Editörler : Mehmet Balci
10 Nisan 2021 23:23   

KPSS ile alakalı bilgi edinme

arkadaşlar iyi günler ben bu yıl iktisat bölümünden mezun oluyorum 2020 yılında kpssye giremedim bu yıl girebiliyormuyum girebiliyor isem bu yıl genel kültür genel yetenek sınavı varmı varsa aldığım puan bir işe yarıyormu illaki alan mı çözmem gerekli bu konularda hiç bilgim yok beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

11 Nisan 2021 13:28

salih dalkılıç
Aday Memur

arkadaşlar bir cevap verseniz çok mutlu olurum kafam aşırı karışık hiçbiryerden net bilgi alamıyorum

11 Nisan 2021 14:11

GeomatikEng
Şef

Bu yıl kpss ye girebilirsib ama sadece Sadece A grubu kadroları için geçerli bu puan. Gy ve gk çözmen şart tek yıl olduğu için alan çözmen de şart

11 Nisan 2021 15:47

Burak2019
Memur

merkezi atama için çift yıllarda yapılan sınava girmelisin. yani 2022

11 Nisan 2021 18:06

salih dalkılıç
Aday Memur

yani kısaca bu yıl girdiğim sınav ile sadece kariyer kadroları denilen kadrolara başvurabiliyorum ve önceki yıl sınava girmemiş olmam bu durumu etkilemiyor doğrumu anlamışım

11 Nisan 2021 18:36

Kamu yönetimi 91
Aday Memur

yani kısaca bu yıl girdiğim sınav ile sadece kariyer kadroları denilen kadrolara başvurabiliyorum ve önceki yıl sınava girmemiş olmam bu durumu etkilemiyor doğrumu anlamışım

salih dalkılıç, 4 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle şunu belirteyim eğer düz memurolarak atanmak istiyorsan çiftli yıllarda puan alman gerekir yani 2022 yi beklemelisin .

Yok alandan hazirlanacaksan her yıl sınava girebilirsin alan dersleri+gy gk testlerini çözmelisin.

Tekli yıllarda almış oldugun gy gk puanini merkezî atamada kullanamazsin sadece polislik düşünüyorsan orada kullanabilirsin.

11 Nisan 2021 18:42

salih dalkılıç
Aday Memur

anladım teşekkür ederim

Toplam 6 mesaj