Editörler : supporters.
07 Nisan 2021 13:58

Vakıf Üniversitesi ve Devlet Üniversitesi Arasındaki İkilemim

Sayın Hocalarım,

Uzun yıllardır memurlar.net/forum sitesini takip ederim. Değerli görüşlerinizden çok istifade etme imkanım oldu. Bu vesileyle teşekkür ediyorum. Şimdi bir yol ayrımındayım; yine değerli görüşlerinize müracaat etmek istiyorum. Lütfen düşüncenizi esirgemeyiniz.

Ben Türkiye'de araştırma üniversitesi olarak anılan bir üniversitede arş. gör. dr. olarak çalışıyorum. İngilizce ve Almanca biliyorum, iki kitabım ve birçok hakemli yayınım var. (Vakıfla karşılaştırma yapabilmeniz için yazıyorum, afedersiniz) 9000 TL'ye yakın, ek derslerle birlikte kazancım var.

Ankara'da bir vakıf üniversitesi yakın zamanda ilana çıktı. Üniversite kurulalı henüz bir yıl oldu, fbaşvuracağım fakülte de 3-4 ay önce kuruldu. Henüz dekanı dahi belli değil. Ancak 2021-2022'de biz eğitime başlayacağız diye bir çok anabilim dalında ilana çıktılar. Şehir ankara olunca benim de biraz aklım çelindi. Üniversiteyi aradım, başvurmak istiyorum dedim, anladığım kadarıyla önceden belirli birisi yok, başka başvuran da olmazsa ya da olur da tercih edilirsem sözleşme imzalama aşamasına geçip istifa etmem gerekecek.

Şu an olduğum yerde kalsam 2-3 sene daha kadro gelmeyecek belli. Asistan olarak çalışmaktan gocunmuyorum ama haftada 35 saat ders anlatıyorum; aynı zamanda adımın önünde arş. gör. olunca asistanlık da yapıyorum. Rahatsız değilim bu durumdan desem yalan olur. Şımarık da değilim ama içime sinmiyor gördüğüm muamele.

Çok kararsızım gerçekten, dosyamı hazırlattım, bekliyorum. Ankara'ya gitsem mi gitmesem mi bir türlü karar veremiyorum.

Lütfen kıymetli görüşlerinizi benimle paylaşır mısınız?

ACABA BEN BELAMI ARIYOR OLABİLİR MİYİM.

Saygı ve hürmetlerimle.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
07 Nisan 2021 14:54

Hocam foruma baktıysanız herkes vakıf üniversitelerinden muzdarip. Kçö ye ayrılanlar ücretsiz izin verilenler, düşük maaş verilenler, yapılan mobbing de cabası. Ayrica hiçbir vakıf üniversitesinin şuan aldığınız maaşdan daha yüksek bir maaş verebileceğini sanmıyorum. Bence hiç aksiyon aramayın. Gelen gideni aratır. Saygılar
07 Nisan 2021 15:18

Aynen katılıyorum. Yeni vakıf'ta size verecekleri maksimum 6500-7000 olur. 8:30-17:30 mesai beklerler. Yeni kurulan olduğu için öğrenci yok diye ilgisiz görevler verirler.

Diplomanızın nereden veya yayınlarınızın kalitesi sıfır önemde. Vakıfa sadece devlete giremezseniz veya devletten emekli olunca gelirseniz mantıklı. Diğer durumda, ilk 10-15'de olan kurumsallamış bir vakıfa girmek.

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Hocam foruma baktıysanız herkes vakıf üniversitelerinden muzdarip. Kçö ye ayrılanlar ücretsiz izin verilenler, düşük maaş verilenler, yapılan mobbing de cabası. Ayrica hiçbir vakıf üniversitesinin şuan aldığınız maaşdan daha yüksek bir maaş verebileceğini sanmıyorum. Bence hiç aksiyon aramayın. Gelen gideni aratır. Saygılar

muhcamci
Daire Başkanı
07 Nisan 2021 15:58

Yazınızdan akademik olarak başarılı olduğunuz anlaşılıyor. Anladığım kadarıyla üniversitenizde kadro yok. Bence doçentlik için uğraşır ve Doç. ünvanı hak ederseniz, işlerin sizin için eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca haftada 35 saat ders fazla, Arş. Gör. Dr. dahi olsanız size zorla 35 saat ders yüklenebileceğini sanmıyorum.

stefanhirsch
Aday Memur
07 Nisan 2021 22:41

Haklısınız gibi, özellikle konuyu açtıktan beri forumu da okumaya devam ettim, durum iç açıcı değil.

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce

stefanhirsch
Aday Memur
07 Nisan 2021 22:44

ya bu arada profile kadın yazdım, iki dk.da üye olayım diye hızlı davrandım. yerim de ordu değil. cins cins mesajlar geliyor. arkadaşlar insanlara ne oluyor anlamıyorum. bu kadar mı yokluk içindesiniz? BEN ERKEĞİM VE KİMSEYLE SOHBET ETME NİYETİM YOK. Bu ülkede erkek olarak bile tacize uğruyorsun. ayıptır yahu kendinize gelin.

lattelatte
Aday Memur
12 Nisan 2021 23:19

Ankara bilim üniversitesi hukuk fakültesi sanırım. ben araştırma görevliliğine baş

lattelatte
Aday Memur
13 Nisan 2021 00:33

kadronun kişiye özel olmadığını nereden çıkardınız? eğer kişiye özel değilse belki orada sağlam bir yeriniz olur.

fredrik
Aday Memur
24 Nisan 2021 21:26

sonuç ne oldu acaba, bilgilendirmenizde bir mahsur var mı, nasıl bir kurumla karşılaştınız?

lattelatte, 3 yıl önce

Ankara bilim üniversitesi hukuk fakültesi sanırım. ben araştırma görevliliğine baş

hidalgo54
Şef
24 Nisan 2021 23:07

stefanhirsch hocam doktoramı bitirdikten sonra tam 4,5 yıl bekledim kadro için. Bu süreçte dışarıdan gelenleri mi ararsınız, başka şeyler mi ararsınız hepsini yaşadım. Ancak, ben çalışmaya devam ettim. Zaman zaman sizin gibi vakıf da olsa gideyim dedim ancak diğer hocalarımın belirttiği konulardan dolayı cesaret edemedim. Hatta yaşadığım olumsuzlukları unutmak için daha da çok çalıştım. Sonunda ne oldu biliyor musunuz dr. öğretim üyesi ünvanı almamın ardından 1 hafta geçti ki doçentlik ünvanıma kavuştum. Yani özetle diyeceğim şudur ki çalışmaya ve sabretmeye devam edin. Hele ki içinde yaşadığımız şu süreçte vakıf üniversitesi macera aramaktan başka bir şey gibi görünmüyor. Hakkınızda hayırlısı olsun...

fredrik
Aday Memur
01 Mayıs 2021 22:50

sonuçlar açıklandı, ben başvurmamıştım tereddütten.

giren kişiye bakınca başvursam olacaktı.

hata mı ettik doğru mu zaman gösterecek

lattelatte, 3 yıl önce

lattelatte
Aday Memur
10 Mayıs 2021 23:29

bence ankarada yaşayanları tercih etmişler ya da bana öyle geldi bilemiyorum.

fredrik
Aday Memur
10 Mayıs 2021 23:38

Girne Amerikan Üniversitesi'nden hocalar almışlar, öğretim üyesi kadroları için konusuyorum.

sanırım ankara'da ikamet eden bir hoca varmış sadece

yök akademikten bakabilirsiniz

lattelatte, 3 yıl önce

bence ankarada yaşayanları tercih etmişler ya da bana öyle geldi bilemiyorum.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi