Editörler : Mehmet Balci
16 Nisan 2021 09:36   

Bilgisayar Mühendisliği Kpss branş sıralaması ve açıktan atamalar

Merhabalar, Bilgisayar mühendisliği bölümü özelinde Kpss ye dair birkaç soru sormak istiyorum . Bana ve diğer arkadaşlara da faydalı olacağını düşünüyorum .

1-Kpss 2018 ile yerleşen adayın branş sıralaması(tahmini) kaçtır?

2-Kpss 2020/2 ile atanan deneyim istemeyen son adayın branş sıralaması (tahmini) kaçtır ?

3-Bilgisayar mühendisliği özelinde açıktan atamalar yapılıyor bilhassa sözleşmeli bilişim uzmanı olarak . Peki sözleşmeli bilişim uzmanı olarak atanan kamu personelleri oluyor mu ?

4-Açıktan atamalarda bölüm taban puanları ne durumda ? ne yazık ki her kurum puanlı bir liste yayınlamıyor .

5- Bilgisayar mühendisliği bölümünden giren kişi sayısı verisini öğrenemiyoruz ancak bildiğiniz , duyduğunuz 70-75 puana sahip bir adayın branş sıralaması kaçtır ? az da olsa fikir verir diye düşünüyorum .

6- Son olarak ileriki senelerde bilgisayar mühendisliği kamu alımlarını nasıl görüyorsunuz ?

Elbette ki bu bilgilere direkt olarak erişim sağlamamız çok zor ancak birçok kişinin bildikleri ile bir veri tabanı elde edebiliriz .Yakın puanlardan da yaklaşık sonuca ulaşabiliriz.

Vakit ayıran herkese teşekkür ederim .

16 Nisan 2021 09:53

HasanRed
Aday Memur
1- 193. Kişi yds veya başka bir nitelik kodu istemeden yerleşti. 2. 90 küsürüncü kişi herhangi bir nitelik kodu olmadan yerleşti. 3. Mutlaka olmuştur. 4. 82 civarına düştüğü oldu mülakata çağrılan. Ancak ististaydi biraz. Genel olarak 87-90 aralığında kapatıyor şimdilik. 2018 puanıyla kaclara düştü bilmiyorum.
16 Nisan 2021 09:54

Bazingasteri
Aday Memur

Teşekkür ediyorum hocam

16 Nisan 2021 09:55

HasanRed
Aday Memur
5. En düşük 8 bininci duydum. Puanı 70 civariydi sanirim. 6. Fikrim yok.
16 Nisan 2021 10:06

HasanRed
Aday Memur
Rica ederim.
16 Nisan 2021 12:52

PcMuhendizz
Aday Memur
Bilisim uzmanlari resmiyette kkamu personemi olmuyor sozlesmeli personel oluyor her sene sozlesmesi yenileniyor.2020/2 atamasinda en son muhendis olarak brans siralamasi 93 olan kisi atandi puani 89 kusur biseydi 2018 yilina gore bu sene siralamalar daha iyi geldi diyebiliriz. Aciktan alimlarda puanlarin 84 lere dustugunu gordum
16 Nisan 2021 12:56

Arıyorumbulamıyorum
Aday Memur

Güncellenen branş sıralaması ile mi 93 yoksa ilk açıklanan sıralamadaki sırası 93 olan mı

16 Nisan 2021 12:59

PcMuhendizz
Aday Memur

Güncellenen branş sıralaması ile mi 93 yoksa ilk açıklanan sıralamadaki sırası 93 olan mı

Arıyorumbulamıyorum, 4 hafta önce - Alıntıya git
Ilk aciklanan siralama ile
16 Nisan 2021 13:12

Arıyorumbulamıyorum
Aday Memur

2018 yılında 90.8 puanlı birinin 122. Sırada olduğunu duymuştum

16 Nisan 2021 13:33

Bazingasteri
Aday Memur
Bilisim uzmanlari resmiyette kkamu personemi olmuyor sozlesmeli personel oluyor her sene sozlesmesi yenileniyor.2020/2 atamasinda en son muhendis olarak brans siralamasi 93 olan kisi atandi puani 89 kusur biseydi 2018 yilina gore bu sene siralamalar daha iyi geldi diyebiliriz. Aciktan alimlarda puanlarin 84 lere dustugunu gordum
PcMuhendizz, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam Bilişim uzmanı demişken sözleşme yenileniyor dediniz .Bildiğim kadarıyla öğretim görevlileri de sözleşme yeniliyor belirli aralıklarla bunun gibi midir ? Daha net bir şekilde iş güvencesi var mıdır ?

16 Nisan 2021 15:04

PcMuhendizz
Aday Memur

Hocam Bilişim uzmanı demişken sözleşme yenileniyor dediniz .Bildiğim kadarıyla öğretim görevlileri de sözleşme yeniliyor belirli aralıklarla bunun gibi midir ? Daha net bir şekilde iş güvencesi var mıdır ?

Bazingasteri, 4 hafta önce - Alıntıya git
Ogretim gorevlilerinin nasil oluyor bir bilgim yok ama isinizi yaptiginiz muddetce sozlesmeniz yenileniyor zaten bilisim uzmani kadrosunda.Bizim bildigimiz gbi 657 tabi memur degiller ama
Toplam 10 mesaj