Editörler : metin_alkan
15 Nisan 2021 18:39   

Psikiyatrist'te Gitmek Akademisyenliğe Engel mi ?

lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi bu konuda benim için çok önemli

15 Nisan 2021 19:21

Mehmet481
Aday Memur

Hayır hocam neden psikiyatriye muayene olmak engel olsun. Akıl sağlığın yerindeyse sorun yok. Ha polis asker gibi memurluklarda sorun olabilir belki

16 Nisan 2021 02:10

hesabınıbilen
Aday Memur

Akademisyenlerin kullandığı ilaçlar e-nabızda vardır.

Kimin akıl sağlığı yerinde veya değil oradan anlaşılır.

e-devlete girmeden doktora gidenler varsa ayrı tabi.

Ama tahminim akademide ilaçlarla ayakta kalmaya çalışan çok kişi olabileceğidir.

Tez konusu olabilir bu konu.

Allah yardım etsin :))

16 Nisan 2021 08:50

ahirzamannnnnnn
Aday Memur

Sorumu detaylandırmam gerekiyor sanırım. araştırma görevliliği için başvurduğum ilanlarda güvenlik soruşturmasında sorun teşkil eder mi bu şekilde de sorun olmayanilir ama diğerleri psikolojik sorunlar olan birisi şeklinde itirazda bulunabilir mi ? Böylelikle kadro hakkımı sarsıcı bulabilirler mi?

Biraz kuruntulu gelebilir ama düşünmem gerekiyor olağandışı durumlar değildir benim tarafımdan .

16 Nisan 2021 15:12

hulahopp
Şef

Hayır. Sağlık sorunları engel değildir! Fakat sektörde, daha da kötü hale gelebilirsiniz :) ana konu başlığı ortada :)

16 Nisan 2021 16:22

ahirzamannnnnnn
Aday Memur

şunu düzeltmekte fayda var sizin zannettiğiniz gibi sağlik sorunu değildir bu durum

Bizden isteneni doğru algilayip doğru yorumlayabilmek mumkundur ancak diger bir ifadeyle muhakeme yeteneği önemli kanimca .

Ayrıca sizin düşündüğünüz gibi ağır vasitalik bir durumum yok bir zaman sonra sadece özelde değil alanimi kapsayan tüm kurumlarda çalişmama engel bir durum yoktur.

yaşadiğim bir olay etken oldu gitmeme onun haricinde başka problemim yok.

Buraya sormamda ki maksat "kayitlarda görünmesi sorun olur mu benim açimdan değil.

17 Nisan 2021 22:19

Damlaayy
Aday Memur

şunu düzeltmekte fayda var sizin zannettiğiniz gibi sağlik sorunu değildir bu durum

Bizden isteneni doğru algilayip doğru yorumlayabilmek mumkundur ancak diger bir ifadeyle muhakeme yeteneği önemli kanimca .

Ayrıca sizin düşündüğünüz gibi ağır vasitalik bir durumum yok bir zaman sonra sadece özelde değil alanimi kapsayan tüm kurumlarda çalişmama engel bir durum yoktur.

yaşadiğim bir olay etken oldu gitmeme onun haricinde başka problemim yok.

Buraya sormamda ki maksat "kayitlarda görünmesi sorun olur mu benim açimdan değil.

ahirzamannnnnnn, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam sanmıyorum sorun olacağını, eğer şizofreni ya da çoklu kişilik bozukluğu gibi bir sorununuz yoksa. Ben yıllardır majör depresyon ve kaygı bozukluğundan sürüm sürüm sürünüyorum, hali hazırda çekmecemde 4 5 çeşit ilaç var. Hoş daha atanmadim bir kadroya ama 😂😂

17 Nisan 2021 23:57

aaabbbxx
Aday Memur

Hocam akademide psikiyatriye gitmeyen ilaç kullanmayan o kadar az kişi var ki. Yasal olarak hiçbir engel yok. Ancak bazı hocaların arkasından "o zaten antidepresanlarla ayakta duruyor hahaha" tarzı çirkin laflar duydum açıkcası. Bu yüzden açık açık belli etmemek lazım. Gün gelir sözel olarak kullanabilirler çünkü bunu bile. Güvenlik soruşturması yok diye biliyorum arş gorevliliğinde ancak yakın zamanda yeni bir kararla geldiyse bile hiçbir etkisi yok bu durumun endişelenmeyin

Toplam 7 mesaj