Editörler : crops35
17 Nisan 2021 21:35

Memur Örgün Üniversite Okuyabilir Mi?

iö ve uzaktan okunabilir diye biliyorum fakat örgün için durum nedir bilen var mı?

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
19 Nisan 2021 01:15

yasal olarak bir engel yok. ama amirin derse gitmene izin vermezse sorun yaşayabilirsin

hsnd
Başbakan Müsteşarı
19 Nisan 2021 03:56

Memurun herhangi bir sistemde öğrenim görmesinde bir engel yok. Örgün, uzaktan ya da ikinci öğretim fark etmeksizin okuyabilir ancak okuluna devam etmesi konusu amirlerin inisiyatifinde. Memur okuyorsa okuluna devam edebilir gibi yasa yönetmelik vs olmadığı için ve asli göreviniz memuriyet hizmetinizi yerine getirmek olduğundan amirleriniz izin verirse devam edersiniz.

arkeomania
Şube Müdürü
20 Nisan 2021 23:24

Ben yüksek lisans yapıyorum. İş yoğunluğundan dolayı dersleri takip edemiyorum. Çalışılan kurumun iş yoğunluğuna bağlı biraz da

nayzen
Şube Müdürü
22 Nisan 2021 12:43

memurun asli görevi kadrosu gereği olan işidir. Dolayısı ile Örgün eğitimi kazanıp kazanmaması, okuma hakkının olup olmaması ile ilgili değil bu. Kısaca mesai saatlerine gelmeyen her saatte ticaretin dışındaki tüm hakları saklıdır. Örgün eğitim mesai saatlerine denk geliyorsa ve işi gereği mesai saatlerinde esneklik/öteleme gibi bir durum yoksa amiri yasal olmaksızın göz yumabilir ki, bu amir için de gayr-i resmi bir davranıştır. Benim tavsiyem yatılı bir kuruluşa görevlendirme isteyin ve gündüz ki mesainizi günün başka saatlerine öteleyerek o0kuyabilirsiniz.

cocuk.muhendisi
Aday Memur
15 Haziran 2021 23:38

Ben okudum. okulum İkinci öğretimdi ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

burdurspor
Memur
19 Haziran 2021 19:15

takipteyim

nuratok
Aday Memur
30 Haziran 2021 01:33

ikinci öğretim olarak okuyorum. haftada 1 veya 2 gün 2 saat kadar erken çıkıyorum mesaiden derse girebilmek için. amirim sorun etmiyor. diğer günler de yarım saat falan erken çıkıyorum zaten işler yetişmiş oluyor

aristokırat
Memur
12 Temmuz 2021 14:52

Amirin yerine ders hocandan izin al. Durumunu anlat. Ders devamsızlık problemi olmasın sadece sınavlara gir geç

pirimoglu25
Aday Memur
12 Ekim 2022 13:02

Bu Konunun ikili ilişkilere yada amirinin egolu olup olmamasına bağlı olmadı sinir bozucu... Acilen bir mevzuat düzenlemesi yapılmalı

hsnd
Başbakan Müsteşarı
12 Ekim 2022 20:16

8-5 mesaide olması gereken ve asli görevi atandığı memuriyet hizmetini yerine getirmek olan kamu çalışanı okuyabilsin diye nasıl bir düzenleme yapılmalı sizce peki?
pirimoglu25, 2 yıl önce

Bu Konunun ikili ilişkilere yada amirinin egolu olup olmamasına bağlı olmadı sinir bozucu... Acilen bir mevzuat düzenlemesi yapılmalı

desmal21
Memur
14 Ekim 2022 00:17

Diğer kurumları bilmiyorum ama Milli Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi Yönetmeliğinde Lisansüstü eğitim ile ilgili şöyle bir madde var;

e) (Ek: 05/04/2013-485808 Bakan Onayı) Memurlardan lisansüstü öğrenime

devam edenlere, görevlerini aksatmamak şartıyla izin verilmesi hususunda gerekli

kolaylık sağlanır. Öğretmenlerin ders programları, lisansüstü öğrenimlerine devam

edebilmelerine imkân verecek şekilde düzenlenir.

arkeomania, 3 yıl önce
Ben yüksek lisans yapıyorum. İş yoğunluğundan dolayı dersleri takip edemiyorum. Çalışılan kurumun iş yoğunluğuna bağlı biraz da

V.H.K.İ-Baris
Aday Memur
14 Ekim 2022 08:56

görevini aksatmamak kaydıyla... Bu herşeyi açıklıyor hocam. okumak isteyen ikinci öğretime yönelecek başka yolu yok.

desmal21, 2 yıl önce

Diğer kurumları bilmiyorum ama Milli Eğitim Bakanlığı İzin Yönergesi Yönetmeliğinde Lisansüstü eğitim ile ilgili şöyle bir madde var;

e) (Ek: 05/04/2013-485808 Bakan Onayı) Memurlardan lisansüstü öğrenime

devam edenlere, görevlerini aksatmamak şartıyla izin verilmesi hususunda gerekli

kolaylık sağlanır. Öğretmenlerin ders programları, lisansüstü öğrenimlerine devam

edebilmelerine imkân verecek şekilde düzenlenir.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi