Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Nisan 2021 17:40

Zorunlu hizmet tamamlama tarihi
Arkadaşlar Eylül 2015 de göreve başladım ve okulumda zorunlu görev süresi 5 yıl. Bu ağustos da tayin istedim ve tayin çıktı. Tayin istediğim okul yine doğudan bir okul. Okula giriş tarihim 17. 08.2020 zorunlu hizmeti tamamlama tarihim 16.08.2020 görünüyor. Yani okula tayinim çıkmadan zorunlu hizmetim bitmiş gözüktüğünden memur 2 yıla 1 kademe ilerlemesini veremeyiz diyor. Anlamadığım benim zorunlu hizmetim eylül 2020 de bitmesi gerekirken neden yeni okula tayinimden 1 gün önce tamamlamış oldum?

b3rn4
Müsteşar
06 Nisan 2021 19:13

Yeni okula hangi sebeple tayin oldunuz ve yeni okulunuzun zh kaç yıl?

T-ranger
Memur
06 Nisan 2021 19:50

Hocam il dışı atamayla tatin oldum yeni okulumunda zorunlu hizmeti 5 yıl
b3rn4, 3 yıl önce

Yeni okula hangi sebeple tayin oldunuz ve yeni okulunuzun zh kaç yıl?

Nurullah4335
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 21:09

2 ihtimal var. Normalde son atandığın okulda 1 yıl çalışmadan z.h. kaldırılmaması lazım. Orada yazan tamamlama tarihinin ağustos 2021 olmalıydı. Bir hata var çünkü daha 5 yılın dolmamış bile. Diğer ihtimal okulların her sene z.h. süreleri puanları güncellenir. Nisan ayında yayınlanan tebliğler dergisinde. Çoğu okul aynı kalır ama değişenler de olur. Belki sizin okulun z.h. 4 seneye düşmüş olabilir. Başka da bir şey aklıma gelmiyor.

T-ranger
Memur
06 Nisan 2021 21:14

Hocam onada dikkat ettim değişen bir durum yok iki okulunda görev süreleri 5 yıl hatta atama içim tercihde bulunduğumda yeni okulumda zorunluyu bitirmek içim bu okulu tercih ettim
Nurullah4335, 3 yıl önce

2 ihtimal var. Normalde son atandığın okulda 1 yıl çalışmadan z.h. kaldırılmaması lazım. Orada yazan tamamlama tarihinin ağustos 2021 olmalıydı. Bir hata var çünkü daha 5 yılın dolmamış bile. Diğer ihtimal okulların her sene z.h. süreleri puanları güncellenir. Nisan ayında yayınlanan tebliğler dergisinde. Çoğu okul aynı kalır ama değişenler de olur. Belki sizin okulun z.h. 4 seneye düşmüş olabilir. Başka da bir şey aklıma gelmiyor.

b3rn4
Müsteşar
06 Nisan 2021 22:51

Hocam göreve başlama tarihinde bitmesi lazım zh süreleri aynıysa. 1 gün önce olur normalde yıl o gün dolduğu için. Benim bilgime göre durum yanlış. Mesela ben 12 Eylül 2012 de 4 yıllık yerde göreve başladım zh tamamlama tarihine 11 Eylül 2016 yazıyor. Sizin de eylülde göreve başladığınız günün 1 gün öncesi yazmalıydı. Diğer hocamın söylediği bilgi eksik. 4 yıllık okula gitseydin zh durumun kaldırılır ama 1 sene boyunca tayin isteyenemezsin.

T-ranger
Memur
06 Nisan 2021 23:17

İşte hıcam bende sizin gibi düşünüyorum ilk göreve başlama tarih 27 eylül 2015 zh tamamlama tarihi 26 eylül 2020 olması gerekiyor ama 16 ağustos 2020 gözüküyor. İşin ilginç tarafı tayinim çıktığında okuldan ayrılış 14 ağustos 2020 yeni okula başlama tarihim 17 ağustos 2020 ama zorunlu tamamlama tarihim 16 ağustos 2020 bu yüzden kalkınmada öncelikli yerlerde çalışınca verilen 2 yıla 1 kademeyi veremeyiz deniliyor. Anlatıyorum böyle olmaz diye ne yol gösteriyor ne anlıyor. Bende öyle kaldım ortada.
b3rn4, 3 yıl önce

Hocam göreve başlama tarihinde bitmesi lazım zh süreleri aynıysa. 1 gün önce olur normalde yıl o gün dolduğu için. Benim bilgime göre durum yanlış. Mesela ben 12 Eylül 2012 de 4 yıllık yerde göreve başladım zh tamamlama tarihine 11 Eylül 2016 yazıyor. Sizin de eylülde göreve başladığınız günün 1 gün öncesi yazmalıydı. Diğer hocamın söylediği bilgi eksik. 4 yıllık okula gitseydin zh durumun kaldırılır ama 1 sene boyunca tayin isteyenemezsin.

Nurullah4335
Daire Başkanı
07 Nisan 2021 14:23

Z.h tamamlanmasına 6 aydan az kalanlar tayin olduğunda z.h tamamlamış sayılır diye bir madde var. Eş tayininde bu durum uygulanıyor.

T-ranger
Memur
07 Nisan 2021 14:36

İller aradı isteğe bağlı atamasıyla yeni okuluma geçtim hocam. Son 6 ay zh tamamlamış sayılır kısmı bildiğim kadarıyla zorunlu hizmeti olmayan okulları tercih edebilmek için vardır diye biliyorum. Böyle durumda atama istenilsede zh yine olması gereken zamanda bitmesi gerekmiyor mu?
Nurullah4335, 3 yıl önce
Z.h tamamlanmasına 6 aydan az kalanlar tayin olduğunda z.h tamamlamış sayılır diye bir madde var. Eş tayininde bu durum uygulanıyor.
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi