı Zorunlu hizmetin

7 sene olduğu yerlerde 5 yıl

6 sene olduğu yerlerde 4 yıl

5 sene olduğu yerlerde 3 yıl

4 sene olduğu yerlerde 2 yıl

3 sene olduğu yerlerde 1 yıl görev yapan öğretmenlerin zorunlu hizmet görevlerinin tamamlanmış olarak sayılması hem bu af isteyenlerin çenesini kapatacak hem de hayatında zorunlu hizmet hiç yapmamış öğretmen kalmamış olacaktır.

Zorunlu hizmet konusunda bu covid mağduruarkadaşlarımız bastırıyor. Bakanlığın böyle bir çalışma yapması söz konusu ihtimaller dahilindedir.

Fingolfin42
Aday Memur
02 Nisan 2021 18:18

Çözüm öneriniz gayet mantıklı hocam.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
02 Nisan 2021 18:29

Neden indirim olsun ki? Herkes zorunlu hizmetini yapsın. Birileri yaparken birilerinin yapmamasını mantıklı kılan tek bir tane sebep söyleyin.

majesteleri7
Şube Müdürü
02 Nisan 2021 18:48

Af gelince ne oluyo gidecek yer mi var merkezde gideceğin yer en iyi ihtimal yine dağ başı olacak.ha bu dağın başı o ha o dağın başı ne farkedecek.bazıları merkezin göbeğine atanacağım sanıyo zorunlu hizmetten sonra

ebuducane
Daire Başkanı
03 Nisan 2021 08:59

Af seçeneğinden çok daha mantıklı olduğu kesin. Böylece bir kaç yıl zorunlu yapanlar da mağdur olmaz

Kagiş
Müsteşar
06 Nisan 2021 11:15

Ben de çözüm önerimi açıklıyorum:1. Zorunlu hizmetini yap!))) 2. Mazeretin yoksa mazeret oluştur. Ör: Evli değilsen zorunlu hizmet problemi olmayan biriyle evlenmek gibi!

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 20:40

çözüm: aslanlar gibi yapmak.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi