Editörler : metin_alkan
14 Nisan 2021 13:28   

Doktora Mezunu Askerlik

Haziran ayında doktora diplomamı alıyorum. 7 yıldır da bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Haziran ayında bu görevim de bitiyor. Uzun dönem maaşlı olarak askere gitme şansım nedir. Gidilecek yerde bir tercih şansım olur mu ve gittiğim yerde ne gibi işler verilir bana (Alanım İşletme). Bilgi verirseniz sevinirim.

14 Nisan 2021 13:38

akademisyen 64
Genel Müdür

Silahlı kuvvetler sayfasında daha iyi cevap verirler bence

14 Nisan 2021 16:20

Speild
Aday Memur
Bende benzer durumu 2018 celp doneminde yasadim. 2017 Eylül de doktora bitti ve sonrasinda askerlik. Ben kısa donem 6 aylik er olarak istemistim. Malum akademiden uzak kalmak bilgi ve becerilerinizi koreltmekte. Ancak istedigim gibi olmadi malesef. Yedek subaylik cikti bahtima. 12 ay. Dahasi birligime gittigimde doktora yapan tum arkadaslarima yedek subaylik ciktigi gordum. Yani sizin askerlik yuksek ihtimalle yedek subaylik seklinde olur. Hatta akademideki alaniniza gore MSU de ogretim ellemani olarak da askerliginizi yapabilirsiniz. Ben Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda askerligimi tamamladim. Size simdiden hayirli teskereler...
18 Nisan 2021 23:54

psikolojikdanışman42
Genel Müdür

doktora mezunları direkt yedek subay olarak askere alınıyorlar diye biliyorum. ASAL'da bu tür bir bilgiye denk geldiğimi hatırlıyorum. büyük ihtimalle yedek subay olarak yaparsınız askerliği.

Toplam 3 mesaj