Editörler : oto-danisman-expert
14 Nisan 2021 19:40

memur.olma.adayı
Memur

Tek kara kuvvetleri duyurudan 1 hafta sonra Hemen eğitime başlıyor intibak vs. sureci.Hava asıl kazananlar kayıt yaptırıp baya bir bekliyorlar eğitim için şimdi açıklansa bu sene sonunda çağırırlar anca.

efsus4646, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam o kadar olur mu baya geç oluyor
14 Nisan 2021 20:53

fcancaglar
Kapalı
Bende bi aksilik olmazsa hava personel maliye ve ikmalden birini asil kazanacağımı düşünüyorum ama tek sıkıntım çağırmalarının uzun sürmesi geçen seneden kaynaklı olarak acaba uzatırlar mı suan geçen sene kazananlar eğitimde onlar mezun olmadan cağırırlar mı bunları merak ediyorum
memur.olma.adayı, 4 hafta önce - Alıntıya git

Senin puanlar baya iyimiş reis önceliğin hangi sınıf

14 Nisan 2021 21:15

memur.olma.adayı
Memur

Senin puanlar baya iyimiş reis önceliğin hangi sınıf

fcancaglar, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam hava personel hava maliye hava ikmal kara personel kara hava savunma kara piyade kara bakım mühimmat. Hava öncelikli ama eğer çok geç başlayacaksa kara personel ya da kara hava savunmayı düşünüyorum bakalım bi acıklansın da karar vericem
14 Nisan 2021 21:26

fcancaglar
Kapalı
Hocam hava personel hava maliye hava ikmal kara personel kara hava savunma kara piyade kara bakım mühimmat. Hava öncelikli ama eğer çok geç başlayacaksa kara personel ya da kara hava savunmayı düşünüyorum bakalım bi acıklansın da karar vericem

Anlıyorum hocam bende 82 kpss 68 fyt ile Hava Personel ile Kara Personel bekliyorum bakalım hakkımızda hayırlısı olsun

14 Nisan 2021 21:49

fcancaglar
Kapalı

Tek kara kuvvetleri duyurudan 1 hafta sonra Hemen eğitime başlıyor intibak vs. sureci.Hava asıl kazananlar kayıt yaptırıp baya bir bekliyorlar eğitim için şimdi açıklansa bu sene sonunda çağırırlar anca.

efsus4646, 4 hafta önce - Alıntıya git

Aga bildiğim kadarıyla her sene öyle olmuyor geçen sene pandemiden dolayı hava ast. kazananları 3 gruba ayırıp çağırmışlar 3. grup hala eğitimde diye biliyorum

14 Nisan 2021 22:21

memur.olma.adayı
Memur

Anlıyorum hocam bende 82 kpss 68 fyt ile Hava Personel ile Kara Personel bekliyorum bakalım hakkımızda hayırlısı olsun

Hava inşallah geç çağırmaz hocam ya
14 Nisan 2021 22:27

artexpert
Memur
Hava inşallah geç çağırmaz hocam ya

Kara kuvvetlerine nazaran diğer kuvvetlerin en iyi ihtimalle yine biraz geç kursiyer alacağını açık bir şekilde söyleyebiliriz. Buna hazırlıklı olun. Ama ben geçen sene kadar uzun bir zamana yayacaklarını düşünmüyorum.

14 Nisan 2021 22:32

fcancaglar
Kapalı

Kazanalım da varsın eğitime 2 3 ay geç katılalım :) ne zaman açıklanır bir tahmininiz var mı subaylık sözlü sonrası 50. gün açıklandı ordan tahmin yürütürsek mayısın ilk günleri gibi oluyor sizce süreç uzar mı ?

14 Nisan 2021 22:41

artexpert
Memur

Kazanalım da varsın eğitime 2 3 ay geç katılalım :) ne zaman açıklanır bir tahmininiz var mı subaylık sözlü sonrası 50. gün açıklandı ordan tahmin yürütürsek mayısın ilk günleri gibi oluyor sizce süreç uzar mı ?

26 Nisan - 3 Mayıs arası açıklanması muhtemel duruyor. Bayram sonrası sürecin uzaması anlamına gelebilir. En azından ilk çağrımı yapıp bayram öncesi birliğe katılmaları beklenebilir. Tabii sadece bir tahmin.

15 Nisan 2021 00:16

memur.olma.adayı
Memur

26 Nisan - 3 Mayıs arası açıklanması muhtemel duruyor. Bayram sonrası sürecin uzaması anlamına gelebilir. En azından ilk çağrımı yapıp bayram öncesi birliğe katılmaları beklenebilir. Tabii sadece bir tahmin.

artexpert, 4 hafta önce - Alıntıya git
Aynen hocam nisanın son haftası mayısın ilk haftası olacağını düşünüyorum
15 Nisan 2021 14:53

TR-wolf
Aday Memur

Kpss 71 fyt 56 sözlü iyi geçti , ilk sıraya piyadeyi koymuştum başkada gelmedi zaten :) sizce kpss den dolayı gelmeyebilir mi ?

15 Nisan 2021 18:10

artexpert
Memur

Kpss 71 fyt 56 sözlü iyi geçti , ilk sıraya piyadeyi koymuştum başkada gelmedi zaten :) sizce kpss den dolayı gelmeyebilir mi ?

TR-wolf, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bu dönem özellikle sözlü puanları etkili olacaktır. Bekleyip göreceğiz.
05 Mayıs 2021 14:26

mehmet2144234
Aday Memur

kpss 78.47 fyt 62 minimm adp 73.5 piyade gelme ihtimali nedir acaba

Toplam 53 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?