Editörler : cihan27E.Kayı Han
07 Nisan 2021 21:09

ÜFE %31 iken TÜFE %16 imiş

Yıllık bazda ÜFE %31,2 iken TÜFE %16,19 olarak gerçekleşmiş mart ayı sonu itibariyle.

Kabaca ifade edecek olursak üreticilerin maliyeti %31 artmış ama bunun, tüketicilerin maliyetine yansıması %16 olmuş.

Üreticiler hayır kurumları olmalı ki maliyet artışının yarısını kendi ceplerinden karşılamışlar.

Peki bunun kamu personeli ile ne ilgisi var?

kadiresref
Memur
08 Nisan 2021 08:21

Nickiniz çok güzelmiş

Baba Janga
Yasaklı
08 Nisan 2021 08:51

bu ülkede yaşıyorsan her türlü rakam , aldatmaca vs. hazırlıklık olman gerek

sen dua et üfe artarken tüfe düşmemiş

:))

iras
Genel Müdür
08 Nisan 2021 09:03

ne yüce gönüllü patronlarımız var be kendi karından vazgeçiyor bize yansıtmıyor.gecen sene de böyleydi üretici enflasyonu %40 ı gördü.tabi vatandaşa yansıtmadılar.hep fakirleşiyor patronlar .herhangi bir akp li bürokratın açıklayacağı veriye güvenmiyorum 3-4 yıldır.bir meteoroloji var ondanda bir çıkarları yok diye doğru veriyorlar.

Drjacob
Aday Memur
08 Nisan 2021 09:20

rakamlar çok inandırıcı değil

muhcamci
Daire Başkanı
08 Nisan 2021 12:50

Aslında problem malum sendikalardan kaynaklanıyor. Memur sendikanın zam teklifi çok saçma. Yok verilen zam TÜFE den az kalırsa kalan miktarda güncelleme felan saçma şeyler. Ya sen niye %10 + Tüfe ve Üfe hangisi fazla çıkarsa onu da ekle demiyorsun. Zam= Maaş x (%10 + max {üfe, tüfe})

falanfalan
Yasaklı
08 Nisan 2021 14:56

Dalga geçiyorlar. kafayı yedirtecekler millete. Şimdi biz 7/24 bunlara beddua edersek o beddualar bizi bulur mu ben onu merak ediyorum. Allah tez zamanda belalarını...

alagoz-46
Kapalı
08 Nisan 2021 18:48

Aslında problem malum bizde, malum sendikaya biz üyeyiz, malum partiye biz oy veriyoruz.
muhcamci, 3 yıl önce

Aslında problem malum sendikalardan kaynaklanıyor. Memur sendikanın zam teklifi çok saçma. Yok verilen zam TÜFE den az kalırsa kalan miktarda güncelleme felan saçma şeyler. Ya sen niye %10 + Tüfe ve Üfe hangisi fazla çıkarsa onu da ekle demiyorsun. Zam= Maaş x (%10 + max {üfe, tüfe})

max gradel
Şef
08 Nisan 2021 21:11

hem şikayet edip hem de sendikaya üye olan oy atan bir sürü insan biliyorum boş yere laf anlatmaya gerek yok nasılsanız öyle yönetilirsiniz durum bu

alagoz-46, 3 yıl önce
Aslında problem malum bizde, malum sendikaya biz üyeyiz, malum partiye biz oy veriyoruz.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
09 Nisan 2021 01:22

neden böyle olduğunu kyk kredisini geri öderken fark etmiştim. sistem öyle güzel ayarlanmış ki kredi geri ödemesi için kullanılan faiz oranı tüfe değil de üfe. halbuki bunu değiştirip tüfe yapsalar daha az ödeyeceğim. bu ülkedeki gerçeğe yakın enflasyon verilerini öğrenmek istiyorsanız tüfe'ye değil üfe'ye bakacaksınız. durum bundan ibaret.

furkanemytu
Yasaklı
09 Nisan 2021 02:34

"Tayyip'i Üzmeyen İstatistikler Kurumu"

Ben demiyorum bunu Süleyman Soylu demiş zamanında.

fma1
Yasaklı
09 Nisan 2021 11:10

Memurlar için artık ciddi düzenlemeler şart. Muhalefet partilerinden de bu konuda destek yok. Bu durumları her yerde dile getirin. TUİK kara vebasina girmiyorum bile..
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi