Editörler : oto-danisman-expert
10 Nisan 2021 16:32

Astsubay mı Polis mı
Merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım astsubaylık sınavlarına girdim kpss 84 fyt 85 kk hava savunma ve kk paramedik astsubay gelme ihtimalini yüksek buluyorum sözlümde gayet güzel geçti çünkü bu sırada polislik sağlık mülakatınıda geçtim spor faaliyetlerim güzel üstüne jandarma astsubaylık için mülakata gitmeyi düşünüyorum. Sizden görüş almak istediğim nokta burda bilgi almak için bulunuyordum bu mesleği istiyorum fakat astsubaylık mesleğinden sürekli yapılmaz istifa edecem gibi düşünceler görüyorum aklım karışıyor yaşımdan dolayı mesleği yapanlar da affeylesin sizce ne önerirsiniz kk hava savunma hakkında hala pek bilgi edinemedim ailem de karışacak değil senin hayatın diyorlar fakat gelecek kaygısı kötü mesleği yapmakta tereddüt etmiyorum sakin dayanıklı insanımdır çok şükür ama ilerideki hayatım için aile yapısı için etkilenir miyim bilemiyorum yorumlarınız nedir acaba.

C-NOTE
Aday Memur
11 Nisan 2021 04:16

Ben de seninle aynı durumdayım...Astsubaylık sözlü mülakatında sorun neydi hocam ?

Kanun ordusu
Aday Memur
11 Nisan 2021 09:31

Asem de su an okuyan biri olarak sana jandarma astsubaylik dan bilgi verebilirim, eğitimi polislige gore daha zordur, hem sehirici olaylara karşı asayiş, trafik vb. egitimi alırsın hemde daglarda terörist kovalamak için Terorle mücadele harekat (tmh) egitimi alırsın,mezun olduktan sonrada polise gore daha fazla yer gezersin,bi bakarsin 2-3 yil bir ilce jandarma karakolundasin sonra ordan bi atanirsin baktin dış karakolda dagin başındasın,maas olarak yeni mezun bir polis ve jandarma astsubayi düşünürsek astsubay daha fazla alır,polis gittigi bir ilde daha uzun sure kalabiliyor ve dağa çıkmıyor en büyük farkı bu, bunun dışında senin isteğin ve arzun neyse karar senin hakkında hayırlısı olsun.

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 10:56

Sağlıktan mezunum diye genelde sağlıkla alaklı sorular sordular reis öğle arasına yaklaşıyorduk zaten girince puanların iyi diye başladılar öyle zorlayıcı olmamıştı yani. Senin tercihin nasıl
C-NOTE, 3 yıl önce

Ben de seninle aynı durumdayım...Astsubaylık sözlü mülakatında sorun neydi hocam ?

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 11:00

Sanki jandarma astsubay hem polis hem normal astsubay gibi reis ama kime sorsam asem daha iyi diyorlar rahatlık bakımından da herhalde bilmiyorum bilgilendirmen için teşekkür ederim.
Kanun ordusu, 3 yıl önce

Asem de su an okuyan biri olarak sana jandarma astsubaylik dan bilgi verebilirim, eğitimi polislige gore daha zordur, hem sehirici olaylara karşı asayiş, trafik vb. egitimi alırsın hemde daglarda terörist kovalamak için Terorle mücadele harekat (tmh) egitimi alırsın,mezun olduktan sonrada polise gore daha fazla yer gezersin,bi bakarsin 2-3 yil bir ilce jandarma karakolundasin sonra ordan bi atanirsin baktin dış karakolda dagin başındasın,maas olarak yeni mezun bir polis ve jandarma astsubayi düşünürsek astsubay daha fazla alır,polis gittigi bir ilde daha uzun sure kalabiliyor ve dağa çıkmıyor en büyük farkı bu, bunun dışında senin isteğin ve arzun neyse karar senin hakkında hayırlısı olsun.

