Editörler : crops35
12 Nisan 2021 10:12

Engelli Öğretmen Tayin Hakkı

Merhaba. Şu an aday öğretmen olarak doğu görevimi yapıyorum, ilk senem. Normal KPSS'ye girerek atandım fakat daha önceden almış olduğum bir engelli raporum var (%40). Bir kaç sene önce almış olduğum bu engelli raporu ile engelli kadrosuna geçebilir miyim? Ayrıca adaylık sürecim bitince istediğim yere tayin hakkına sahip olabilir miyim? Yardımcı olursanız, bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

12 Nisan 2021 10:35

hocam geçersin engelli kadrosuna bulunduğunu milli eğitim müdürlüğü insan kaynakalarına gdin danışın

Musikibey
Aday Memur
12 Nisan 2021 12:32

Peki tayin hakkı konusunda bilginiz var mı? Yardımcı olur musunuz?

12 Nisan 2021 13:16

asalet tasdik olduktan sonra olur sen öğretmen atama ya git oradan bilgi verirler hocam

Musikibey
Aday Memur
12 Nisan 2021 18:29

Teşekkür ederim.

gelecekbizimolsun
Aday Memur
13 Nisan 2021 14:57

Fikir sahibi olmadan zikir sahibi olanlar çok bilmediğimiz bir konuda yorum yapmayalım ilgili

soruya cevap verelim bir ilgili arkdaş kps sonucunda öğretmen alarak atanmış kpsyle atanan biri engelli kadrosuna geçemez özür oranı ne olursa olsun çünkü siz sağlam kadroya tanışısınız

ikincisi kpsyle atananlar sözleşmeli öğretmen olurlar yani ssklı olurlar e-kpsyle atanalar kadrolu olur yani emekli sandığıyla ilişkilendirilir

Musikibey
Aday Memur
13 Nisan 2021 23:50

Yani normal atanan birisi daha sonra engelli kadrosuna geçemez, raporu olsa bile. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

gelecekbizimolsun, 3 yıl önce

Fikir sahibi olmadan zikir sahibi olanlar çok bilmediğimiz bir konuda yorum yapmayalım ilgili

soruya cevap verelim bir ilgili arkdaş kps sonucunda öğretmen alarak atanmış kpsyle atanan biri engelli kadrosuna geçemez özür oranı ne olursa olsun çünkü siz sağlam kadroya tanışısınız

ikincisi kpsyle atananlar sözleşmeli öğretmen olurlar yani ssklı olurlar e-kpsyle atanalar kadrolu olur yani emekli sandığıyla ilişkilendirilir

ozkız
Aday Memur
07 Nisan 2023 20:05

hocam özelden de yazdım size ne yaptınız bu konuda ben de araştırma yapıyorum edindiğiniz bilgileri paylaşırsanız mutlu olurum

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi