Editörler : gubaz
20 Nisan 2021 09:26

çatlakpanda
Şube Müdürü

Kesileceğine dair yazı gösterin!

bilinmeyengelecek, 3 hafta önce - Alıntıya git

08.04.2021 tarihli yazı var. Net şekilde , katılım olmazsa ödenmez diyor. (Mebpersonel.com sitesinde )

20 Nisan 2021 09:43

Samudio
Aday Memur

Danıştay kararı var. Meb e deniliyor ki bu konuile ilgili uygulama farklılıkları var ve danıştayın verdiğin bi karar var olay mahkemeye gitmiş, bir görüş yazısı yayınlamalısınız ama uyuyorlar.

https://www.memurlar.net/haber/941866/ogrenciler-canli-derse-girmezse-ogretmen-ek-ders-alabilir-mi.html

20 Nisan 2021 10:18

mrlemon
Aday Memur

Bu konuda tüm öğretmenlerin birlik olması gerekirken yok alınmaz yok etik değil gibi yorumlar yapılıyor. Anlayamıyorum ben. Öğretmen bilgisayarım yok diyecek idare al diyecek, telefonum bozuk diyecek git yenisini al diyecek, sesin az gidiyomuş öğrenciye mikrofon al diyecek.diyecek de diyecek. Öğretmen dersine girecek.bilgisayar başında öğrenci bekleyecek. Öğrenci canı istemediğinden derse girmeyecek. bunun öğrenci için bir yaptırımı olmayacak. Not verirken de denilecek ki o öğretmene 70 den aşağı not veremezsin. bu mu etik ? Öğretmenin ebada ders açtığı görülüyorsa o ek dersi sonuna kadar hak etmiştir. Böyle bir kanun yoksa da bi zahmet sendikalar bu işe bi el atsınlar.

20 Nisan 2021 10:41

empire_loups
Genel Müdür

E-28892082-869-23643250 sayı ve 05.04.2021 tarihli yazı.

20 Nisan 2021 11:32

usakli64tr
Memur
Şehir merkezi olduğu ve her evde internet olduğu için Ankara'nın göbeğindeki bürokrat imkansızlık sebebiyle canlı derse giremeyen köyleri özellikle doğu ve güneydoğu ilindeki aileleri görmezden gelmesi normal. Üç maymunu oynuyorlar. İlin idarecileri de koltuk derdinden yukarıya bu sorunu sıkıntıyı arz edemiyor zannımca
20 Nisan 2021 13:56

fenomen2121
Aday Memur

Inca derse gitmemi ragmen tasimali egitim koy cocuklari internetten baglabmadiklari ve internetten olanlarda girmediginden 15 saat usually ders tamamlayamadigim icon ek dersim yatmayacak okul idaresinden bize iletildi okula yazi gonderilmis.yatirmayin diye...saatlerce zoomdan ogrenci beklemem ve evin icinde gun boyu telefonla dilasmam heba oldu

20 Nisan 2021 22:07

yücel42
Şube Müdürü

Danıştayın çok açık kararı var. Ödemek istemeyen idareye dilekçe ile başvurun neye istinaden ödemediğini belirtsin. Bir üst makama ilçe müdürlüğüne gidersiniz. Sendika aracılığı ile de yapabilirsiniz. Tabi önce idarenize durumu anlatıp yapılanın hatalı olduğunu ve ilçeye gideceğinizi söyleyin.

20 Nisan 2021 22:42

gökhan yılmaz01
Aday Memur

Bakanlığın hem 2020 şubat ayında hemde 08.04.2021 tarihinde eğitim iş sendikasına yazmış olduğu yazı varken okul idarelerinin ilçe ve il müdürlüklerinin yapabilecekleri birşey yok malesef.yazılı emir varken hiçbiri aksini yapamaz.Yapilan uygulama haksız ama okul idareleri ile milli eğitim müdürlükleri emri uygulamaya mecbur.Eğer kişi hakkını aramak istiyorsa sendikasına baskı yapar ve idari mahkemeye başvurur diğer danıştay ve idari mahkeme kararlarını emsal gösterir.

25 Nisan 2021 03:24

T R O N
Müsteşar Yardımcısı
26 Nisan 2021 11:42

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Üç kuruş ek dersimiz var ona da göz dikin bakalım.

Toplam 30 mesaj