piranhags
Şef
11 Nisan 2021 11:28

polis derim

piranhags
Şef
11 Nisan 2021 11:29

kpss puanın çok iyi hocam dershaneyemi gittiniz

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 12:57

Teşekkür ederim. İnternetteki videolarla 5 6 ay kadar çalışmıştım tarihim falan iyiydi reis o yüzden ama şuanki şartlarla pek iyi sayılmaz 85 86 üstü anca kurtarır :))
piranhags, 3 yıl önce

kpss puanın çok iyi hocam dershaneyemi gittiniz

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 13:01

Banada öyle geliyor ama polis mesleğinde olanlarda astsubayların daha çok avantajı var emekli maaşı tazminatı iyi falan diyorlar ama polis olsan ne olursa olsun evine gidebiliyorsun herkes farklı bişe diyor valla
piranhags, 3 yıl önce

polis derim

Kanun ordusu
Aday Memur
11 Nisan 2021 13:05

Doğru sana denilenler, astsubay emekli olunca daha fazla maaş alır + oyaktan toplu parasını alır,orduevleri sosyal tesislerden faydalanırsın sosyal haklari daha iyidir,ama senin de dedigin gibi polis gorevi bitince eve gidebilir arazide dağda kalmaz.

Skyk33, 3 yıl önce
Banada öyle geliyor ama polis mesleğinde olanlarda astsubayların daha çok avantajı var emekli maaşı tazminatı iyi falan diyorlar ama polis olsan ne olursa olsun evine gidebiliyorsun herkes farklı bişe diyor valla

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 13:14

Aynen öyle tamda bunları söylüyorlar ama emekli olana kadar neler çekeceğimi kimse söylemiyor :) o yüzden bu soruyu sordum ama meslekte olan kimse yazmadı :) bu durumdan dolayı polislik daha yakın gibi ama bakalım. Asemde de dağda operasyona çıkma bazen oluyordur yani dimi jandarma astsubay için genelde kırsal polisi falan derler reis daha rahat gösteriyorlar bilemiyorum sen daha iyi bilirsin
Kanun ordusu, 3 yıl önce

Doğru sana denilenler, astsubay emekli olunca daha fazla maaş alır + oyaktan toplu parasını alır,orduevleri sosyal tesislerden faydalanırsın sosyal haklari daha iyidir,ama senin de dedigin gibi polis gorevi bitince eve gidebilir arazide dağda kalmaz.

Kanun ordusu
Aday Memur
11 Nisan 2021 13:48

Jandarmada atandığın birliğe gore gorevin oluyor mesel seni hakkariye atar ama hakkari il jandarma veya ilçe karakol yada bi asayis timine atarsa dag bayır gormezsin, ama komando birligine dusersen o zaman kolay gelsin sehiri bir sure gormeyebilirsin :)

Jandarma bir anlamda kır polisi dogru ama askeri gorevleride halen devam ediyor.

Skyk33, 3 yıl önce
Aynen öyle tamda bunları söylüyorlar ama emekli olana kadar neler çekeceğimi kimse söylemiyor :) o yüzden bu soruyu sordum ama meslekte olan kimse yazmadı :) bu durumdan dolayı polislik daha yakın gibi ama bakalım. Asemde de dağda operasyona çıkma bazen oluyordur yani dimi jandarma astsubay için genelde kırsal polisi falan derler reis daha rahat gösteriyorlar bilemiyorum sen daha iyi bilirsin

airjordan45
Aday Memur
11 Nisan 2021 13:50

Eğer ki bir seçme şansın varsa KK Hava Savunma yada paramedik Asb.seçmeniz daha iyi olur düşüncesindeyim.

Jandarmacılık ve Polislik zor meslekler.Yıpranma ve stres tayin durumu oldukça yıpratıcı .( Bu arada Jandarmaya kır polisi demek gerçekten komik bir yaklaşım)

Bu arada KK.Hava Savunma Asb.zor tarafı arı muhakkak vardır.

Hakkinizda hayırlısi .

Skyk33
Aday Memur
11 Nisan 2021 14:37

Bu bölümler hakkında bilginiz var mı özellikle kk hava savunma astsubaylığı ile ilgili
airjordan45, 3 yıl önce

Eğer ki bir seçme şansın varsa KK Hava Savunma yada paramedik Asb.seçmeniz daha iyi olur düşüncesindeyim.

