Editörler : crops35

Yasaklı
07 Nisan 2021 15:31

mühendis olarak fazla zam istiyormuyuz

Bu ankete 7 günde, 33 kişi oy kullandı ve 14/04/2021 15:31 tarihinde sona erdi.

fakir.adam
Şube Müdürü
07 Nisan 2021 19:05

sadece itü, odtü, boğaziçi gibi üniversitelerden mezun mühendise fazla zam istiyoruz. eşit maaş istemiyoruz anadoludaki dandik üniversite mezunu mühendislerle. nolur duyun sesimizi ey devlet yetkilileri.

mühendismak
Yasaklı
07 Nisan 2021 19:13

lafı karıştırmayalım konu net üniversite ayrımı yapamayız mühendisse iş bitmiştir yorum değil sadece şık şekilecek

ali mühendis
Kapalı
07 Nisan 2021 19:31

hakkımız olandan bir gram fazlasını istemiyoruz. zaten biz zam da isteyemiyoruz ki; zam veriliyor.

ayrıca anadolunun bağrındaki üniversitelere ve mezunlarına dil uzatan şahsın cevabını vermek isterdim ama susmayı tercih ediyorum.

yalnızca şu şarkıyı çok severim: sen benim var ya tırnağıma makas bile...

deniz0990
Aday Memur
07 Nisan 2021 20:25

Birader madem kalburüstü olduğunu düşünüyorsan git özelde CEO falan ol, ispat et kendini. Ha yemiyorsa şu üniversite bu üniversite demeyeceksin. Dandik dediğin üniversiteler diyerek onlarca kişiyi küçük göremezsin. Haddini bil
fakir.adam, 3 yıl önce

sadece itü, odtü, boğaziçi gibi üniversitelerden mezun mühendise fazla zam istiyoruz. eşit maaş istemiyoruz anadoludaki dandik üniversite mezunu mühendislerle. nolur duyun sesimizi ey devlet yetkilileri.

Umt-Ank
Şef
07 Nisan 2021 20:54

:))

Who.are.you
Şube Müdürü
07 Nisan 2021 21:54

İtü odtü boğaziçi hariç diğerlerine zam verilsin, onlar zaten büyük şirketlerde rahat iş bulurlar, mağduru koruyalım ;)

kartal2014
Memur
08 Nisan 2021 08:22

Tamam sen de ayrı bi trolsün anladık da, kardeşim o kadar zekan vardı o kadar akıllıydın da sen devlete girerken şartları bilmiyor muydun?Maaşların unvanlara göre verildiğini, mezun olduğun okulların isimlerinin sorulmadığını düşünemedin mi? İkide bir yazıyorsun böyle..O dediğin okulların da gözümde gram niteliği yok senin gibileri ve yorumlarını gördükçe..

fakir.adam, 3 yıl önce

teiasmuh
Aday Memur
08 Nisan 2021 09:34

Teknik personellerden işçilerle çalışanlara en az işçiler kadar haklar verilmelidir.

ali mühendis
Kapalı
10 Nisan 2021 12:52

bizim sorumluluğumuzda çalışan usta, tekniker veya teknisyenlerin maaşının iki katı maaş almamız gerekirken neredeyse aynı maaşı alıyoruz. haklar olarak da onlardan daha dezavantajlıyız. bu iş zamla çözülemez sadece. mühendis maaşlarının güncellenerek en az on beş bin lira olması gerekiyor. ondan sonra da enflasyon+3 oranında üç ayda bir güncellenmelidir. ülkemizin teknolojiye yaptığı yatırım ancak bu şekilde olur.

A.C.D.C
Daire Başkanı
11 Nisan 2021 23:15

"sadece itü, odtü, boğaziçi gibi üniversitelerden mezun mühendise fazla zam istiyoruz. eşit maaş istemiyoruz anadoludaki dandik üniversite mezunu mühendislerle. nolur duyun sesimizi ey devlet yetkilileri."

Fakir Adam

Bir İTÜ mezunu olarak ben bile saçma buldum şu tezini. Geçmişi geçmişte bırak. Maaş iş performansına göre verilmelidir okuluna göre değil.

Her mühendis aynı işi yapmadığı halde aynı maaşı alması zırvalık tabii. İnsanın içinden çalışmak gelmiyor haliyle. Özellikle KİT lerde bu durum ciddi sıkıntı doğuruyor. Yükseldikçe maaşın düşüyor resmen. Müdür mühendisinden mühendis işçisinden az kazanıyor bazı yerlerde.

fakir.adam
Şube Müdürü
12 Nisan 2021 10:51

işte bu nedenlerden ötürü özele geçmeyi düşünüyorum. herkes hakkını almalı.

A.C.D.C, 3 yıl önce

"sadece itü, odtü, boğaziçi gibi üniversitelerden mezun mühendise fazla zam istiyoruz. eşit maaş istemiyoruz anadoludaki dandik üniversite mezunu mühendislerle. nolur duyun sesimizi ey devlet yetkilileri."

Fakir Adam

Bir İTÜ mezunu olarak ben bile saçma buldum şu tezini. Geçmişi geçmişte bırak. Maaş iş performansına göre verilmelidir okuluna göre değil.

Her mühendis aynı işi yapmadığı halde aynı maaşı alması zırvalık tabii. İnsanın içinden çalışmak gelmiyor haliyle. Özellikle KİT lerde bu durum ciddi sıkıntı doğuruyor. Yükseldikçe maaşın düşüyor resmen. Müdür mühendisinden mühendis işçisinden az kazanıyor bazı yerlerde.

erdalyaltımrs
Aday Memur
16 Temmuz 2022 15:51

seni tanımasak bizde inanacağız yazdıklarına

emekli ol

memleket kazansın

ali mühendis, 3 yıl önce

hakkımız olandan bir gram fazlasını istemiyoruz. zaten biz zam da isteyemiyoruz ki; zam veriliyor.

ayrıca anadolunun bağrındaki üniversitelere ve mezunlarına dil uzatan şahsın cevabını vermek isterdim ama susmayı tercih ediyorum.

yalnızca şu şarkıyı çok severim: sen benim var ya tırnağıma makas bile...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi