Editörler : Mehmet Balci
17 Nisan 2021 14:18   

KPSS Lisans Tercihleri Senede Kaç Kez Yapılıyor?

Merhabalar, 2022'de kpss ye girmek istiyorum. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde okuyorum. Üstten ders alarak ve yaz okullarına katılarak üniversiteyi erken bitirmek istiyorum.

KPSS Sınavına başvuru zamanında (Haziran 2022 tarihinde) 180 kredim olmuş olacak.

Mezuniyet Tarihim: 2023 Ocak ayı olacak yani o tarihte kredilerim tamamlanmış olacak.

Sormak istediğim 2022'de KPSS Lisans sınavına girebilir miyim?

KPSS Lisans tercihleri senede kaç kez yapılıyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

17 Nisan 2021 14:25

oguzhaner
Şef

Senede 2 kere yapılır merkezi tercihler. Verdiğiniz mezuniyete göre 2 kez tercih şansınız olur.

17 Nisan 2021 14:26

oguzhaner
Şef

Senede 2 kere yapılır merkezi tercihler. Verdiğiniz mezuniyete göre 2 kez tercih şansınız olur.

oguzhaner, 3 hafta önce - Alıntıya git

Mezuniyet 2023 ocak demişsiniz, ocak ayı olduğunu görmedim. Bu durumda ancak bir tercihe yetişebilirsiniz gibi duruyor.

17 Nisan 2021 14:30

haribu
Aday Memur

Final sınavları genelde ocak ayının başlarında oluyor ve 1 yada 2 haftaya açıklanıyor. Açıklandıktan hemen sonra mezun sayılmıyor muyum acaba?

Tercihler hangi aylarda yapılıyor?

Sanırım KPSS puanı 2 yıl geçerli oluyormuş.

17 Nisan 2021 15:10

oguzhaner
Şef

Final sınavları genelde ocak ayının başlarında oluyor ve 1 yada 2 haftaya açıklanıyor. Açıklandıktan hemen sonra mezun sayılmıyor muyum acaba?

Tercihler hangi aylarda yapılıyor?

Sanırım KPSS puanı 2 yıl geçerli oluyormuş.

haribu, 3 hafta önce - Alıntıya git

Tercihler genelde Aralık ve Temmuz oluyor bildiğim kadarı ile. Ben de bu sene 25 ocakta mezun oldum, 18 günle tercihleri kaçırdım. Puan 2 sene geçerli, en son 2023 temmuzda kullanabilirsiniz 2022 puanını.

17 Nisan 2021 15:20

ya.hayyy
Şube Müdürü

Tercihler genelde Aralık ve Temmuz oluyor bildiğim kadarı ile. Ben de bu sene 25 ocakta mezun oldum, 18 günle tercihleri kaçırdım. Puan 2 sene geçerli, en son 2023 temmuzda kullanabilirsiniz 2022 puanını.

Ufak bi düzeltme yapayım. 2023 ocakta mezun olacak bir kişi puanını 3 merkezi atamada kullanabilir. 2023 temmuz 2023 aralık 2024 temmuz.

17 Nisan 2021 15:23

oguzhaner
Şef

Ufak bi düzeltme yapayım. 2023 ocakta mezun olacak bir kişi puanını 3 merkezi atamada kullanabilir. 2023 temmuz 2023 aralık 2024 temmuz.

ya.hayyy, 3 hafta önce - Alıntıya git

Büyük bir düzeltme olmuş:) Ben yanlış hesaplamışım.

17 Nisan 2021 16:03

tiktaktoktuk
Şef

Eğer ocak ayının başında mezun olursanız 4 merkezi atamada da tercih edebilirsiniz. 2020 kpss'nin ilk merkezisi 30 aralık 2020- 7 ocak 2021 arasında oldu. 7 ocağa kadar mezun olanlar tercih yapabildi. Kılavuzda da zaten son tercih gününe kadar mezun olma şartı aranıyor. Bu durumda 4 tercihten de yararlanma imkanınız var. Tabi tarihler değişkenlik gösterebiliyor daha erken bir tercih süreci olursa 1 ocakta mezun olsanız dahi ilk tercihi kaçırma durumunuz olabilir.

Ayrıca hep merkezi atamalardan bahsettik. Senede 2, 2 senede 4 tercih hakkı var evet ama bir de bunun ara alımları var yine ösym üzerinden. Bazı bölümler için tek tük kadro çıkar onlarda ama yine de mülakatsız olduğu için onlar da yabana atılmamalı.

17 Nisan 2021 16:52

nasilolacakbuisler
Şube Müdürü

Senede kaç kere alım olacağını kimse bilemezbir sene 5 kere alım olur diğer sene 10 kere olur.değişir yani.

17 Nisan 2021 17:04

Memur.olacak
Şef
Bölüm neydi acaba
17 Nisan 2021 17:18

Inmumebeo
Aday Memur

Sakin ol şampiyon okulu bi bitir hele daha kac sene var

17 Nisan 2021 17:41

haribu
Aday Memur

Sakin ol şampiyon okulu bi bitir hele daha kac sene var

Inmumebeo, 3 hafta önce - Alıntıya git

Tam olarak 1.5 sene var eğer okulu bitirdiğimde girersem 1 senemi daha kaybederim.

17 Nisan 2021 17:42

haribu
Aday Memur
Bölüm neydi acaba
Memur.olacak, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yönetim Bilişim Sistemleri

17 Nisan 2021 17:46

haribu
Aday Memur

Eğer ocak ayının başında mezun olursanız 4 merkezi atamada da tercih edebilirsiniz. 2020 kpss'nin ilk merkezisi 30 aralık 2020- 7 ocak 2021 arasında oldu. 7 ocağa kadar mezun olanlar tercih yapabildi. Kılavuzda da zaten son tercih gününe kadar mezun olma şartı aranıyor. Bu durumda 4 tercihten de yararlanma imkanınız var. Tabi tarihler değişkenlik gösterebiliyor daha erken bir tercih süreci olursa 1 ocakta mezun olsanız dahi ilk tercihi kaçırma durumunuz olabilir.

Ayrıca hep merkezi atamalardan bahsettik. Senede 2, 2 senede 4 tercih hakkı var evet ama bir de bunun ara alımları var yine ösym üzerinden. Bazı bölümler için tek tük kadro çıkar onlarda ama yine de mülakatsız olduğu için onlar da yabana atılmamalı.

tiktaktoktuk, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yönetim Bilişim Sistemlerinde de olur mu acaba? Aslında şuan için KPSS yönünden önü pek açık değil fakat belki o zamana kadro sayısı artar diye ümit ediyorum. Sınava çalışmaya başlamak istiyorum onun için acaba sınava girebilir miyim diye merak ettim.

17 Nisan 2021 17:48

haribu
Aday Memur

ya.hayyy, 3 hafta önce - Alıntıya git

Evet yani 1 tercih kayıp yaşıyorum sadece anlaşılan bence oda iyi bilgilerim tazeyken girmek daha iyi olur.

Toplam 14 mesaj