Editörler : hopali
02 Nisan 2021 17:00   

Başvuru formu imzalatmak

Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta başvurum onaylandıktan sonra ilçe milli eğitimi arayıp başka yapmam gereken bir şey var mı diye sordum. başvuru formunun imzalı halini ilçe milli eğitimden almam gerektiğini söyledi insan kaynakları çalışanı. ilçe milli eğitime gittiğimde benim başvuru belgemi bulamadılar, ya bir yanlışlık yaptılar ya da kaybettiler orasını bilmiyorum. başvuru formunun çıktısı elimde var, bunu imzalatmam şart mıdır değil midir? kılavuzda il/ilçe mem'lere gidilmesine gerek yoktur diye belirtmişler, peki öyleyse benim başvuru yaptığım ilçe mem neden imzalı halini bizden almanız gerek dedi. inşallah başvurum güme gitmez iş bilmezler yüzünden, çünkü kontenjandayım atanacağım.

02 Nisan 2021 17:37

burooo
Aday Memur
E devlete gir. Arama kısmına mülakat yaz. Sözleşmeli öğretmenlik mülakatı tıkla. Orada gözükür hocam.
02 Nisan 2021 17:40

burooo
Aday Memur
Başvuru yaptıysanız Sizin bilgileriniz ve Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, mülakat merkezleri 03/05/2021 tarihinde açıklanacaktır. Yazar
02 Nisan 2021 17:43

Veysi Sekban
Aday Memur

teşekkürler hocam girdim baktım. orada bilgiler gözüküyor. ama ilçe mem'in neden böyle bir şey yaptığını hala anlamadım. çünkü kılavuzda bizim belgeleri 2 yıl saklamaları gerektiği yazılmış. belgelerimin ilçe memde olmaması can sıkıcı.

02 Nisan 2021 21:57

kimyam28
Aday Memur

Basvuru formu imzalitilacak miydi ? Bende yapmadim, eyvahlar olsun

02 Nisan 2021 22:42

h45a
Aday Memur

kimyam28, 2 hafta önce - Alıntıya git

Başvuru formunda imza attırılacak diye bir madde yok

02 Nisan 2021 23:25

burooo
Aday Memur

kimyam28, 2 hafta önce - Alıntıya git
Yok hocam rahat ol.
03 Nisan 2021 21:24

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

kılavuzda yazan bilgiyi kaideye almayıp milli eğitim müdürlüklerini arayıp darlamak takdire şayan davranışlardan. o kılavuzda yazılan şeyler milli eğitim müdüründen daha doğruyu söylüyor. aklınızdan çıkarmayın.

03 Nisan 2021 21:50

Veysi Sekban
Aday Memur

kılavuzda yazan bilgiyi kaideye almayıp milli eğitim müdürlüklerini arayıp darlamak takdire şayan davranışlardan. o kılavuzda yazılan şeyler milli eğitim müdüründen daha doğruyu söylüyor. aklınızdan çıkarmayın.

psikolojikdanışman42, 1 hafta önce - Alıntıya git

dostum kimseyi darlamadım, dikkatli okuduysan zaten "ilçe mem'deki insan kaynakları çalışanı gelip formu almamı istedi" diye belirtmişim. durduk yere ben ilçe mem'e gitmedim yani, onlar çağırdı.

03 Nisan 2021 22:04

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

dostum kimseyi darlamadım, dikkatli okuduysan zaten "ilçe mem'deki insan kaynakları çalışanı gelip formu almamı istedi" diye belirtmişim. durduk yere ben ilçe mem'e gitmedim yani, onlar çağırdı.

Veysi Sekban, 1 hafta önce - Alıntıya git

o neden seni ilçe milli eğitime çağırdı? çünkü sen ilçe milli eğitimi arayıp "başka yapmam gereken bir şey var mı" diye sordun. evet yukarda tam olarak bu şekilde yazmışsın.

tekrar söylüyorum. ilçe milli eğitim çalışanlarının ve hatta her türlü kurum çalışanlarının büyük bir kısmı kendi alanlarına giren konulardan bihaberler. emin ol o kişi yayımlanan kılavuzu okumadı. geçen senelerdeki bilgileri ile sana bilgi vermeye çalışıyor. bu nedenle onları arayıp onlara herhangi bir şey sormayın, kafanız karışır, tedirgin olursunuz. kılavuz varsa yönetmelik varsa onlardan elde etmeye çalışın gerekli bilgileri. bunlar yoksa en son çare onlara başvurun.

sorunun cevabını yukardaki yorumumun içinde verdim. başvurunda herhangi bir problem yok, güme gitmeyecek puanın, atanacaksın.

03 Nisan 2021 23:24

engnilef
Aday Memur

o neden seni ilçe milli eğitime çağırdı? çünkü sen ilçe milli eğitimi arayıp "başka yapmam gereken bir şey var mı" diye sordun. evet yukarda tam olarak bu şekilde yazmışsın.

tekrar söylüyorum. ilçe milli eğitim çalışanlarının ve hatta her türlü kurum çalışanlarının büyük bir kısmı kendi alanlarına giren konulardan bihaberler. emin ol o kişi yayımlanan kılavuzu okumadı. geçen senelerdeki bilgileri ile sana bilgi vermeye çalışıyor. bu nedenle onları arayıp onlara herhangi bir şey sormayın, kafanız karışır, tedirgin olursunuz. kılavuz varsa yönetmelik varsa onlardan elde etmeye çalışın gerekli bilgileri. bunlar yoksa en son çare onlara başvurun.

sorunun cevabını yukardaki yorumumun içinde verdim. başvurunda herhangi bir problem yok, güme gitmeyecek puanın, atanacaksın.

İlce mem e gittim ön başvuru çıktısını almaya 3 kişi boş boş oturuyo. Dedim çıktı alcam ona bile üşendiler . Size kapandıysa bizede kapanmıştır sistem diyo. Başından savmaya çalışıyo. Bunlar oturmaktanda sıkılmıyolar. 2 dakika bile sürmedi çıktıyı aldı.

04 Nisan 2021 12:15

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

İlce mem e gittim ön başvuru çıktısını almaya 3 kişi boş boş oturuyo. Dedim çıktı alcam ona bile üşendiler . Size kapandıysa bizede kapanmıştır sistem diyo. Başından savmaya çalışıyo. Bunlar oturmaktanda sıkılmıyolar. 2 dakika bile sürmedi çıktıyı aldı.

engnilef, 1 hafta önce - Alıntıya git

ne diyeyim ki. allah ilgisiz, bilgisiz ve kendi alanına giren konularda üşengeç olan kurum çalışanının eline düşürmesin. her şey bir an önce dijitalleşsin de kurumlardaki kişilere derdimizi anlatmaya uğraşmadan kendi kendimize işlerimizi halledebileceğimiz günler bir an önce gelsin diye dua ediyorum :)

04 Nisan 2021 13:18

Veysi Sekban
Aday Memur

dostum, benim sıkıntım belgelerimin ilçe milli eğitimde olmaması. kılavuzun 7. sayfasında İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince Yapılacak İşlemler başlıklı kısım var. burada belirtilen belgelerin hiç biri yok benimle ilgili olan. aramasam sormasam nereden bileceğim belgelerimin nerede oluğunu. pazartesi tekrar gideceğim, ilk gittiğimde bütün başvuran adayların başvuru formları ile formasyon belgelerini diplomalarını eklemişler dosyaya, hepsini gördüm. ama benimki yok.

04 Nisan 2021 13:26

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

dostum, benim sıkıntım belgelerimin ilçe milli eğitimde olmaması. kılavuzun 7. sayfasında İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince Yapılacak İşlemler başlıklı kısım var. burada belirtilen belgelerin hiç biri yok benimle ilgili olan. aramasam sormasam nereden bileceğim belgelerimin nerede oluğunu. pazartesi tekrar gideceğim, ilk gittiğimde bütün başvuran adayların başvuru formları ile formasyon belgelerini diplomalarını eklemişler dosyaya, hepsini gördüm. ama benimki yok.

Veysi Sekban, 1 hafta önce - Alıntıya git

geçmiş olsun öyleyse. hakkınızda hayırlısı olsun.

Toplam 13 mesaj