Editörler : Kubil ay
01 Mayıs 2021 16:35

HAGi 10
Şube Müdürü
55 yaşında bir cahil, boşa geçmiş bir ömür.. yazık!
dede ali-, 1 hafta önce - Alıntıya git

hadisleri kurana karşı tercih ettiğin için sen bilemezsin

01 Mayıs 2021 21:20

HAGi 10
Şube Müdürü
55 yaşında bir cahil, boşa geçmiş bir ömür.. yazık!
dede ali-, 1 hafta önce - Alıntıya git

sen burada ne demiştin bizimle burada kimse tartışamaz niceleri geldi gitti diyordun ama 4 soru sordum cevap veremedin şimdide ıkınıyorsunuz sadece ıkınan sen değil senin görüşünde olanlar sen ise tarikat uşağı olmuş bir amelesin

02 Mayıs 2021 18:00

HAGi 10
Şube Müdürü

sen burada ne demiştin bizimle burada kimse tartışamaz niceleri geldi gitti diyordun ama 4 soru sordum cevap veremedin şimdide ıkınıyorsunuz sadece ıkınan sen değil senin görüşünde olanlar sen ise tarikat uşağı olmuş bir amelesin

HAGi 10, 1 hafta önce - Alıntıya git

:)

02 Mayıs 2021 18:23

Kurtuba Son
Aday Memur
İnsanlar üzerine bir zaman gelecek, kaygıları kursakları, şerefleri malları, kıbleleri kadınları olacak. Dinleri de altın ve gümüşleri olacaktır. Bunlar halkın şerlileridir ve Allah yanında onların nasibi yoktur. Dünyalık çıkarlar için makam mevki elde etmek için hakkı insanlardan gizleyen belamların olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Ömer r.a ne güzel demiş dininizi iyi öğrenin, yoksa yaşadığınızı din zannedersiniz.
09 Mayıs 2021 02:38

HAGi 10
Şube Müdürü

Dini öğrenmeyenler var ya işte onlar kör cahiller gördükleri her sakallının şıh diye arkasına takılıyorlar cahili alim yapıp kendileri de amele oluyorlar

10 Mayıs 2021 20:44

HAGi 10
Şube Müdürü
10 Mayıs 2021 20:46

HAGi 10
Şube Müdürü
10 Mayıs 2021 20:49

HAGi 10
Şube Müdürü
11 Mayıs 2021 01:11

HAGi 10
Şube Müdürü

kimi zil takar oynar kimi yanmaz kefen satar hala inanıyorsunuz bu itlere

11 Mayıs 2021 03:21

misalen
Memur

kimi zil takar oynar kimi yanmaz kefen satar hala inanıyorsunuz bu itlere

HAGi 10, 5 saat önce - Alıntıya git

Siz bu videolari seyrederek mi ehli sunnete karsi oldunuz? Sunnete tabi olmak bunlar gibi olmak mı demektir?

Sefaat konusunda kendinizi hakli gostermek icin bunları delil gostermek, hadis konusunda bunları delil gostermek, Miraç konusunda bunlari delil gostermek vb. ornekler Allah'ı ve rasulunu anlamamaktir.

İman ve takva ne guzel iki kavramdir ah bir anlayabilsek?

11 Mayıs 2021 03:36

HAGi 10
Şube Müdürü

Siz bu videolari seyrederek mi ehli sunnete karsi oldunuz? Sunnete tabi olmak bunlar gibi olmak mı demektir?

Sefaat konusunda kendinizi hakli gostermek icin bunları delil gostermek, hadis konusunda bunları delil gostermek, Miraç konusunda bunlari delil gostermek vb. ornekler Allah'ı ve rasulunu anlamamaktir.

İman ve takva ne guzel iki kavramdir ah bir anlayabilsek?

misalen, 3 saat önce - Alıntıya git

Evet takva ve iman çok büyük kavram ama bitat çok kötü birşey kimse cevap veremedi sen şu 4 soruma cevap verebilecek misin?

11 Mayıs 2021 03:37

HAGi 10
Şube Müdürü

Hadisçilerin cevap veremeyeceği 4 soru,

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

11 Mayıs 2021 04:01

misalen
Memur

Evet takva ve iman çok büyük kavram ama bitat çok kötü birşey kimse cevap veremedi sen şu 4 soruma cevap verebilecek misin?

HAGi 10, 2 saat önce - Alıntıya git

Öncelikle siz burada benim soruma cevap verdiniz mi? Hayir.

Önceden bana şefaat ile ilgili soru sordunuz. Size Kurandan (hadisten degil) ornekler ve yasantimizdan iki ornekle cevap verdim. Evet haklisiniz,inandim ya da su sebeplerle hala size -gerci siz "sen" diye hitap ediyorsunuz- inanmadim diyebildiniz mi?

11 Mayıs 2021 04:42

HAGi 10
Şube Müdürü

Öncelikle siz burada benim soruma cevap verdiniz mi? Hayir.

Önceden bana şefaat ile ilgili soru sordunuz. Size Kurandan (hadisten degil) ornekler ve yasantimizdan iki ornekle cevap verdim. Evet haklisiniz,inandim ya da su sebeplerle hala size -gerci siz "sen" diye hitap ediyorsunuz- inanmadim diyebildiniz mi?

misalen, 2 saat önce - Alıntıya git

HANGİ SORU ANLAMADIM ŞEFAAT KONUSU İSE BEN ORAYA ONLARCA AYET KOPYALAYIP YAPIŞTIRMIŞIM.CEVABI VERDİM BAŞTAN

Toplam 74 mesaj