Editörler : metin_alkan
19 Nisan 2021 17:01

irsaliyeci
Aday Memur

peki arkadaşlar ben atandım kurum itiraz etti şu an istinafta.mahkeme neye göre karar verecek.

20 Nisan 2021 09:47

doganipek21
Memur

peki arkadaşlar ben atandım kurum itiraz etti şu an istinafta.mahkeme neye göre karar verecek.


irsaliyeci, 3 hafta önce - Alıntıya git
Aynı durumdayız hocam.
21 Nisan 2021 22:22

Dr.CLK
Aday Memur

öğretim görevlilerinin her yıl ya da 2-3 yılda bir yeniden atamaları/sözleşmeleri yenileniyor. bu yenilemede arşiv araştırması vs yapılacak mı yani? yeniden atanmış olmuyoruz usulen derece/kademe ilerlemesi için bi yenileme var ama nasıl olacak acaba


hautenoir, 3 hafta önce - Alıntıya git

2547/31 - tuhaf birkaç cümle var yeniden atanma durumuyla ilgili -

"Öğretim üyesi kadrolarına öğretim görevlileri en çok iki yıl süre ile atanabilirler; bu süre sonunda işgal ettikleri kadroya başvuran öğretim üyesi bulunmadığı ve görevlerine devamda yarar görüldüğü takdirde aynı usulle yeniden atanabilirler. Atanma süresi sonunda görevleri kendiliğinden sona erer. Bunların yeniden atanmaları mümkündür. Bu takdirde ilk atama usulü uygulanır"

bu paragrafın nasıl yorumlanacağına bağlı. Bekleyip görecez.

22 Nisan 2021 08:54

akademisyen 64
Genel Müdür

Bu ülkede güvenlik soruşturması sanki ilk kez uygulanıyor bilinmeyen bir şeymiş gibi sorular geliyor. 12 Eylül döneminde de aylar süren güvenlik soruşturmasıyla göreve başladık.Yıllar geçti kaldırıldı 15 Temmuzdan sonra tekrar geldi Anayasa mahkemesi iptal etti bu kez anayasa mahkemesinin gerekçesine uygun kanun çıktı.

Şimdi de eski uygulamalarda olduğu gibi ilk atama ve yeniden atamalarda yapılacak. Eskiden olduğu gibi görev süresi uzatmalarda yapılmayacak tabii.

Madde 31e göre aynı usulle tekrar atanabilir ilk atama usulü uygul anır yazıyor. Bu durumda tekrar ilan verilip tekrar sınava mı giriyor öğretim görevlileri de tekrar arşiv araştırması yapılacak?

22 Nisan 2021 10:00

arşgrr
Aday Memur

Arkadaşlar sözleşme yenilemedeki kanun her zaman vardı. Sözleşmeli öğretmenlikte de güvenlik soruşturması vardı fakat yalnızca ilk atamada yapılıyordu. Her yıl sözleşme yenilenmesinde tekrar güvenlik soruşturması olmuyordu. Kaldı ki kanun maddesinde öğretim elemanlarına/üyelerine ilk atamada da yeniden atamada da güvenlik soruşturması olmayacak. Nitekim sayılan 14 grubun içinde akademisyenler yer almamakta. Sadece ilk atamada arşiv araştırması olacak.

22 Nisan 2021 10:02

hesabınıbilen
Aday Memur

Biz çektik siz de çekin kafa yapısını ben anlayamıyorum. Siz çekerken ben sizin çekmeniz için uğraşmadım benim geleceğim neden sizin çektiğiniz sıkıntılara bağlı. Bu kafa yapısı değişirse çok şey değişebilir. Ben birileri türbana karşı çıkarken Atatürkçü kimliğimle türbanlı arkadaşlarımın yanında yer almış biriyim. Ama mini etek giyiyor diye bacağına jilet atılan kızların da yanında oldum. Birileri birilerini engelliyor diye masum insanların bu engelleme ağı içine takılarak önlerinin kesilmesi insanlık suçudur. Bu dünyada sınavlarda hakkım yenildi istediğim yere giremedim. Tek değilim. Üniversite sınavından tutun KPSS ve kadro sınavlarında hakkım yenildi. Mücadelelerle Doçentliğin kapısına kadar geldim. Ve şu an geçmişte şaibeli dergilerle, dil bilmeden Doçent Prof. olanlar bizlere farklı engeller koymakta. Biz bu engelleri aşmaya bağışıklık kazandık çok şükür ve siz de ne yazık ki bu geri kalmış kafa yapısına bağışıklık kazandınız. Bu ülke ancak bu kafa yapısı değişirse dünya standartlarında bir ülke olabilir. Diğer türlü kendi kendimizi yer bitiririz dünya da bitmiş bir ülkeye rahatça sahip çıkacaktır. İstedikleri bu zaten dış güç dediğimiz de bu !

22 Nisan 2021 13:11

Mhd30
Aday Memur

Kişi hakkında kesinleşmiş mahkeme kararları ve 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesinin beşinci ve 231 inci maddesinin onüçüncü fıkraları kapsamında alınan kararlar ile kişi hakkında devam eden veya sonuçlanmış olan soruşturma ya da kovuşturmalar kapsamındaki olguların,

Şimdi buna göre benim düşmüş hagb var suç yüz kızartıcı engel olacak öyle gözüküyor

23 Nisan 2021 10:56

akademisyen 64
Genel Müdür

Yüz kızartıcı suç durumunda 657'nin 48. Maddesine göre kamu görevine giremez. Bütün akademik ilanlarda madde 48e göre atama koşullarına uygun olmak ilk şarttır.

04 Mayıs 2021 02:30

peano
Aday Memur

Merhaba,

Toplam 29 mesaj