Editörler : hopali
02 Nisan 2021 18:33   

Hagb güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

Basit yaralamadan hagb alacağım. Eşim eylül ayındaki öğretmen alımında kontenjanda. Ancak benim bu cezam güvenlik sor. etkiler mi? Hagb kararı olup güvenlik soruşturması olumlu gelenler var mı? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

02 Nisan 2021 19:09

Ezgi1628
Aday Memur

Öğretmenler büyük ihtimalle güvenlik soruşturmasının kapsamına girmeyecekler bizde arşiv araştırması işe devam edilir. Sıkıntı olmaz

02 Nisan 2021 19:59

ogretmen2855
Aday Memur

Gelirse güvenlik soruşturması elenir mi eşim sırf benim yüzümden ki ben de kadrolu öğretmenim ne kadar saçma bir durum benden dolayı elenmesi.

02 Nisan 2021 20:17

ogretmen2855
Aday Memur

Öğretmenler büyük ihtimalle güvenlik soruşturmasının kapsamına girmeyecekler bizde arşiv araştırması işe devam edilir. Sıkıntı olmaz

Ezgi1628, 1 ay önce - Alıntıya git

Arşiv araştırmasında eşe bakılmaz mı? Sadece kişiye mi bakılıyor?

02 Nisan 2021 20:25

Ezgi1628
Aday Memur

Arşiv araştırmasında kişinin kendisine bakılıyor sadece. Üstelik siz de kadrolu öğretmenmişsiniz bu durumda eşinizin sizin yüzünüzden elenmesi hiç olası değil diye düşünüyorum

02 Nisan 2021 20:43

ogretmen2855
Aday Memur

Arşiv araştırmasında kişinin kendisine bakılıyor sadece. Üstelik siz de kadrolu öğretmenmişsiniz bu durumda eşinizin sizin yüzünüzden elenmesi hiç olası değil diye düşünüyorum

Ezgi1628, 1 ay önce - Alıntıya git

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam çok teşekkürler yorumlarınız için.

03 Nisan 2021 21:29

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

güvenlik soruşturmasında elenmek o kadar basit değil. devletin güvenliğine yönelik olumsuz bir durum yoksa herhangi bir sorun yaşanmaz. hükmün açıklanmasının geriye bırakıldığı adli vakalar da belki kişinin kendisi için sorun yaratabilir ancak bu tür durumlarda eşi yüzünden kimse elenmez. sadece güvenlik soruşturması meselesinde eş önemli gibi.

04 Nisan 2021 00:21

alperen yiğit
Aday Memur
hagb nedeniyle herhangi bir sorun yasamazsiniz hocam rahat olun yüzlerce örneği var uygulamada
04 Nisan 2021 07:29

ogretmen2855
Aday Memur

Çok üzülüyorum bu duruma uykularım kaçıyor benim yüzümden eşimin etkilenmesine değerli hocalarım. Dediğiniz gibi uygulamada örnekleri varmış forumda gördüğüm kadarıyla ama elenenler de varmış o yüzden çok tedirginim..

05 Nisan 2021 04:04

Poyraz0685
Aday Memur
Hagb yani hükmün açıklanmasının geriye bırakılması. Bu güvenlik soruşturmasını etkilemez. Ayrıca yalnızca sizi bağlar.muhtemelen kavga. Etmişsiniz. Henüz kararınız kesinleşmemiş. İlgili mahkemeden karar çıkınca bir üst mahkeme olan istinaf yani bölge idare mahkemeleri ne itiraz yolunuz açık olacaktır. Buda yaklaşık 1-1.5 yıl gibi sonuçlanır. O zmana kadar da hakkınız da kesin karar verilmiş sayılmaz. Rahat olun
06 Nisan 2021 21:19

yşr hnc
Aday Memur

Gelirse güvenlik soruşturması elenir mi eşim sırf benim yüzümden ki ben de kadrolu öğretmenim ne kadar saçma bir durum benden dolayı elenmesi.

ogretmen2855, 1 ay önce - Alıntıya git
Suçlar kişisel hocam bişey olmaz inş siz de sıkıntınızdan kurtulursunuz tez zamanda..
06 Nisan 2021 22:28

Esross
Aday Memur

Hagb alan kişi öğretmen atamasında olumsuz olurmu acaba. Hagb 5yıl süresi doldu. Bilişim suçu

07 Nisan 2021 09:13

Drjacob
Aday Memur

öğretmenlere de güvenlik soruşturması başladı

07 Nisan 2021 17:36

baharyakın
Aday Memur

HAGB Fetö'den olursa, 5 yıl dolsa da çıkabilir. Yoksa korkmayın bişi olmaz.

07 Nisan 2021 22:04

İdealist genç

Hocalarım benim Abimin terörden sicili var beni meb mülakatında elerlermi öğretmen olmama engelmi

Toplam 14 mesaj