Jandarmacılık ve Polislik zor meslekler.Yıpranma ve stres tayin durumu oldukça yıpratıcı .( Bu arada Jandarmaya kır polisi demek gerçekten komik bir yaklaşım)

Bu arada KK.Hava Savunma Asb.zor tarafı arı muhakkak vardır.

Hakkinizda hayırlısi .

Secilmis Adam
Aday Memur
20 Nisan 2021 02:14

Cevabi belli ama gene de yazayim. Tabii ki Assubaylik.

temci1461
Aday Memur
05 Mayıs 2021 20:36

Merhaba bende TYT ye gireceğim polislik veyan jamyo istiyorum ama yeterince hazırlanamadım siz lise mezunu musunuz yoksa ön lisans mı, asem için lise mezunu olmak yeterli mi bir de kpssden kaç puan yapmak gerekir,kpss her sene oluyor mu? Son olarakta son iki ay kaldı tytye bir önerin var mı tabiri caizse yumurta dayandı diyebilirim

Skyk33
Aday Memur
05 Mayıs 2021 22:20

Ben önlisans mezunuyum kardeşim. Bildiğimi anlatayım jandarma da pmyo gibi jamyo okulu açtı spor mülakatı neredeyse aynı üniversite gibi iki yıl eğitim ve ders alıyorsun tytden baraj puanı alman lazım önceki yıl pmyo olmadı bu yıl kaçla alım yapar bilmem aseme başvurmazsın üniversite mezunu olman lazım. Kpss 2 yıllık okuduysan 2 yılda bir önlisans kpss olur 4 yıllık üni okuduysan lisans olur her yıl kpss olur tyt içinde hiç çalışmadıysan türkçeye matematiktende ilk bir iki konuya çalış ilk soruları kolay olur genelde spor içinde biraz hazırlansan iyi olur hakkında hayırlısı olsun
temci1461, 3 yıl önce
Merhaba bende TYT ye gireceğim polislik veyan jamyo istiyorum ama yeterince hazırlanamadım siz lise mezunu musunuz yoksa ön lisans mı, asem için lise mezunu olmak yeterli mi bir de kpssden kaç puan yapmak gerekir,kpss her sene oluyor mu? Son olarakta son iki ay kaldı tytye bir önerin var mı tabiri caizse yumurta dayandı diyebilirim

temci1461
Aday Memur
05 Mayıs 2021 22:23

Baraj puanı derken jamyo taban puan mı yoksa genel olarak baraj mı cevapladığın için sağol
Skyk33, 3 yıl önce
Ben önlisans mezunuyum kardeşim. Bildiğimi anlatayım jandarma da pmyo gibi jamyo okulu açtı spor mülakatı neredeyse aynı üniversite gibi iki yıl eğitim ve ders alıyorsun tytden baraj puanı alman lazım önceki yıl pmyo olmadı bu yıl kaçla alım yapar bilmem aseme başvurmazsın üniversite mezunu olman lazım. Kpss 2 yıllık okuduysan 2 yılda bir önlisans kpss olur 4 yıllık üni okuduysan lisans olur her yıl kpss olur tyt içinde hiç çalışmadıysan türkçeye matematiktende ilk bir iki konuya çalış ilk soruları kolay olur genelde spor içinde biraz hazırlansan iyi olur hakkında hayırlısı olsun

Halkadami89
Memur
06 Mayıs 2021 19:41

Hava astsubayı ise olur. Yoksa polislik.

Skyk33
Aday Memur
07 Mayıs 2021 02:41

Zaten tytden 250 üstünde bi puan ister büyük ihtimalle barajıda geçmiş olursun yani sen kafadan bu puanın üstünde almaya çalış az zaman var ama yapılmıcak bıse değil zor olmaz tyt
temci1461, 3 yıl önce
Baraj puanı derken jamyo taban puan mı yoksa genel olarak baraj mı cevapladığın için sağol

Skyk33
Aday Memur
07 Mayıs 2021 02:43

Yok reis karada hava savunma net bilgide edinemiyorum kimisi iyi diyor kimisi kötü hakkımızda hayırlısı artık nasip kısmet teşekkürler yorumun için
Halkadami89, 3 yıl önce
Hava astsubayı ise olur. Yoksa polislik.
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi