Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Nisan 2021 23:31

Adaylık İçin Tekrar Asker Tecil Hakkı Var Mı?

Değerli öğretmenlerim merhaba! 2020 mart atamasında atandım.

Göreve ise 22 Haziran 2020 tarihinde başladım.24 Haziran 2021 tarihinde tecilim bitiyor.

Adaylık için bir daha tecil hakkım var mı? Varsa ne zaman ve nasıl yapmalıyım?

Daha sonra, asker öğretmen olmak istersem neler yapmalıyım? Teşekkür ederim.

yalcinkaya1
Kapalı
17 Nisan 2021 01:03

Kalıcı olarak asker öğretmen olmak isterseniz dış kaynaktan öğretmen sınıfı subay alımı başvurularını takip etmeniz gerek. Bir de ALES ve bazı branşlar için de YDS puanı istiyorlar. Zorunlu hizmette ise 1 yıl yedek subay olarak yapıyorsunuz ve MEB ayrı kontenjan açıyor ihtiyaca göre. Başvurunun nasıl yapıldığını maalesef bilmiyorum. 1 ay subay eğitimi alınıyor her yedek subay adayı gibi. Başarıyla geçerseniz MEB ve MSBnin ortak belirledikleri yerde hizmet süreci boyunca asteğmen olarak öğretmenlik yapıyorsunuz. Tecil olayını bilmiyorum. O konu hakkında fikri olan varsa ve yazarsa ben de memnun olurum.

alexiszorba53
Aday Memur
17 Nisan 2021 01:37

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim istediğim 1 yıl yapmak. İnşallah olur. Ondan önce adaylık kaldırma sınavı için tecil ettirmek istiyorum. Kimse net olarak bir şey söylemiyor. Umarım, net bir bilgi alabiliriz...

yalcinkaya1, 3 yıl önce

Kalıcı olarak asker öğretmen olmak isterseniz dış kaynaktan öğretmen sınıfı subay alımı başvurularını takip etmeniz gerek. Bir de ALES ve bazı branşlar için de YDS puanı istiyorlar. Zorunlu hizmette ise 1 yıl yedek subay olarak yapıyorsunuz ve MEB ayrı kontenjan açıyor ihtiyaca göre. Başvurunun nasıl yapıldığını maalesef bilmiyorum. 1 ay subay eğitimi alınıyor her yedek subay adayı gibi. Başarıyla geçerseniz MEB ve MSBnin ortak belirledikleri yerde hizmet süreci boyunca asteğmen olarak öğretmenlik yapıyorsunuz. Tecil olayını bilmiyorum. O konu hakkında fikri olan varsa ve yazarsa ben de memnun olurum.

edebiyatci.1996
Aday Memur
17 Nisan 2021 03:42

Hocam merhaba, Asker öğretmenlik için Ağustos celbine denk gelmeniz gerekiyor. Ayrıca ALES ve YDS puanı şartı yok, yönetmelikte öyle bir ibare söz konusu değil. İhtiyaç varsa, şansınıza çıkarsa asker öğretmen olursunuz. Adaylık sınavına girmediğiniz için terkar tecil etme hakkımız var mı bilmiyorum. Onu ilçe milli eğitimde tecil işlemlerini yaptığınız memura bir sorun bence. Benim de tecilimi 20 Haziran'da bitiyordu ama kasım 2021'e uzatılmış, celp dönemimde Şubat 2022 olmuştu. Onu e devletten bir kontrol edin isterseniz

yalcinkaya1
Kapalı
17 Nisan 2021 13:20

Umarım

alexiszorba53, 3 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim istediğim 1 yıl yapmak. İnşallah olur. Ondan önce adaylık kaldırma sınavı için tecil ettirmek istiyorum. Kimse net olarak bir şey söylemiyor. Umarım, net bir bilgi alabiliriz...

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi